Резултати от 1 до 4 от общо 4

Path for XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #1

    Path for XP

    Използвам едно SDK със което се пишат програми на С++.

    Това SDK съдържа програмки които са писани някъде 1991 година.Малки .EXE та които разглобяват кода и го прекомпилират. Използват променливата PATH на Win. Цялата система е работила на Win98. И на една инсталация на WinXP. Обаче след преинсталация натоварих системата и със други програми и променливата PATH се оказа много дълга - около 400 символа. Това SDK пътеката му се добавя посредством Autoexec.bat и се лепва на края на PATH. И SDK-то не може да я прочете и не иска да прекомпилира C++ програмата.

    Мно-о гадно. Кво да правя с пътеката. Имах идея да сложа SDK пътя в началото на PATH обаче винаги се лепва накрая. А пък подозирам че SDK-то чете само първите 255 символа от PATH и повече не може. Не може да прочете пътеката която е накрая на PATH. На всичко отгоре искам да запазя всички други пътеки. Другите пътеки са на Делфи, С++, Флаш и Win. Освен това има 2 юзера пътекита важат и за 2-та юзера на Win.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Path for XP

    Проблемът ти вероятно произтича от факта, че оперативната памет, заделена за променливи на обкръжението (environment variables)при емулация на MS-DOS е недостатъчна.



    Би могъл да я увеличиш по следния начин:



    1. В C:\Windows\system32 намираш файла CONFIG.NT, който се използва за дефиниране на MS-DOS обкръжението.



    2. Добавяш в него един ред:

    SHELL=%SystemRoot%\system32\command.com /e:2048

    което дефинира размер на обкръжението в байтове (в случая - 2К).



    3. Ако пак ти реже PATH-променливата можеш да пробваш и с по-голяма стойност (препоръчително е да е кратна на 1024).



    Това съм го пробвал под NT и работи.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #3

    Path for XP

    Много благодаря. За съжаление няма да мога да го пробвам веднага обаче си мисля че това може да ми реши проблема. Само дано онова старото .EXE да може да разпознае обкръжение с увеличен размер.



    10x 10x

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    Path for XP

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Много благодаря. За съжаление няма да мога да го пробвам веднага обаче си мисля че това може да ми реши проблема. Само дано онова старото .EXE да може да разпознае обкръжение с увеличен размер.



    10x 10x



    <div align="right">Originally posted by Riki888*-*12/07/2004*:* 17:59:36</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мдааа... Гадничко би било, ако "онова старото .EXE" чете променливата PATH във вътрешна текстова променлива с дължина до 255 символа. Е те тогава ще трябва да се потормозиш да си инсталираш SDK-то едно ниво под root-а...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 18-05-06, 20:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе