Резултати от 1 до 14 от общо 14

На кои *.ехе да позволя да се конектват?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #1

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    wundows 2000 и Sygate firewall



    [?] на кои exe файлове да се разреши достъп до нет?



    ntoskernel.exe

    svchost.exe

    mstask.exe

    lsass.exe


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #2

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    Sygate Personal Firewall достатъчно добра програма ли е за у дома?



    Sygate е достатъчно добра, аз лично се колебаех между нея и Agnitum Outpost Firewall. Избрах втората по други съображения, но като сигурност и функции ми се сториха равностойни.

    Как да огранича максимално даден потребител под ХР про?



    Най-лесно и бурзо става, като го сложиш член на групата Guests

    2000 про по сигурно ли е от ХР про

    За момента няма разлика, но с излизането на SP2 за XP и особено на вградения в него firewall се очаква той да излезе едни гърди напред

    Повишава ли се значително сигурността ако си добавя рутер при условие че съм с ADSL и ползвам само един компютър?



    Ако става въпрос за ADSL-а на БТК, модемите им имат два режима на работа - bridge и NAT router. И в двата случая нямаш нужда от друг рутер, а във втория дори имаш и известна защита на портовете, видими "отвън"

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    Ползването на браузер, който не е IE, определено може да повиши сигурността. Виж обаче Operа и Mozilla.

    Sygate е много добра; можеш така да я настроиш, че abv.bg и windows update да не те пуснат да влезеш в сайта... За мен това е добра защита.

    За AntiVir 6.0 не знам, ползвам F-prot и досега не съм имал никакви проблеми. Ако ползваш Outlook обаче, ти препоръчвам да сложиш и Panda antivirus - има интеграция с outlook-а и спира вирусите, като не ти дава възможност да се заразиш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #4

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    Благодаря за инфото.



    Ако става въпрос за ADSL-а на БТК, модемите им имат два режима на работа - bridge и NAT router. И в двата случая нямаш нужда от друг рутер, а във втория дори имаш и известна защита на портовете, видими "отвън"



    Ползвах досега Телефоника, но сега ги сменям с Тера, това са испански доставчици. Първият път, когато си инсталирах ADSL модема моментално ми се лепна вирус без да съм отварял никакви файлове, направо ми дойде бонус с нета.



    Ако ползваш Outlook обаче, ти препоръчвам да сложиш и Panda antivirus - има интеграция с outlook-а и спира вирусите, като не ти дава възможност да се заразиш.



    Не ползвам аутлук, на служебния обаче имам Панда. []



    Най-лесно и бурзо става, като го сложиш член на групата Guests



    пробвах, но не ми се видя достатъчно ограничен, след като може да инсталира програми и т.н или нещо бъркам? Жена ми е способна да направи страшни поразии натискайки случаини комбинации от бутони и искам да я огранича наистина здравата, да не може да инсталира програми и евентуално да не може да променя настройки и по възможност да не може да използва десен бутон. Може ли да се направи така без допълнителен софтуер?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Първият път, когато си инсталирах ADSL модема моментално ми се лепна вирус

    <div align="right">Originally posted by Vagabundo*-*21/07/2004*:* 02:15:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Т.е. ти искаш да се предпазиш от такива вируси? В такъв случай не ти трябва рутер - той сам по себе си не върши тая работа, освен ако няма и firewall или packet filtering. Това, което ти трябва, е софтуер от рода на Sygate Firewall в комбинация с антивирусна програма и евентуално някой ad-blocker (не помня дали Sygate имаше такъв модул). И, разбира се, тези работи трябва да са инсталирани и конфигурирани преди да се свържеш към Интернет

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...да не може да инсталира програми и евентуално да не може да променя настройки и по възможност да не може да използва десен бутон. Може ли да се направи така без допълнителен софтуер?

    <div align="right">Originally posted by Vagabundo - 21/07/2004 : 02:15:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не знам начин това да стане без допълнителен софтуер. Иначе външни програми има - не се сещам точно за имена, но имаше нещо от рода на Windows Lock или нещо подобно, потърси в Интернет

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    Стандартно юзърите в група guests са си с достатъчно много ограничения. Програми не могат да инсталират. Пак повтарям, ако не е пипано допълнително и на тази група да са дадени повече права от администратора.



    За контекстното меню [десен бутон]:



    Start --> Run --> gpedit.msc

    Избираш

    User Configuration | Administrative Templates | Windows Components; Start Menu & Taskbar или в друга секция, която те интересува: Desktop; Control Panel и т. н.



    Там в различните секции ще намериш Disable Context Menus или Remove Context Menus в зависимост от операционната система, 2000 или XP.

    Properties в дясно и си го настрой както искаш.



    Вместо да търсиш програма за тотално анулиране на използването на десния бутон ти препоръчвам този малко по досаден начин.

    За всяка ситуация отделно.

    За TaskBar, за Desktop, за Internet Explorer и т. н.

    Това си е вградена genuine възможност на Windows и е за предпочитане пред външната намеса. Според мен.



    Може и чрез директна редакция в регистратурата, но така е по user friendly.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #7

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    Благодаря за помощта на всиЧки отзовали се.

    инсталирах си 2000 защото имам ADSL модем Vitelcom драйвера на който явно не е съвместим с ХР и... забравих да кажа,

    че е цин на цвет и бие малко на виолетово. [:D]

    Инсталирах Sygate firewall, Mozilla Firefox, Касперски i SP3



    [?]Трябва ли да се инсталират SP подред или може последния излязъл?



    ...и въпреки всиЧко имам Чуството Че ми се лепна нещо незабавно защото ми излизат съобщения от сорта на да отида на www.winupdate.org и тем подобни.



    [^] aaa ето защо било http://www.grc.com/stm/shootthemessenger.htm



    [?]Въпроса сега е на кои програми би трябвало да позволявам да се конектват към мрежата и кои да забраня под 2000 и кои сървиси да спра за да не давам шанс на гадовете?




  10. Yoo
    Yoo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    34
    #8

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    Започваш да се вманячаваш на тема сигурност наистина хубаво е да си предпазлив , но чак толкова .... искам да кажа че сигурността на домашния компютър си зависи главно от тебе... няма Firewall или Antivir който да може да те спаси от самия себе си .... просто бъди внимателен и мисли когато щракаш и неотваряй всеки линк който ти попадне и всичко ще е наред

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #9

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Започваш да се вманячаваш на тема сигурност наистина хубаво е да си предпазлив , но чак толкова .... искам да кажа че сигурността на домашния компютър си зависи главно от тебе... няма Firewall или Antivir който да може да те спаси от самия себе си .... просто бъди внимателен и мисли когато щракаш и неотваряй всеки линк който ти попадне и всичко ще е наред



    <div align="right">Originally posted by Yoo - 24/07/2004 : 07:59:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами нервирам се като става нещо на моя компютър, което аз не го искам и даже имам нещо против. Да не говориме, че може да ми хванат номера на картата или нещо от тоя род.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #10

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    Имам един въпрос относно работата на защитната ми стена(Sygate) и по точно на кои .EXE-та да разреша да конектнат с нета и кои да отрежа?

    Например:

    1. NT Kernel&Sistem ,

    2. Generic Host Process for Win32 Services ,

    3. NDIS User Mode I/O driver ,

    4. LSA Shell(Export version).

    Кои от тези четири трябва да се конектнат и за какво???

    Операционната ми система е Win XP!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #11

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам един въпрос относно работата на защитната ми стена(Sygate) и по точно на кои .EXE-та да разреша да конектнат с нета и кои да отрежа?

    Например:

    1. NT Kernel&Sistem ,

    2. Generic Host Process for Win32 Services ,

    3. NDIS User Mode I/O driver ,

    4. LSA Shell(Export version).

    Кои от тези четири трябва да се конектнат и за какво???

    Операционната ми система е Win XP!



    <div align="right">Originally posted by Barbarian X*-*01/08/2004*:* 19:26:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    изглежда няма реална приЧина да се конектват

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #12

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    Там е работата , че незнам тези файлове за какво служат и дали тяхното конектване с нета не би довело до някакви неприятни последици за Компа ми или обратно ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #13

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Там е работата , че незнам тези файлове за какво служат и дали тяхното конектване с нета не би довело до някакви неприятни последици за Компа ми или обратно ?



    <div align="right">Originally posted by Barbarian X*-*02/08/2004*:* 15:57:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    режи ги и не се плаши, аз съм ги забранил и всиЧко си работи нормално, и интернет експлодера съм го резнал, ако искаш иди и на www.grc.com и си каЧи от там три малки програмки за повишаване на сигурността, т.е. две, едната е за новия модел спам

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #14

    На кои *.ехе да позволя да се конектват?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Стандартно юзърите в група guests са си с достатъчно много ограничения. Програми не могат да инсталират. Пак повтарям, ако не е пипано допълнително и на тази група да са дадени повече права от администратора.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    за съжаление инсталация тръгва и от рестриктед юзър и от гест



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">За контекстното меню [десен бутон]:



    Start --> Run --> gpedit.msc

    Избираш

    User Configuration | Administrative Templates | Windows Components; Start Menu & Taskbar или в друга секция, която те интересува: Desktop; Control Panel и т. н.



    Там в различните секции ще намериш Disable Context Menus или Remove Context Menus в зависимост от операционната система, 2000 или XP.

    Properties в дясно и си го настрой както искаш.



    Вместо да търсиш програма за тотално анулиране на използването на десния бутон ти препоръчвам този малко по досаден начин.

    За всяка ситуация отделно.

    За TaskBar, за Desktop, за Internet Explorer и т. н.

    Това си е вградена genuine възможност на Windows и е за предпочитане пред външната намеса. Според мен.



    Може и чрез директна редакция в регистратурата, но така е по user friendly.





    <div align="right">Originally posted by Malone - 21/07/2004 : 1211</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    gpedit.msc наистина е това което ще ми върши работа, благодарско

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе