Резултати от 1 до 14 от общо 14

Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    4
    #1

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Уважаеми колеги,

    Закупих си USB Pen произведен от Super Talent Flash Inc.

    Проблема е че компютъра ми е под Уиндоус 98 и не мога да намеря драйвер за него. Още повече компютъра ми има USB 1.1.

    Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #2

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Здравей отново[]

    Ако нямаш драйвери, погледни на самата опаковка на Flash-чето, кой е сайта на производителя. От там със сигурност ще можеш да си изтеглиш драйвер. Ако пък не те огрее ми пиши. Ще ти изровя други, които да ти свършат работа. А това, че USB-то ти е 1.1 няма значение - просто трансфера ще бъде по-бавен от 2.0.ю

    Опитай и пиши какво е станало.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #3

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Имам аналогичен проблем с моя USB Flash Drive . Към него е приложен и CD-Rom с драйвери и ръководство на 10 езика . Като инсталирам драйверите от диска или ми излиза грешка , че не може да копира един от файловете си или като успее да ги копира всичките , след съответен рестарт и т.н. резултатът е 0(нула) . Не мога да вдяна , къде е проблема във Flash У-вото или в драйверите . Работя на 98SE откак се помня и досега не съм имал радикални проблеми , освен това имам сложени USB-клавиатура и USB-принтер , които си работят перфектно .

    За модел и производител не мога да кажа нищо има само китайски #$@#$@$#@$@ и надпис ”HyperDrive" , но на диска драйверите които качва са на NEC -->"NEC USB-ATA/ATAPI Bridge device driver" .

    Ако някои има някакви идеи да пише ред-два.

    ___________________________________________________________

    In the land of eternal darkness light must come from within ...

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам аналогичен проблем с моя USB Flash Drive . Към него е приложен и CD-Rom с драйвери и ръководство на 10 езика . Като инсталирам драйверите от диска или ми излиза грешка , че не може да копира един от файловете си или като успее да ги копира всичките , след съответен рестарт и т.н. резултатът е 0(нула) . Не мога да вдяна , къде е проблема във Flash У-вото или в драйверите . Работя на 98SE откак се помня и досега не съм имал радикални проблеми , освен това имам сложени USB-клавиатура и USB-принтер , които си работят перфектно .

    За модел и производител не мога да кажа нищо има само китайски #$@#$@$#@$@ и надпис ”HyperDrive" , но на диска драйверите които качва са на NEC -->"NEC USB-ATA/ATAPI Bridge device driver" .

    Ако някои има някакви идеи да пише ред-два.

    ___________________________________________________________

    In the land of eternal darkness light must come from within ...



    <div align="right">Originally posted by DarkSaber - 18/11/2004 : 15:45:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Бодни у-вото на комп с Win Xp и там ще видиш какви драйвери качва и коя фирма е производител. После с www.google.com си намираш други драйвери за Win 98.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #5

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Май е масов този проблем с 98 и ФлашДрайв. Ходих да взема една база данни от един стар Дел на 98 и понеже нарастна и не ми се занимава с дискети, реших да използвам моето у-во Extrme FlashDrive 128МВ 2.0 заедно с приложения към него миниСД с драйвери. Драйверите се инсталираха уж добре, в Дивайс Менажера всичко е ОК, но ФлашДрайва не работи, и светодиода му не свети. Иначе на ХР проблем няма. Там не се качват драйвери, за да ги видиш, по простата причина, че устройството се разпознава веднага. Нали все пак е плъг енд плей.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">.... Там не се качват драйвери, за да ги видиш, по простата причина, че устройството се разпознава веднага. Нали все пак е плъг енд плей.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хайде де, не се качват драйвери? Качват се и още как! но чрез PnP, което е едно и също. Най-добре визуално се вижда на слаба машина със ХР :-)). А в Control Panel/System/Hardware/Device manager в Properities има подходяща информация и не само там.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    <div align="right">Originally posted by VanDan - 20/11/2004 : 10:41:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Проблемите при фалаш паметите и Win98 са предимно при USB2, при USB1 няма проблем. Обикновенно драйверите от card reader 7 in 1 са универсални за повечето флаш памети на различни производители.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #7

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Не съм се изразил правилно. Разбира се, че има драйвери, но не се качват някакви специални от устройството или придружващия го диск, а са драйверите от ХР за USB сторидж у-во. А те не дават детайлна информация за производител на устройството и други данни. Може и да греша, но поне при мен е така.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Понякога има точна информация, а понякога не. По мои наблюдения, когато флаша е марков, информацията е точна, а когато е "куча марка" няма точна информация.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Не е само проблема в "кучата марка". Win 98SE си има по начало проблеми с управлението на USB устройства. Винаги при инсталиране на такова устройство на машина с Win 98SE (а моите са такива) съм имал ядове. Един IrDA to USB адаптер така и не можах да подкарам. Купих друг, който след два-три инстала тръгва, но се държи странно. Ако е включен и се стартира Windows, той забива. Ако обаче го включа при вече заредена система си работи.

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Ми ползвайте маркови продукти, като мен. Имам един 128 Mb флаш и къде ли не съм го завирал, на хората по компютрите де. И не съм имал никакъв проблем до ден днешен. Нещо повече, постоянно ми е в джоба на дънките и без него не мърдам. Win98 драйвера му е само 300к и работи безотказно. В същност наистина USB-то е проблем, но заради калпави драйвери. Веднъж една USB камера ме извади от нерви.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    9
    #11

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Няма какво да спорите за Куча и некуча марка

    Просто Win98 има проблем с Mass Storage Device и този проблем се решава най лесно с тези драйвери



    http://dacarfiol.hit.bg/nusb22e.zip



    чисти са и са проверени многократно - преди инсталация просто изкарайте USB-to и след рестарта го поставете

    Действат идеално и за Цифрови фотоапарати и всякви USB drives

    Надявам се да съм помогнал


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Не е само проблема в "кучата марка". Win 98SE си има по начало проблеми с управлението на USB устройства. Винаги при инсталиране на такова устройство на машина с Win 98SE (а моите са такива) съм имал ядове. Един IrDA to USB адаптер така и не можах да подкарам. Купих друг, който след два-три инстала тръгва, но се държи странно. Ако е включен и се стартира Windows, той забива. Ако обаче го включа при вече заредена система си работи.



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*21/11/2004*:* 10:39:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Имам "Kingmax "256MB Драйвера свалих от сайта им и го лепнах на WIN 98SE. Нямам проблеми дори и след преинсталация на бозата.

    O Забравих лепнал съм и Унофициал Сер пак на бозата.Може и оттам да е.Лепнах я и след преинсталацията.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #13

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    Unofficial Service Pack 2.0 за Win98 също решава проблема с USB паметите. Пробвал съм с три различи в офиса. Разпознава ги по подобие на ХР, без рестарт.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Problem with USB 2.0 Flash Memory Drive and Win 98

    <font color="blue">[offtopic]



    Аз пък имам един 128 MB Apacer USB Flash и веднъж го изпрах в пералнята заедно с дънките... и нищо му няма и до ден днешен. Не е имал проблеми и с разпознаването, нито преди, нито след прането - драйверите са си ОК...



    [/offtopic]</font id="blue">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за usb flash drive
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-07, 23:38
  2. Проблем с USB flash drive
    От Nedko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-05, 11:57
  3. Проблем с USB Flash drive!!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-05, 15:12
  4. USB Flash Drive ("ключодържателите")
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-05, 21:30
  5. Memory Stick to Compact Flash?
    От Zetle във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-11-04, 09:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе