Резултати от 1 до 3 от общо 3

Windows 2003 и HP ScanJet 2300c

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    2
    #1

    Windows 2003 и HP ScanJet 2300c

    Здравейте,

    значи имам си едно PC с Windows 2003 Enterprise направено на Domain Controller и един USB скенер HP ScanJet 2300c. Проблема е, че след като се инсталират успешно драйверите (които незнайно защо вървят само в комплект с 230 MB други простотии) и естествено веднага ми се израдва, че искал рестарт за да си дойдело всичко на мястото и се сгъбясва.



    По-конкретно се появява онова сладко синьо екранче при стартиране дето мило ти съобщава, че тоя уиндоус с тая щайга нема да работи ако ще и турско да стане. После благо те съветва да си махнеш всичкия хардуер дето си инсталирал наскоро и да му се пробваш пак.



    То за махане убаво ама и след изключване на скенера - същата работа. Както и да е, нали си има Safe Mode та махаме драйверите и отново тръгва. Ама без скенер!!! А ми трябва!



    Та се чудех дали някой не може да помогне, щото от 3-те чат сесии със съпорта на HP ми стана ясно само, че нямало драйвери за мен, щото тоз уиндоус бил експериментален (малко странно, щото той отдавна си излезе ама както и да е, явно при тях новините идват с 1-2 години закъснение).



    Та ако се сетите за нещо - пишете! Мога и да ви насоча: намерих една програма RemoteScan (www.remote-scan.com) дето мога да я инсталирам на друго PC в офиса и да шерне скенера. Само, че никъде в нета не може да се изтегли сървъра (който е платен), а само клиента (дето естествено е безплатен). Та ако дадете линкче за сървъра или за подобна програма - също ще съм благодарен.



    А, и да знаете че е мноооого спешно. Щото вече го мъча 4 месеца и тия дето трябва да сканират ми скачат по главата ежедневно.



    Мерси предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Windows 2003 и HP ScanJet 2300c

    Интерисува ме дали си пробвал в www.google.com да зададеш ключова дума за търсена ---> HP ScanJet 2300c Windows 2003

    http://www.experts-exchange.com/Hard..._20636583.html

    ---

    Какво точно в повече прави remote-scan? не е ли възможно да се шарне скенера и по стандартен начин?

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    2
    #3

    Windows 2003 и HP ScanJet 2300c

    Да, търсил съм в Google по този начин и по няколкостотин други. При всяко търсене разбира се изскачат 10-15 страници, че и повече, но никъде няма работещо решение. Поне аз не съм открил.



    В една от чат сесиите със съпорта на HP ми казаха да пробвам с инсталиране на драйвера за Windows XP, само че и това не помогна.



    Ако някой има други идеи - с радост ще ги чуя. Все пак мерси за отговора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам скенер HP Scanjet G2710 - 100 лева
    От IronMaiden във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-11, 16:07
  2. Windows 2003 x64bit
    От DEYDOD във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 26-09-05, 15:14
  3. Windows 2003 SP1
    От Dream във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-05, 09:39
  4. Windows 2003 i COM
    От ddat във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-05, 01:29
  5. Windows 2003 @ FTP
    От major във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 13-10-03, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе