Резултати от 1 до 9 от общо 9

Профили в WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #1

    Профили в WinXP

    Здравейте, имам следния проблем [V]

    На компа ми с WinXP имам 2 профила, моя и един за гости, а не мога да забраня на профила "гост" да трие от харда... харда е разделен на 3 като на D и E са музиката и филмите, та идеята като пускам музика от компа на някой купон (разбирай пиянски купони) :-) някой "трезвен гост" да не ми забърше музиката [:I]

    На профила гост му зададох нисък приоритет ама все тая...???[V]

    Pls Help!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #2

    Профили в WinXP

    Не използвай guest account-a. Остави го "офф"...Създай нов "limited"...и влез с него....така нито един от създадените от "computer administrator" account файлове не може да се трие...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #3

    Профили в WinXP

    по скоро конвертирай дяловете на NTFS

    start -> run -> cmd -> convert d: /fs:ntfs

    и после махни пермишъните на госта за триене на файлове

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Профили в WinXP

    Ще ме прощаваш за резките думи, но само абсолютен ламър ще си остави или ще включи guest account-a ON...иначе за NTFS-a е така при положение че е на FAT32.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #5

    Профили в WinXP

    ами по дефолт геста няма права за триене от харда

  7. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #6

    Профили в WinXP

    геста e OFF а харда е на FAT (c: e NTFS а д: и е: са фат и така бих искал да си останат) Профила ми гест е направен като нов стандартен профил но.... [B)]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #7

    Профили в WinXP

    Просто дай десен бутон на папката с музиката след това properties -> security. Там избираш потребителя който искаш да има ограничени права или ако не е показан там му даваш ADD->advanced>find now и избираш. Там може и да модифицираш правата зададени по потразбиране от операционната система на различните готови типове потребители. По принцип администратора се явява собственик на всички файлове и директории по машината. Направи си обикновен потребител в системата той има право само да чете,стартира и да вижда какво има в директорията като няма право да трие, но само при положение че е от групата на потребителите (Users). Внимавай този потребител да не е от групата на администраторите !!!! Група се задава от lusrmgr.msc докато си правиш потребител или по всяко време на вече направен такъв (можеш да го напишеш в run прозореца) Десен бутон на потребителя > properties > Member OF>
















  10. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #8

    Профили в WinXP

    Фаиловете са защитени само на с: (с NTFS фаилова система) а на д: и Е: всеки юзър може да си трие....??? а опцията "направи тази папка часна" не е активна?

    В "частните" папки фаиловете виждат ли се и от др потребители?

    [B)]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    Профили в WinXP

    на фат не може да задаваш такива ограничения.

    освена ако не ползваш разни допълнителни програми за ограничаване на достъпа до разни папки. Но с тях май може да слагаш само права за достъп до цялата папка (или има или нема)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 09-10-11, 06:36
  2. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 10:29
  3. WinXP & DVD
    От KMETA във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-03, 09:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе