Резултати от 1 до 8 от общо 8

SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    8
    #1

    SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

    Привет на всички,
    От няколко часа съм "горд" собственик на SONY Bravia KDL-32WD757. Следвайки менюто на телевизора извърших всички
    първоначални настройки. След което реших да сменя режима на картината на режим Кино. От тук нататък реда "Режим на картината" в настройките
    стана сив и напълно недостъпен. Опитах какво ли не, без успех. Опцията нулиране на екранните настройки не решава проблема, самият
    телевизор си казва че не пипа точно тази настройка.Знам, че ако върна заводските настройки ще се оправи, но едва ли това е пътя.
    Телевизора се използва само с бокса на Виваком IPTV през HDMI входа.
    Моля,кажете как да се справя с този проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

    Цитат Първоначално публикувано от stefan_p Виж публикацията
    ... Телевизора се използва само с бокса на Виваком IPTV през HDMI входа.
    Моля,кажете как да се справя с този проблем.
    Настройките на бокса?
    Иначе би трябвало да можеш да променяш екранните настройки, ако си в режим телевизор, например.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

    Благодаря, но не е от бокса. Същото е при гледане от DVD плейър, през другия HDMI.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

    Нямах предвид, че е от бокса, а да видиш дали в менюто на бокса има някакви настройки.
    Може би не е станало ясно, че когато е външен източник(HDMI) екранните настройки са неактивни.
    Опита ли в режим телевизор?

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

    Не съм пробвал в режим телевизор. По-късно днес ще пробвам. Но ако се окаже, че при гледане през
    HDMI не може да се пипа настройката на картината, ще бъда меко казано много разочарован. Все още не
    съм изнесъл старият ми Samsung, да не се окаже че го връщам. И бездруго и дистанционното много ме дразни

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #6

    Отговор: SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

    Виж дали не си задал в настройките на бокса, да деинтерлейсва сигнала(1080p/50Hz) промени го на 1080i/50Hz.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

    Проверих бокса, на 1080i/50Hz е.
    Вече изгубих първоначалния интерес към това изделие. Не можах да го "обикна от пръв поглед" този телевизор.
    Да си работи така, както си е.
    Благодаря на всички за съветите !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: SONY KDL-32WD757 Недостъпно "Режим картина"

    Цитат Първоначално публикувано от stefan_p Виж публикацията
    Привет на всички,
    От няколко часа съм "горд" собственик на SONY Bravia KDL-32WD757. Следвайки менюто на телевизора извърших всички
    първоначални настройки. След което реших да сменя режима на картината на режим Кино. От тук нататък реда "Режим на картината" в настройките
    стана сив и напълно недостъпен. Опитах какво ли не, без успех. Опцията нулиране на екранните настройки не решава проблема, самият
    телевизор си казва че не пипа точно тази настройка.Знам, че ако върна заводските настройки ще се оправи, но едва ли това е пътя.
    Телевизора се използва само с бокса на Виваком IPTV през HDMI входа.
    Моля,кажете как да се справя с този проблем.
    От вчера съм собственик на този телевизор. В сегмента 32 инча няма нищо, което да вади по-добра картина, независимо, че това е модел от 2016-та! По твоя въпрос - при мен всички настройки са активни, вкл. тези и за картината. Проверих току-що със сигнал, подаден от ТВ бокса и със сигнал подаден от кабелния ми оператор Нет Сърф. Всички опции на режим на картината са активни.
    Бих ти препоръчал, ако си още с 8.129, да си ъпдейтнеш софтуера, като си свалиш последната версия 8.229 от сайта на Сони. Става лесно и бързо ъпдейта с флашка за около 10 мин. Ъпдейтът добавянови и подобрява стари функционалности (описано е кои). Дано помогне и за твоя проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 15-08-16, 22:13
  2. Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 14:13
  3. Запитване за "режим полет"(airplane mode) за Samsung GT-S5660
    От dodolan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-12, 13:42
  4. "denon avr1509" срещу "sony str-dh500"
    От tottenham във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-09, 11:19
  5. Отговори: 4
    Последно: 17-07-08, 20:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе