Резултати от 1 до 4 от общо 4

windows-a se bavi zaradi LAN-a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #1

    windows-a se bavi zaradi LAN-a

    zdraveite, skoro zabelqzah na PC-to na brat mi che, sled kato se startira windows i se bavi 1min i neshto, samia explorer uvisva, znaete kak e kato ti blokira taskbar-a i explorer-a ... Ta togava si mislih che e zapisal nqkoi skapana prog. ili service koito se bavi taka. Ama dneska gledam che i moeto PC pravilo taka.. mai e ot skoro ama..

    Az si mislq che e ot LAN-a ... ili pak da e nqkoi virus.. HDD-tata ni bqha varzani 1 sedmica s drugoto PC ..

    Sigurno i drugi hora go imat toq problem, nqkoi znae li kak se oprava..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #2

    windows-a se bavi zaradi LAN-a

    Това се получава ако мрежата не е включена. Компютъра се опитва да намери мрежа която я няма. Това е най-общо казано.

    Пример. Двамата сте в межа но твоето пц е изключено, стартирш това на брат ти и то се опитава да се свърже, не успява пак опитва и тн.т.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #3

    windows-a se bavi zaradi LAN-a

    За какъв windows става въпрос все пак ) АКо е 95/98 те бавят по default ако ip се разпределят чрез dhcp . Ако е XP /2000 /2003 те се шашкат при проблемни мрежи, но не и при стартирането на самия windows. И по принцип се бави като browse My Network Places или някое pc през експлорер. Мрежата със статични IP адреси ли е ил ис dhcp (тоест задали ли сте адреси ил исе назначават служебно) и последно на xp i 2003 NetBIos over TCP/IP не е пуснато по default пусни го, по-някога помага.



    /оff topic забеклязал л ие някой как при инсталация на RH7.3 или 9 и наличие на същата машина на на win 2003En server/2000 server windows зарежда 3 минути и после показва десктопа за още толкова и е супер лагнат. това се оправя след като се делне партишъна с линукса но ме дразни. други дистрибуции не правят този проблем/ на na 2000 PRO и win xp RH7.3 ,9 не влияят по никакъв начин -- мн странно

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #4

    windows-a se bavi zaradi LAN-a

    windows-a е XP sas ServicePack2, mrejata e postoqno vkliuchena stava vapros za mreja ot ~400PC-ta, windowsa e naglasen sas statichno IP i za gateway polzvwam edin otdelen PC s linux, sprql sam DHCP-to ot Service-ite. A drugoto PC na brat mi e varzano v LAN samo che bez TCP/IP, polzva LAN kabela samo da se varje chrez PPPoE kam ISPto.

    Az si mislq che taka se bavi windows-a zashtoto pravi nqkakvi proverki na mrejata, parvo si mislih da ne e ot toq service - Computer Browser, nali toi prez opredeleno vreme obmenq nqkva informacia s drugite takiva PC-ta v mrejata, samo che toq service mi e sprqn...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  4. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03
  5. Neshto mnoo se bavi /Celeron 1700/
    От TpaBecTuT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 16-02-03, 08:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе