Резултати от 1 до 6 от общо 6

Конфкикт между SP2 и хардуер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #1

    Конфкикт между SP2 и хардуер?

    Искам да попитам дали само и единствено от това дали има SP2 Win XP може да не харесва някое устройство. Ситуацията е следната:

    Чисто нова машина с GByte ipe 1000 дъно , Celeron 2.4GHz, 2x256MB na dual channel, GForce 4 mx440 и две лан карти repotec, това е. Истински WinXP със интегриран SP2 два пъти го инсталирам на различни по големина дялове и след последния рестарт стига до някъде и се ресетва машината. Паметта тествах с 3 различни теста и не даде нито една грешка. Когато качих старо XP без SP, си тръгна нормално всичко, качих драйверите и т.н. Когато сложих SP2 (oт оригинален MS диск, пратен ми по пощата), ситуацията се повтори като при инсталацията на Win XP със вградения SP2.

    Мислех да сложа kit (двойка памети) на двата канала, но тая памет (Kingston) не даде никакви грешки.

    Някой да има идея по въпроса?

    Благодаря на всички предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Конфкикт между SP2 и хардуер?

    Опита ли да махнеш лан-картите при инсталицията, както и всякакви други екзотични истории. (ако имаш тунер примерно?)

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Конфкикт между SP2 и хардуер?

    На първият ти въпрос отговорът е - "да".

    Когато за пръв път сложих SP2 върху XP SP1 и рестартирах ми излезе син екран, където пишеше че рама ми се е скапал и Win не искаше да стартира изобщо. След преиснталация на всичко взе че се оправи, така и не разбрах какъв му е проблема...

    Успех приятел

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #4

    Конфкикт между SP2 и хардуер?

    Това е много странно. И аз съм с такъв SP2. Мрежовата карта ми е също Repotec RP-1624W ( чип Realtek RTL8139 ) - само, че е само едничка.

    Памет 2x256 PC3200 Kingmax ( не е на dual channel заради дъното - ECS K7S5A ).

    И нямам никакви проблеми.



    Даже в момента съм с два харда ( един 200GB Seagate ATA100 и един Quantum Fireball 5GB ATA33 ) + CD-RW Sony CRX230E + DVD-ROM Asus ( незнам модел, не е мое ) + Creative SB Live 128 PCI. ( пак без проблеми )

    Аа и видео Riva TNT2 M64 ( не се смейте, ъпгрейдвам в момента ).



    Едва ли е от мрежовите карти. Пробвай като махнеш едната, после другата, и двете накрая ( ако може да си намериш от някой приятел друга да пробваш ) - за всеки случай, но ме съмнява.

    Аа пробвай и само с единия модул памет и после само с другия.

    И аз миналата седмица си тествах с разни програмки старата SDR, защото компютъра ми забиваше при зареждането на XP-то, но като я махнах си тръгна без проблеми. Така, че тия програми може и да пропускат нещо !?



    Все пак потърси в нета за несъвместимост с дъното ти или някакъв друг хардуер

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #5

    Конфкикт между SP2 и хардуер?

    Нито със и без лан карти, нито с друга видеокарта проблема се реши. Сложих двойка памети Kingston за всеки случай, но и това не промени нещата. СП2 се смахва и това е.

    За сега реших проблема с SP1, върви безгрижно. С добър антивирус, antispy програма и подходящи настройки мисля, че е достатъчно сигурна системата.

    Благодаря на всички и успех! []


  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #6

    Конфкикт между SP2 и хардуер?

    Не съм вещ по въпроса, но някъде тука в форума четох че този SP2 при инсталацията си искал регистрационните ключове на Windows-са и правил проверка за автентичноста им. През определен период от време Майкрософт "обявяват" сер.номера и рег.ключове за невалидни и по такъв начин не могат да се използват.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хардуер(MB,RAM,HDD)!
    От conrad във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 26-08-12, 09:03
  2. 3D MAX лаптоп хардуер ... ?
    От MomoSat във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 25-09-10, 21:01
  3. RQ: Сайтове за хардуер
    От gnhbgbg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-02-07, 11:28
  4. Проблем с хардуер под RH9.0
    От B.L. във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-04, 01:22
  5. жълтата фабрика за хардуер
    От B.L. във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 02-10-03, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе