Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By tolostoi
  • 1 Post By tolostoi
  • 1 Post By TUISTERa

W809C и Ethernet cable

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    W809C и Ethernet cable

    Здравейте!
    Не знам защо и къде се крие ключа към бараката,
    но след като пусна телевизора и се изискват едни 10 - 15 секунди за телевизора да се "Закачи" към нета ако е през Wi-Fi,
    а същото е и през кабел.
    Та ползвам приложение за IPTV и всеки път пише при включване Няма интернет, съответно аз знам че няма как да няма и след 15-20 сек всичко тръгва.
    На моменти е досадно..

    Има ли оправяне и как? Без hard reset?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #2

    Отговор: W809C и Ethernet cable

    Изключил ли си wifi като ползваш кабела?

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Отговор: W809C и Ethernet cable

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Изключил ли си wifi като ползваш кабела?
    Да, това беше първото нещо, което направих.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #4

    Отговор: W809C и Ethernet cable

    Ще видя при мен как е, не съм обръщал внимание, понеже смарт услугите не ги ползвам, имам бокс (жената пуска ютуб само на тв, че не знае кое дистанционно за кой бокс е и накой хдми ... нормално да не знае де но може да е от рутера, виж рестартирай и него, или запази мака за определено ип да не се съобразява с другите.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 11-07-22 в 21:12.
    Dominator одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #5

    Отговор: W809C и Ethernet cable

    не е - и при мен го има забавянето, даже по wifi сякаш се свързва много по-бързо отколкото по кабел
    а аз съм направил и резервиране на мак-а към определено IP

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #6

    Отговор: W809C и Ethernet cable

    Снощи пробвах, изключих тв, изчаках минута, включих тв, тръгна си кабелната, пуснах ютуб и започна да свири. Не е имало забавяне. По кабел е свързан тв. С андроид 7 е телевизора, да не би при вас да се изключва по друг начин (имаше една опция да си стенбай и пълно изключване) или нещо подобно говоря по спомен. При мен е на това стенбай или както се казваше. Сега се сещам, че има и някаква опция, кочто с ап-а за андроид от телефон да ползваш дистанционно, та имаше опция да го направиш и да може да се включва от ап-а, при мен е изключена, може само с инфраред дистанционно да се включи. Активното сканиране във вифи секцията също е изключено.
    Dominator одобрява това.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Отговор: W809C и Ethernet cable

    Благодаря! Значи няма оправяне. Като сложих резервацията на МАК по IP и видях че не се оправи, я махнах.
    Не голям дерт, просто се изчаква около 20-на секунди при "студен" старт.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Снощи пробвах, изключих тв, изчаках минута, включих тв, тръгна си кабелната, пуснах ютуб и започна да свири. Не е имало забавяне. По кабел е свързан тв. С андроид 7 е телевизора, да не би при вас да се изключва по друг начин (имаше една опция да си стенбай и пълно изключване) или нещо подобно говоря по спомен. При мен е на това стенбай или както се казваше. Сега се сещам, че има и някаква опция, кочто с ап-а за андроид от телефон да ползваш дистанционно, та имаше опция да го направиш и да може да се включва от ап-а, при мен е изключена, може само с инфраред дистанционно да се включи. Активното сканиране във вифи секцията също е изключено.
    Тази опция за включване на телевизора през апп-а е включена.
    Ще пробвам да я изключа, да видя дали ще се промени.

    Благодаря!

    P.S. Точно от тази настройка беше, благодаря още веднъж. Изключих я и след няколко часа като включих телевизора всичко тръгна от раз.
    Този пост е редактиран от Dominator; 12-07-22 в 19:13.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #8

    Отговор: W809C и Ethernet cable

    Съвет - свърваш телевизора, резервираш адрес по мак, след това на телевизора го набиваш статично тоя ип адрес. Също така сложи други днс-и на телевизора, 1.1.1.1 и 8.8.8.8. Проблема ще се реши, гарантирано.
    Възможно е проблема да е и в еко настройки, при мен телевизора е с изключени всички еко нсатройки и никога не съм имал проблеми с мрежата без значение какво свързване ползвам , както и с различни рутери .Също така винаги ми е била включена и настройката за отдалечено включване.
    Dominator одобрява това.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Отговор: W809C и Ethernet cable

    Резервирах МАК-а и ИП-то, но пак при включване отнема около 20-на секунди да установи връзка.... много ми е странно откъде идва това забавяне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Gamepad за SONY W809C
    От marianstoychev във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 17-01-21, 21:19
  2. Sony W809C Power Supply?
    От Dominator във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-19, 10:43
  3. Продавам ТВ Sony 43"W809C
    От Dominator във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-10-16, 00:06
  4. Инсталиране на Facebook na Sony W809C?
    От marianstoychev във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-16, 02:24
  5. interface cable (mini-plug to DB-9 cable supplied)
    От Guest във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-01-05, 09:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе