Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #1

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Проблемът се изразява в следното: ако в HTML-кода на страницата, по-точно между таговете <title> и </title>, има определени символи на кирилица, страницата изобщо не се визуализира ?!



    Това, което последно съм правил и на което мисля, че може да се дължи, е:

    1. Инсталиране на Google Toolbar - българската BETA версия (деинсталирах я, но резултат няма);

    2. Инсталиране на последните updates на Windows XP (auto update ми е включен, ако искате, ще дам shot на Add/Remove Programs, частта с Hotfixes).



    Някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да може да даде идея за решаването му ?



    Уточнение: Windows XP Professional, Service Pack 1, кирилицата на injinera

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Уточни "определени символи на кирилица"?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Трудно ми е да намеря определена закономерност, DK. Например ако между таговете има "От" (без кавички) - всичко е наред. Ако обаче е "От април" - получава се описаният "ефект".



    Деинсталирах всички hotfixes, няма резултат [V] Сега съм с Opera, иначе прз IE даже и отговора нямаше да мога да напиша.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #4

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Не ми се е случвало . Ти пробвали от опциите да върнеш всички настроики IE по default .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Да, това беше едно от първите неща, за които се сетих и пробвах - безуспешно [V]

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Slero имах подобен проблем, защото използвах кирилицата на инженера, но бях пропуснал да избера от Control Panel -> Regional and Language Options -> Advanced -> Language for non-Unicode programs -> Cyrilic (Serbian) ... бях си го оставил на Bulgarian (Cyrilic) и имах доста неприятности с кирилските символи както при html, така и по разни други програми. Дано и при теб решението е толкова просто []

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #7

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Тц, не е и това. Кирилицата съм я инсталирал 1:1 по указанията на Инжинера и никога досега не ми е правила проблеми. Предполагам, че някой update е сбозил нещата и после не се е деинсталирал правилно. Аман вече :-(((

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Добре де, а в Mozilla или Opera вижда ли се нормално пустата му страница?

    Само в/с Експлодера ли е проблема?

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    Я само за теста си сложи някой ъпгрейд на експлорера от сорта на MyIE или Avant Browser да видим дали ще има някакъв напредък.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    В Opera и Mozilla е ОК. Слагах още вчера MyIE - ядец! Едва ли Avant Browser ще оправи нещата.



    Ззабелязах този бъг при preview на страница, създадена с Macromedia Dreamweaver MX 2004, даже си помислих, че аз бъркам нещо в кода, но след това същото го установих и при много други страници (включително http://setcom.bg/news/forum). Тръгва да зарежда и в момента, в който трябва да визуализира съдържанието (т.е. да интерпретира HTML-кода) изписва "Done" в status-line, в заглавната лента се появява http://адреса и само бял екран - нито картинките, нито текста от съдържанието ?!?



    Бъгава работа и това е !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    12
    #11

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=10874



    Питай го по кюто дали е намерил решение на проблема, не съм забелязал какъв браузер ползва напоследък, но помня че се ядосваше и писа във форума.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #12

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    А пробвал ли си да направиш страница с кирилица без таг <title> и да видиш как се държи IE . Или пък за проба инсталирай отново тулбара на гугъл , ама не бета-та ами оригиналния - за да видиш как реагира IE .

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    [] Ако и така и така си тръгнал да пробваш, пробвай и с Флекс Тайпа [], но изключи уиндоуската кирилица преди това.

    САМО ЗА ПРОБА [][][]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Проблем с визуализацията в Internet Explorer-решен

    <font color="red">РЕШЕНИЕТО:</font id="red">



    regedit и промяна на следния ключ:



    <font color="red">HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}\IsInstalled</font id="red">

    (всъщност те са два: единият е за Active Desktop) - стойността от "1" се променя на "0"



    reboot



    На въпроса дали да бъдат възстановени оригиналните настройки се отговаря с "Yes" и... проблемът е решен.



    <font color="purple">Благодаря на всички, които дадоха съвети, и най-вече на elias, който ме насочи към темата на Malone, както и на самия Malone, който пък със старата си тема ме насочи към тези ключове в регистъра.</font id="purple">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с internet explorer
    От emiliq_e във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-09, 19:06
  2. Проблем с Internet Explorer
    От ViK във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 28-02-07, 09:20
  3. Internet Explorer - проблем
    От gonzolito123 във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 30-05-05, 16:33
  4. Проблем с Internet Explorer
    От UFO във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-04, 20:11
  5. Проблем s Internet Explorer 6
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 02-10-02, 19:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе