Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос :: Toshiba 39L2333

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #1

    Question Въпрос :: Toshiba 39L2333

    Здравейте колеги,

    Качих филм на флашка и го подкарах на телевизора, но уви - само картина, без звук. Забелязах, че аудиото на рилииза, който съм качил е DTS (за първи път чувам за това).
    Пробвах с друг филм (но отново с DTS аудио) и при самото му пускане от флашката показа на екрана, че не поддържа тези аудио кодеци ?

    Някой ако може да ми даде малко повече информация, за това дали може по някакъв начин да се фиксне това, да се инсталират кодеци

    П.П. Искам да питам както се променя като се упдейтне firmware на телевизора ? И съответно за какво се прави..

    Поздрави,

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2

    Отговор: Въпрос :: Toshiba 39L2333

    Модела не поддържа DTS

    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%80%D0%B0.html

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #3

    Отговор: Въпрос :: Toshiba 39L2333

    Цитат Първоначално публикувано от Innocent Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    Качих филм на флашка и го подкарах на телевизора, но уви - само картина, без звук. Забелязах, че аудиото на рилииза, който съм качил е DTS (за първи път чувам за това).
    Пробвах с друг филм (но отново с DTS аудио) и при самото му пускане от флашката показа на екрана, че не поддържа тези аудио кодеци ?

    Някой ако може да ми даде малко повече информация, за това дали може по някакъв начин да се фиксне това, да се инсталират кодеци

    П.П. Искам да питам както се променя като се упдейтне firmware на телевизора ? И съответно за какво се прави..

    Поздрави,
    Това не се фиксва . Иска платен лиценз за употреба , а Тошиба не плаща .
    Но няма страшно , трябва само да се преконвертира звука до AC-3 . Програми има и са фрии и се работи бързо и лесно с тях .

    - - - - - - - - - -

    Ъпдейта може и да не промени нищо , което ти да забележиш .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #4

    Отговор: Въпрос :: Toshiba 39L2333

    Благодаря за отговорите.

    Точно и така постъпих, започнах да ги конвентирам до АС3. И се получава

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Въпрос :: Toshiba 39L2333

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Това не се фиксва . Иска платен лиценз за употреба , а Тошиба не плаща .
    Но няма страшно , трябва само да се преконвертира звука до AC-3 . Програми има и са фрии и се работи бързо и лесно с тях .

    - - - - - - - - - -

    Ъпдейта може и да не промени нищо , което ти да забележиш .
    Бях останал с впечатление, че беше написал повече неща за този телевизор. Търся нещо точно такова, без 3Д, без другите интернет глупости - прост телевизор. Гледам и че цената е добра, та въпроса е - заслужава ли си? Ще се гледа само телевизия и много рядко някой филм от флашка - нищо повече. СД каналите излизат ли добре? А, и субтитрите на ХД каналите четат ли се нормално? Надявам се да не замазва много на спортните канали с 50те Hz.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #6

    Отговор: Въпрос :: Toshiba 39L2333


  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #7

    Отговор: Въпрос :: Toshiba 39L2333

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Бях останал с впечатление, че беше написал повече неща за този телевизор. Търся нещо точно такова, без 3Д, без другите интернет глупости - прост телевизор. Гледам и че цената е добра, та въпроса е - заслужава ли си? Ще се гледа само телевизия и много рядко някой филм от флашка - нищо повече. СД каналите излизат ли добре? А, и субтитрите на ХД каналите четат ли се нормално? Надявам се да не замазва много на спортните канали с 50те Hz.
    Телевизора си е доста приличен и го ползвам точно за това . За другото си имам още един по-голям и с повече екстри .

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    1
    #8

    Отговор: Въпрос :: Toshiba 39L2333

    Слава Богу на моя картината и аудиото са ОК, но докато разбера как да подкарам субтитрите на филм от флашка, бая време се озорих. Просто се оказа, че Тошибата не подържа всички формати на субтитри, и през ноутпада файла на субтитрите трябва да го запаметя не като ANSI, a като UTF-8 тип файл.
    За съжаление понеже го сравнявам с FULL HD LG, трябва да заключа че е много по-нисък клас и не случайно е на такава цена. Айде за картината че ми се чини по-зле от на LG (да не говорим като го сложа до плазма Панасоник), може да съм субективен, ама много други неща ми правят впечатление - менюто му е по-трудно и ограничено откъм опции - примерно бутоните на плеъра му са виртуални а не на бутони на дистанционното и няма как като на LG да си увеличиш размера на субтитрите, а те са едни ситни, ситни с черен фон... Иначе си има HDMI изход и такъв за слушалки (че да вържеш външен звук). За непридирчив потребител който ще го ползва само за телевизия става, но дотам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за 3Д Тв TOSHIBA 40TL933G
    От beretta92sd във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-07-12, 00:00
  2. Въпрос относно TOSHIBA 32LV833G
    От Krasimir12345 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-12, 19:20
  3. Въпрос за Toshiba 40bv700g
    От calklein във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-11, 17:00
  4. Toshiba RAS-255 GDR - въпрос за монтаж
    От kamkad във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-10, 11:56
  5. Въпрос за TOSHIBA XV500
    От hadzhi във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-10, 16:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе