Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree17Одобрявам

Sony 55XH9505- интересна ситуация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. psi
    psi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    8
    #1

    Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Купих модела от онлайн магазин, докараха го в къщи. Разопаковах го, без късане на опаковка, сваляне на стикери, защитно облепване и т.н.- знам, че опаковката при рекламация е нещо много важно. Пуснах го да работи за около 3-4часа, не ми хареса размера му и на другия ден се обадих в онлайн магазина, че искам да го сменя с друг по-малък. Казаха ми, че двете покупки нямат нищо общо. Политиката на Sony е, че след 3-4 часа работа, телевизора е вече втора ръка, трябва да се закара във фирмен сервиз, да се оцени с колко се е амортизирал и каква ще новата му цена. Ще върнат тази сума и след това мога да си избера нещо друго. Бяха много любезни, съдействаха ми, взеха го и го закараха в сервиз на Sony, където вече трети ден го оценяват...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #2

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Е да, макар и малко е работил... Въпреки, че като ти набутат мострен се правят на луди...

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #3

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Toва са пълни глупости! Обаждай се и кажи, че искаш възстановяване на парите! Имаш право по закон да го върнеш, в определен срок, щом е купен онлайн.
    И въобще не се занимавай с тези селски тарикати повече, купи си по-малък от другаде, че не е ясно ако се счупи нещо как ще те размотават.
    Можеш да кажеш кой е магазина, за да предпазиш други колеги.
    tolostoi, Asen Ikonomov и lz1yq харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Значи по закон мога да купя една запечатана машинка за подстригване, да я ползвам два три пъти и да я върна?

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Да можеш, но все пак говорим за телевизор, където няма място за съмнение.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #6

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Значи по закон мога да купя една запечатана машинка за подстригване, да я ползвам два три пъти и да я върна?

    Sent from my Note10+ using Tapatalk
    Познавам хора. които са взимали уреди от Лидл, вършили са си работата и са ги връщали.
    ronnie72 и Asen Ikonomov харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #7

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Цитат Първоначално публикувано от psi Виж публикацията
    Купих модела от онлайн магазин, докараха го в къщи. Разопаковах го, без късане на опаковка, сваляне на стикери, защитно облепване и т.н.- знам, че опаковката при рекламация е нещо много важно. Пуснах го да работи за около 3-4часа, не ми хареса размера му и на другия ден се обадих в онлайн магазина, че искам да го сменя с друг по-малък. Казаха ми, че двете покупки нямат нищо общо. Политиката на Sony е, че след 3-4 часа работа, телевизора е вече втора ръка, трябва да се закара във фирмен сервиз, да се оцени с колко се е амортизирал и каква ще новата му цена. Ще върнат тази сума и след това мога да си избера нещо друго. Бяха много любезни, съдействаха ми, взеха го и го закараха в сервиз на Sony, където вече трети ден го оценяват...
    По принцип двете покупки нямат наистина нищо общо. Подходът е, онлайн закупена стока може да се върне до 14 дни, без да се дава причина пред търговеца. Възстановява се пълната цена, при обратното получава на стоката при търговеца. След като се получат парите, се взема по-малкия размер. Това цялото което е описано ми прилича на случай за агенция за защита на потребителите.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Firenze69 и lz1yq харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #8

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Прилича на онлайн бакалия тоя магазин , я му напиши името
    evdiko и lz1yq харесват това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #9

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Цитат Първоначално публикувано от psi Виж публикацията
    Купих модела от онлайн магазин, докараха го в къщи. Разопаковах го, без късане на опаковка, сваляне на стикери, защитно облепване и т.н.- знам, че опаковката при рекламация е нещо много важно. Пуснах го да работи за около 3-4часа, не ми хареса размера му и на другия ден се обадих в онлайн магазина, че искам да го сменя с друг по-малък. Казаха ми, че двете покупки нямат нищо общо. Политиката на Sony е, че след 3-4 часа работа, телевизора е вече втора ръка, трябва да се закара във фирмен сервиз, да се оцени с колко се е амортизирал и каква ще новата му цена. Ще върнат тази сума и след това мога да си избера нещо друго. Бяха много любезни, съдействаха ми, взеха го и го закараха в сервиз на Sony, където вече трети ден го оценяват...
    Напиши името на този магазин, и после направи запитване до Сони дали наистина имат такава политика - нещо силно ме съмнява.

    В сервиза, могат да направят външен оглед за повреди - драскотини, пукнатини.. и да влязат в сервизното меню, за да проверят колко време е работил и колко пускания/старта е имало.

    След като телевизора е втора ръка, би трябвало и да го продават после като такъв - с поне 20% цената надолу..

    Между другото с размера бързо се свиква - нужни са ти само 5-6 дни употреба.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #10

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Каква политика бе, нали това е идеята на онлайн връщането. Телевизора в магазина може да го видиш как работи , колко му е силен звука, какк се цъка с дистанционното, дали има обхват... При онлайн поръчка всичко това е невъзможно, за това условията са за такова връщане. Пишете на магазина по имейл, като им изискайте отговор по имейл, след това прикачате отговора към жалбата в кзп.
    Относно машинката за постригване - уреда работи, но не съм доволен от него и не ми е оправдал очакванията - по слаб е, загрява, не постригва добре - и имам право да го върна. Точка.
    Колкото до лидл и кауфланд - там връщането на стоката е на тяхна воля , те са решили така да правят, това си е тяхна политика, и никой закон не ги задължава да го правят, както и никой друг не е длъжен да го прави, щото там така го правили например...
    Gena_bs и Asen Ikonomov харесват това.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #11

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Цитат Първоначално публикувано от TUISTERa Виж публикацията
    Колкото до лидл и кауфланд - там връщането на стоката е на тяхна воля , те са решили така да правят, това си е тяхна политика, и никой закон не ги задължава да го правят, както и никой друг не е длъжен да го прави, щото там така го правили например...
    Разбира се, че е тяхна политика. Доскоро беше и в Декатлона, преди хората масово да почнат да злоупотребяват с това. Та въпроса при тях е до хората а не до стоката.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  14.  
     
  15. psi
    psi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    8
    #12

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Така, след 7дни подробен анализ на телевизора във фирмен сервиз на Sony, се установи, че е добре запазен и се е обезценил с 50лв. От магазина върнаха сумата, веднага след констатацията. И понеже не ми хареса като цяло отношението на Sony, си взех LG С1- да не говорим, че от Sony в този ценови и на размери дипазон, вече няма какво да се вземе, освен от последните бройки XH9505.
    Не смятам, че от магазина имат вина. Оказаха ми пълно съдействие. Казах им, че ще взема друг телевизор пак от тях, исках дори директна смяна, мисля, че и те са заинтересовани по-бързо да приключи всичко. Изглежда тази система при онлайн търговията, с вземане, връщане, както писахте и за изпробване, някъде не работи добре.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #13

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Така и не написа магазина..поне напиши доволен ли си от LG C1
    georgibochev и evdiko харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #14

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Цитат Първоначално публикувано от psi Виж публикацията
    Не смятам, че от магазина имат вина. Оказаха ми пълно съдействие. Казах им, че ще взема друг телевизор пак от тях, исках дори директна смяна, мисля, че и те са заинтересовани по-бързо да приключи всичко. Изглежда тази система при онлайн търговията, с вземане, връщане, както писахте и за изпробване, някъде не работи добре.
    КЗП и всички под ножа. Магазина има различни надценки за различните телевизори. Тоя единия дето си го взел примерно е лежал при тях 1 година и биха предпочели да се отърват от него, а не да го сменяш и те да го излагат пак ,като разпечатан. Та , не гледай лековато на техните интереси, те си ги знаят. Важен в случая е твоя интерес, успял си да минеш тънко, можеше да минеш и още по-тънко ама все пак , безпроблемно ползване на новия телевизор

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #15

    Отговор: Sony 55XH9505- интересна ситуация

    Всички телевизори купени онлайн имат 14 дневен срок за връщане без обяснения.
    Slusatel одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно
    От vegata във форум Sony телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 10-06-21, 15:07
  2. Деликатна ситуация с липса на водомер
    От georgi4 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-16, 20:06
  3. Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 14-04-12, 15:25
  4. Отговори: 32
    Последно: 13-07-09, 18:38
  5. Интересна ситуация с обратен завой
    От -CTPAX- във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 10-08-07, 15:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе