Резултати от 1 до 11 от общо 11

ima li waobshte .........

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    27
    #1

    ima li waobshte .........

    Има ли не нещо като емулатор на дос за ХП защотото едни игрици не искат да ми вървят а са си яки и има ли нещо от този сорт което да ми ги стартира или няма

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    ima li waobshte .........

    Какво не ти харесва в:

    Start Menu\Programs\Accessories\Command Prompt

    Или ако си имал DOS преди ХР, при стартиране да избереш Previous OS ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    27
    #3

    ima li waobshte .........

    ако варвеше играта нямаше да питам breiii иначе те гледам на всяко питане отговаря6 поне отговаряй ако знаеш

  5. Gadget
    Guest
    #4

    ima li waobshte .........

    Това ще ти свърши работа



    http://dosbox.sourceforge.net

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    ima li waobshte .........

    @mistar_ti

    "Каквото повикало, такова се обадило"

    Задай си въпроса по- конкретно и дай повече информация - кои игри, как ги пускаш, какво ти изписва уиндоуса.... и т.н. А емулатора си е точно тозва което ти посочил breiii []

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    27
    #6

    ima li waobshte .........

    ами пускам Принца на персия и моторейсър 3 или не го стартира или ме изхвърля и з груги игрици имам същите проблеми но както и да е

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    ima li waobshte .........

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">или не го стартира или ме изхвърля <div align="right">Originally posted by mistar_ti - 23/06/2004 : 12:00:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    От гореизказаното стигам до извода че просто щракаш на ЕХЕ-то на играта и очакваш под въздействието на някакви загадачни тъмни сили тя да се сети сама като как да заработи.

    Я пробвай следния метод, за да диагностицираш какво точно ти куца в системата:

    С курсора на мишката отиваш на бутона START/Старт/, шракаш 1 път, от изкочилото меню посочваш RUN и в поленцето дето пише Оpen, пишеш <font color="blue">cmd</font id="blue">, и щракваш върху бутона ОК, в появилия ти се черен и страшен ДОС промпт можеш да се упражниш със следните ДОС комадни:

    cd games

    cd prince, или където там ти се намират игричките, и да се опиташ да ги стартираш.

    Oтделно, понеже ДОС промпта се отваря в ПРОЗОРЕЦ, препоръчително е с едновременното натискане на клавишите ALT+ENTER да предизвикаш преминаването във т.нар Full Screen режим.

    Чак след това, ако още не си подкарал игрите, можеш да кажеш какво съобщение за грешка ти дават, и да си недоволен 'че не са ти прочели мислите'

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    ima li waobshte .........

    преди вървяли ли са ти на тази машина, защото не е само windows-a, което може да пречи. има сума ти стари игри, който не тръгват на agp видео карти примерно, а аз пък подозирам, че legacy of kain 1 не се разбира с ps2 клавиатура... (което ще бъде проверено в скоро време)



    но така или иначе е важно да се знае дали като заредиш dos от win98/me startup disk всичко си тръгва или и тогава не ще

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    ima li waobshte .........

    най добрия вариант:

    зареждане на чисто дос (от дискета/цд/хдд)

    иначе може да пробваш от пропъртис на ехе-то да сложиш че е досовска програма и т.н. ама игрите искат директен достъп до паметта която под ХР няма да получат

  12. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #10

    ima li waobshte .........

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ако варвеше играта нямаше да питам breiii иначе те гледам на всяко питане отговаря6 поне отговаряй ако знаеш



    <div align="right">Originally posted by mistar_ti*-*23/06/2004*:* 09:25:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ей (тук нарушавам правило)

    1. Кой си ти, че ще ми държиш сметка?

    2. Виж тази тема http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=13646

    3. Намери ли някакъв друг "емулатор на дос за ХП"?

    4. Като не ти харесва - не ми чети отговорите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    21
    #11

    ima li waobshte .........

    @mistar_ti я си кайи характеристиките на PC-то, защото специално за принца на персия съм я виждал как се играе без никакжи проблеми на winXP

    а 4е има игри4ки които не вървят на нт базирани windows-и има, но принца на персия и моторейсар не са от тях

    помисли дали ма6инката ти не е ве4е морално устаряла и не пла4е за някой ъпгрейд

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе