Резултати от 1 до 9 от общо 9

FastReboot

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #1

    FastReboot

    Искам да си експерементирам с Bios Editor-а и моя GeForce. Обаче тъй като съм с Windows XP ми се налага да флашвам bios-а за всяка проба, което е меко казано опасно! Ако бях с 98 щях да мога да заредя под DOS за проба и да напиша win... Обаче с XP трябва да рестартирам - а това ми връща стария BIOS. Та трябва ми програма за DOS, която изчисва паметта и boot-ва каквото има в MBR (FastReboot) или някакъв boot мениджър, с който да boot-на от диска на XP... Както Линукс тръгва с loadlin под DOS.



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #2

    FastReboot

    Аз се сещам за System Commander 2000, но не знам дали поддържа Вин ХР, друг начин е да стартираш в промпта с Ф8.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  4. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #3

    FastReboot

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Та трябва ми програма за DOS, която изчисва паметта и boot-ва каквото има в MBR (FastReboot) или някакъв boot мениджър, с който да boot-на от диска на XP... Както Линукс тръгва с loadlin под DOS.



    BEWARE! INTEL INSIDE!

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Probwai X.O.S.L. poslednata wersija pone do skoro beshe 1.1.5 - shte swurshi rabota! - Tozi Boot manager raboti super s Dos, Windows i Linux. Mozesh da zadawash Default sistema za boot i oshte mnogo drugi extri. Imash Reset, Reset samo na XOSL-to i dr.




  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    FastReboot

    Можеш да експериментираш под DOS (с boot floppy).

    Аз лично направих "restore boot floppy", което съдържа back-up на BIOS-а ("orig.rom") + nvflash.exe.

    В autoexec.bat съм написал:

    ------

    nvflash orig.rom

    ------



    Ако нещо се прецака просто boot-вам с тая дискета и когато спре да чегърта натискам "Y", после "ENTER".

    Така мога да флашна стария BIOS "на тъмно"...

    BTW с BIOS Editor-а не можеш да правиш нищо съществено...освен да напишеш в boot-logo, че картата е GF3 на Asus, докато тя е GF2 на Axle....





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #5

    FastReboot

    Ами нито от XOSL, нито от System commander мога да пусна друга OS СЛЕД като съм влязъл в DOS - ако става някой да ми каже как.



    Иначе точно това искам да проверя - КАКВО мога да направя от Bios Editor и ако си заслужава да рискувам с nvflash! До тогава - само vgabios...



    BEWARE! INTEL INSIDE!



    Edited by - exabyte на 20/11/2001 19:46:59

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    FastReboot

    За да няма недоразумения - аз говоря за "RVBEDIT.EXE".

    Няма проблем да правиш с него каквото си пожелаеш - тази програмка не прави "flash". Менюто "save" означава да запазиш фаил, а не да препрограмира картата. Препрограмирането става с "nvflash.exe".

    По тази причина можеш да отвориш "current" BIOS и да го запазиш на диска като "orig.rom" и се връщаме на предния ми пост. :-))



    Tips&Tricks:

    Ако дори с boot-floppy не успееш да флашнеш GF с прецакан BIOS, пак има изход! :-))

    Слагаш PCI-VGA.

    Boot-ваш с нея и правиш "flash" "на светло"...









    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #7

    FastReboot

    Ами много добре знам, че rvbedit не флашва. Аз флашвам с nvflash (по-точно не флашвам все още, защото първо искам да пробвам как върви) и тествам как върви (по-точно нетествам, което е и причината да постна тая тема ) с vgabios loader.



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    FastReboot

    С тоя loader нищо не правиш.

    С него можеш единствено да видиш дали BIOS-а, с който искаш да заредиш картата работи.

    Тя прави emulation и нищо не можеш да прецениш - всички изчисления минават през CPU.





    Edited by - Ghost на 20/11/2001 23:32:29

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #9

    FastReboot

    Тоя лоадер не прави никаква емулация. Зарежда биоса в рама на видео картата и я пуска да го чете от там. Работи - но като си с 98. Т.е. не твърдя това със сигурност, не съм я пробвал аз, а един познат с 98, така че може и да си прав... Но просто първо, че е на NVidia, второ, че премигва видеокартата (както при overclock), трето, че програмаката е малка и за това мисля, че онзи е прав...



    BEWARE! INTEL INSIDE!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе