Резултати от 1 до 6 от общо 6

Win XP и COM порт...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #1

    Win XP и COM порт...

    В наличност:

    - Win XP

    - външен модем, инсталиран коректно



    Първа ситуация:

    Модема е изключен, пускам Win-a, зарежда си, включвам модема и тръгвам да набирам – казва ми че COM порта не е отворен, а отделно не ми е и засякъл модема в Divace Mana...!



    Втора ситуация:

    Модема е включен, пускам Win-a, зарежда си - засича модема и си отваря порта му – набирам и пиша този постинг...=)



    Въпрос:

    Не може ли някъде да му се каже постоянно, а не автоматично да ми отваря поровете?! (според мен това е проблема)

    Ако ли не – чакам други мнения...




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #2

    Win XP и COM порт...

    ami mnogo prosto be pich predi da vlizash v internet otidi na device manager i dai refresh sled kato si vkluchil modema ...

    toi si go namira i tolkova sled tova si nabirash bez problem tova e taka s vunshnite modemi oshte ot windows 2000 ako ne e vkluchen ne go detectva....

    a i tochno taka triabva da bude shtot ako si vkluchil niakakvo drugo ustroistvo na com porta da ne ochakvash da vlezesh v internet prez mishkata ia!!!!



    http://www.rootbg.com

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #3

    Win XP и COM порт...

    Dockera, при w2000 ситуации 1 и 2 са аналогични.




  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #4

    Win XP и COM порт...

    Така...

    До Ivan >>

    Ако искаш мога да ти дам телефона на едно 15г. момиченце, да му обясниш как всеки път трябва да си пуска device manager-а и да си рефешва, за да си намери модема... щото според теб може друго да е закачила – в този случаи 98-цата какво правеше? Ми детектваше си новото устройство, и няма тази опасност да влезне в нета през мишката =) И това му било хубаво – дгд (той де, не ти)

    П.С. То аз съм с оптична мишка, пък и имам пряка видимост с Кулата, не се знае може да се преплетат линиите и да се логна с нея в бол.бг, нека ми е лошо тогава



    До Lamia >>

    Извинявам се за невежеството си, но от 98 директно на Xp минах и нямах представа как е при 2000...




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #5

    Win XP и COM порт...

    Dockera, въобще не смятай, че си невеж. Дори се впиши в списъка на щастливците, борили се с по-малък брой MS творения

    Реших си проблема по твърде балъшки начин, преместих го така, че като си включвам компютъра, да виждам дали индикаторите му светят, за да не забравям да го включа. А ако забравя, рестартирам Win-a.




  7. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #6

    Win XP и COM порт...



    Ами решението е много просто:



    Забраняваш от Device Manager-a, модема който е инсталиран вече за дадения хардуерен профил!

    Инсталираш ръчно модема.

    Като попита за драйвери му ги даваш.



    После когато и да включиш модема можеш да се свързваш!

    Windows - к'во да го прайш!






  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. USB порт на Elite PV-37*
    От realp във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-09-08, 15:31
  2. Забрана на порт
    От ipnaid във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-06, 14:59
  3. ком порт - ПРОБЛЕМ
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 21-05-05, 11:40
  4. инфрачервен порт na GSM
    От veni във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-07-04, 19:58
  5. UDP порт
    От vladoboy във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 17-10-03, 18:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе