Резултати от 1 до 6 от общо 6

Приложения за UNIX под Windows?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    12
    #1

    Приложения за UNIX под Windows?

    Някой може ли да ме светне как мога да пусна приложение за UNIX (Solaris 2.5.1) под Windows? Още нещо- приложението е компилирано за Spark...

    Инсталираш си емулатора на М$ и/или този наNetWare и пробваш.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #2

    Приложения за UNIX под Windows?

    Ако е писано за x86 платформата(какъвто явно не е твоя случай) пускането е просто лесно. Просто си сваляш някакъв компилатор(за предпочитане GnuC) и прекомпилираш кода, евентуално с малко промени в входно изходните потоци(в повечето случаи се разпространява с приложението). Виж ако е написан за Sparc система тогава има друг проблем - ако е написан добре кода примерно е изолиран програмния код от апаратната част(без използване на асемблер за съответния процесор), то тогава процедираш по горния начин. Ако обаче има асемблер, тогава той трябва да се пренапише самия той за x86 платформата. Виж ако нямаш сорс код не мога да ти помогна, тъй като не ми е известно да съществува някакъв емулатор за SPARC платформата...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    12
    #3

    Приложения за UNIX под Windows?

    Значи, едно уточнение- приложението е правено доста отдавна (май през 1997г.).... И се замислям за друг вариант- ако си инсталирам все пак Sun Solaris 9, x86, дали ще имам проблеми, дължащи се на факта, че е било компилирано за Sparc? Много се извинявам, може би въпросът е лаишки, ама хич не ме бива в UNIX...

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #4

    Приложения за UNIX под Windows?

    Вероятността да подкараш бинарен код от sparc на х86 без емулатор ми се струва нищожно малка. Може би трябва да потърсиш емулатор, ако въобще съществувеа такъв ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #5

    Приложения за UNIX под Windows?

    Ако имаш достъп до някой сървър с нужната Sun Solaris, можеш да ползваш терминална програмка. Предполагам, приложението е графично и съответно ти трябва графичен терминал с достатъчно добра връзка за да стане работата. Exceed е един от най-ползваните. Примерно, доста колеги ползват CAD програми от домашните си PC-та чрез Exceed (и кабелен 2Мб/с Интернет, но и по-слаб би ти свършил работа).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    14
    #6

    Приложения за UNIX под Windows?

    Оптитай с CygWin. Може и да стане.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 19-04-11, 00:03
  2. Unix
    От lord_ice във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 03-04-11, 10:43
  3. Вече има над 1000 приложения в Windows Phone 7 app store
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-10, 10:11
  4. Linux или Unix
    От gogocuk във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-08, 16:51
  5. UNIX
    От DPetrov във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-02, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе