Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Голям проблем на Тошиба 40tl938

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #1

    Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Здравейте . От вчера не иска да се вкл телевизора . Принципно софтуера е скапан и от време на време рестартва сам . Вчера се изгаси сам опита се да се рестартне и повече не иска да се вкл. Изкарах от контакта повече от 2 часа и пак не иска . Червения диод индикатор си свети че има ток. Отзад си свети и оптичния вход но не иска да се вкл по никакъв начин . Има ли някакъв ресет или по какъв начин може да се оправи . Ако не съм обяснил проблема моля да ме извините......
    Преди гаснеше сам мисли, мисли и сам се вкл след някакъв тест може би ... сега заби и не иска да се вкл .
    помогнетееее моля.
    Този пост е редактиран от Momchil; 09-04-16 в 20:48.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Голям броблем на Тошиба 40tl938

    Носи го в сервиза - дефектирал Main board или захранващ блок.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #3

    Отговор: Голям броблем на Тошиба 40tl938

    едва ли захранване !
    има ток свети диода както написах червено
    свети отзад оптичния изход
    ако вържа хард свети и той
    само не пали

    - - - - - - - - - -

    Проблема е софтуерен ... преди малко запали тръгна докато напиша едно съобщение и пак изгасна и пак не иска да запали смарт тв по някакъв начин трябва да има ресет ......

    - - - - - - - - - -


    Πpoблeмa e coфтyepeн ... пpeди мaлĸo зaпaли тpъгнa дoĸaтo нaпишa eднo cъoбщeниe и пaĸ изгacнa и пaĸ нe иcĸa дa зaпaли cмapт тв пo няĸaĸъв нaчин тpябвa дa имa peceт ......

    - - - - - - - - - -

    Изкарах от от контакта некаква комбинацит от копчетата отстрани .. и тръгна .. ресетнах го ... или по скоро нулирах и си тръгна .... всеки път лид а питам при всеки проблем ли казвате че дъното е заминало ? Понякога е хубаво човек ако има малко компатетнция сам да си го оправи да не иска помощ

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Голям броблем на Тошиба 40tl938

    Цитат Първоначално публикувано от beleg Виж публикацията
    Изкарах от от контакта некаква комбинацит от копчетата отстрани .. и тръгна .. ресетнах го ... или по скоро нулирах и си тръгна .... всеки път лид а питам при всеки проблем ли казвате че дъното е заминало ? Понякога е хубаво човек ако има малко компатетнция сам да си го оправи да не иска помощ
    Може да е заминал някой елемент от дъното, а може проблема да е софтуерен...за това се носи за диагностика в сервиз.
    И сега нормално ли работи?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #5

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Аз нали написах че вече си работи !?!?!
    Нормално си работи нема ядове никакви ама никакви ... всичко си е ок от тогава досега .... 3 дена не искаше да захапе но впесното да питам "Майстори" следвах логиката за всичко що е смарт и с някакъв ОС .. захапа едн пат огасна ... сега захапа .. върнах настроики .. или ресет .... и от тогава досега никакви ядове ама никакви ...... нищо изгорвло новия им фирмуер май прави ядове .....
    Нищо не е заминало или изгоряло ... софтуерен бъг ....
    Ако се използва външен хард и е постоянно вкл към тв-то често се бъгва сам гасне и сам се вкл .......
    Мисля че тв техници ако има тука трябва и софтуерно да се ограмотят ... не на всеки проблем да казват че дуното е заминало ...

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #6

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Цитат Първоначално публикувано от beleg Виж публикацията
    Мисля че тв техници ако има тука трябва и софтуерно да се ограмотят ... не на всеки проблем да казват че дуното е заминало ...
    Не знам за техниците дали трябва да се ограмотят софтуерно, но ти определено трябва да се ограмотиш хардуерно, че нещо липсват часовете по български език и литература.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #7

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Хардуерно съм грамотен от 1999г сглобявам компютри ... това че аз или друг или който и да е прави грешка това ли е проблема .. или някой като иска съвет и на всеки дъното е изгоряло ... На всеки с не палещ тв коментара и съвета е изгоряло дъно .... Вие сте тук да давате съвети а такива като мен да питат .... след като започнат такива като мен да оправят сами проблемите си проблема е извратен вече .... и безхаберие .... щом си рекъл си говорим истините .....

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #8

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Ако си забелязал, колега, коригирал съм ти правописните грешки в първия пост, барабар със заглавието, за да се разбира нещо.
    Оставих и темата да си стои, след като изтрих втората, която си пуснал, явно по погрешка.

    Вместо да си вземеш поука и да пишеш малко по-грамотно, ти продължаваш в същия дух, та чак и недоволстваш.
    Колегите са се произнесли точно и ясно по проблема ти. Нужно ли е нещо повече, за да се убедиш в съветите им.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #9

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Ти верно ли си мислиш, че си си оправил телевизора с натискане на копчетата отстрани?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #10

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Цитат Първоначално публикувано от beleg Виж публикацията
    Хардуерно съм грамотен от 1999г сглобявам компютри ... това че аз или друг или който и да е прави грешка това ли е проблема .. или някой като иска съвет и на всеки дъното е изгоряло ... На всеки с не палещ тв коментара и съвета е изгоряло дъно .... Вие сте тук да давате съвети а такива като мен да питат .... след като започнат такива като мен да оправят сами проблемите си проблема е извратен вече .... и безхаберие .... щом си рекъл си говорим истините .....
    Щом работи, явно само се е бъгнал.
    При стартиране, процесора си зарежда софтуера от флаша, но не винаги зареждането е на 100% успешно и понякога води до проблеми с работата на телевизора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #11

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    на този модел какъв тип приложения може да се инсталиват АПП .... какво разширение

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #12

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Цитат Първоначално публикувано от beleg Виж публикацията
    на този модел какъв тип приложения може да се инсталиват АПП .... какво разширение
    Никакви. Нямаш операционна система.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #13

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Някой може ли да даде съвет как и длаи е успявал да запише на хард от телевизията ?
    По какъв ли не начин пробвах не става ....Сложил съм му 1ТБ усб хард от който слушам музика и гледма филми всичко до тук е ОК , но немога да го подкарам да записва
    Идей ???

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #14

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Така както го описваш няма да стане. Диска трябва да бъде форматиран от телевизора , за да можеш да записваш - ще се изтрият всички файлове. Най-добре да го разделиш на партишъни/дялове и да укажеш на устройството на кой дял да записва. Като включиш диска към ТВ-то ще те пита за това.
    P.S. Повтаряме се често , но трябва да се знае , че след като всички начини да накарате едно устройство да работи излязат неуспешни - ПРОЧЕТЕТЕ УПЪТВАНЕТО !!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #15

    Отговор: Голям проблем на Тошиба 40tl938

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Така както го описваш няма да стане. Диска трябва да бъде форматиран от телевизора , за да можеш да записваш - ще се изтрият всички файлове. Най-добре да го разделиш на партишъни/дялове и да укажеш на устройството на кой дял да записва. Като включиш диска към ТВ-то ще те пита за това.
    P.S. Повтаряме се често , но трябва да се знае , че след като всички начини да накарате едно устройство да работи излязат неуспешни - ПРОЧЕТЕТЕ УПЪТВАНЕТО !!!
    Няма за форматгиране нито в назстройките нито като сложи харда ми излиза само да и не за плей.......
    На упътването пише само нужни минимум 160 гб свободно пространство ....
    Ако не съм пробвал всичко и ровел из нета няма да питам тук . питах хора със същия модел ТВ
    Всеки си има особеннопсти и по различен начин си работят ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с тошиба и Cloud
    От usa във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-03-16, 19:17
  2. TOSHIBA 40TL938 или SAMSUNG UE-40EH6030 ?
    От marsim във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-05-13, 22:10
  3. Тошиба 32'' проблем със субтитри!
    От Aleksander Shalamanov във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 08-02-13, 10:21
  4. Тошиба 32AV500P Проблем
    От bega4a във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-11, 17:35
  5. проблем с тошиба 340
    От diablo70 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 22-01-05, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе