Резултати от 1 до 12 от общо 12

Несъответствие на С:\ ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #1

    Несъответствие на С:\ ???

    Забелязах следното нещо - когато маркирам всичко на С: и му дам properties - дава 4 GB, а когато дам properties на самото С: дава че се използват 8 GB.

    От къде идва тази огромна разлика?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Несъответствие на С:\ ???

    проблема ти идва от папките които са скрити и/или системни. ако разрешиш те да се показват ще видиш, че папка "system volume information" е доста голяма. може да не ти даде да я роузваш, ако си на NTFS, за да ти бъде достъпна си поиграй със правата и няма да имаш проблем, също разкарай |"System restore"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #3

    Несъответствие на С:\ ???

    дал съм опцията да се показват всички папки, на NTFS съм, с права на администратор. system volume information - каква е тази папка и къде трябва да се намира - не можах да я открия.

    Може ли да има нещо толкова голямо, което да не го виждам и какво би могло да бъде?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    18
    #4

    Несъответствие на С:\ ???

    Отиваш на "My Computer " -> десен бутона на мишката -> Properties -> System Restore-> и даваш Turn Off

    след това рестарт и после изтриваш всички "System Volume Information".

    После влизаш в "system restore -> create restore point

    и това е- вече няма да ти заем излишшно място , и ще имаш back up restore point , ако стане нещо



    ПП

    Виж и да нямаш norton Protected REcyle Bin - махай го , че е боза голяма - десен бутон на Recycled bin -> Norton Uerase - Drive Ussage - > 0% и трябва всичко да е ок



    ама за всеки случай бастисай директория c:\windows\TEMP

    & C:\Windows\Prefetch

  6. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #5

    Несъответствие на С:\ ???

    А случайно да имаш 1ГБ памет!?

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Несъответствие на С:\ ???

    Когато искаш да разбереш размера на всички папки и подпапки натискаш и задържаш Shift, маркираш и тогава даваш Properites, иначе получаваш само размера на папките, без подпапките. Ако това ти е въпроса.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #7

    Несъответствие на С:\ ???

    ru-boy и с Shift пак е същото.

    Vandal наистина имам над 1 гб рам памет - 2 по 512 мб, но каква връзка има това не знам

    и какви са тези System Volume Information - от къде да ги изтрия

    всъщност каквото и да трия - не е ясно от къде идва разликата това са около 4 гб

  10. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #8

    Несъответствие на С:\ ???

    Ами само paging file(виртуалната памет) ти е 1536МВ.

    При инсталация Windows не те пита колко искаш да бъде,а направо си я мятка 1,5 пъти по-голяма от тази на системната ти памет.

    System Volume Information е скрита папка и се намира в Local Disk(Cи за да я видиш не е достатъчно да маркираш

    Show hidden files and folders а трябва да махнеш отметката на

    Hide protected operating system files(Recommended)

    По принцип след забрана на въстановяване на системата за всички дялове и рестарт би трябвало да е празна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #9

    Несъответствие на С:\ ???

    дааа, ткс много Vandal, за този номер с Hide protected operating system files въобще не се сетих.

    paging file е толкова, а има и един hiberfil който е над 1 гб.

    интересно че System Volume Information е празна без да съм забранил възстановяване на системата.

    нещата горе долу се изясняват.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #10

    Несъответствие на С:\ ???

    Щом си имаш hiberfil ясно лъде ти отиват сумай GB. Иди в ScreenSaver->Power->Hibernate и загаси тая простотия. Гаранция за освобождаване от този файл

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Несъответствие на С:\ ???

    Тая простотия служи за автоматично загасяне на компютъра и възстановяване на всичко след рестарт 1:1 с преди рестарта, вкл. настройки, прозорци, документи и т.н.

    Тая простотия ми е много полезна. И хич не е случайна; нещо повече, тя се активира, когато на преден план вече няма друга действаща програма.

    Ако не я използваш, изключи я.

    А ако я използваш, смя да кажа, че 1 гигабайт е ужасно много - емен емен 3 пъти колкото ти трябва за да върнеш и най- тежкото ХР с 50 включени програми.

    След рестарт, ако не смяташ да използваш ресторето, докато зарежда лентата му, натискаш интервал. После активираш с Ентер опцията, която при мен се казва "Delete restoration data and continue to system boot menu".

    Е, разбира се, стига да не е указано резервирано от системата място - един гигабайт.

    Което искрено не ми се вярва.

    Систем Рестор го разкарай само в случай, че имаш снимка на харда; даже и тогава може да ти е от полза; мен ме е спасявало поне 10 пъти; особено полезно е като качиш програма, която прецака системата. Тогава просто връщаш назад и забравяш за програмата.

    Размера му се регулира; около 200 МБ(все пак зависи от какво ресторваш) е оптимален, ем ще освободи място, ем ще сведе фрагментацията до минимум, ем няма да останеш и с "непокрит гръб" []

    При чудовищната РАМ, с която се подвизаваш, имаш шанса да намалиш СУАП файла, без особени недъзи за системата. Този огромен файл хем заема място, хем фрагментира, а може би и забавя системата. Не е необходимо при над 1 ГБ рам твърдо да спазваш пропорцията 1:1,5 за РАМ:Суап. Дори можеш и да помислиш за прехвърляне чрез регистъра на определени изпълнявани в Суапа функции директно към РАМ-а. Това ще ускори компютъра ти.

    Разбира се, това в случай че не обработваш например чудовищни графични избображения, рендиране и т.н. Можеш да пуснеш някаква програмка -туик например, който ще ти помогне да установиш колко е свободната ти РАМ и да ти помогне при разпределянето й след това.

    System Volume Information по принцип е малка папка. Не я трий, каквото и да става!

    От десен бутон на Интернет Експлорър - properties бутона settings в дял temporary internet files регулирай размера на запазеното за такива файлове пространство; най - добре 1 мб; преди да направиш тази настройка, изпразни папката с временните файлове.

    Та това е в общи линии за което се сещам.

    Обобщавам: Помисли дали хибернацията ти трябва или не; намали суапа(операциите в суапа и без това хич не са бързи) и помисли за преразпределяне на рама; намали Систем Рестор но без да я изключваш; острави я да наблюдава само С:; не трий системната папка от устройството; регулирай размера на фолдъра за временни интернет файлове.

    И сори, ако ги знаеп тея неща а само ти губя времето; поздрави!!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #12

    Несъответствие на С:\ ???

    D3BEP много мерси за подробната инфо - при всички случай ще ми е от полза. Ткс и на всички други отзовали се!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе