Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Zapis na CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #1

    Zapis na CD

    dokato zapisvah edin film na CD, CD-to se otvori nyakade na sredata na zapisa i mi napisa error.diska beshe BASF 700MB, CD Creator, WIN XP.

    diska razbirase veche ne stavashe za nishto. Nyakoy imali predstava ot kakvo moje da e bilo.




  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Zapis na CD

    Не е лошо някой по-запознат да се изкаже, но на мен ми се струва абсолютно в реда на нещата да става понякога...

    Поне при мен на 10-15 диска един прави тая поразия.




  4. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    165
    #3

    Zapis na CD

    Ами има няколко варианта...

    може да има някав дерт с филма.. може да е от диска, а може да не си оставил записвачката да си почине от предния запис.

    Аз всеки божи ден записвам.. и съм със същия софтуер.Ама за по сигурно винаги правя тест преди записа... за да няма такива последици.. ако има някаква грешка да я покаже още на теста, а не когато се записва вече... както при тебе е станало .. диска е заминал..

    При Data формат (както в твоя случай) е най - добре според мен първо да му дадеш Test and Record CD (да го тества първо) i Don't Finalize CD (сиреч да не го затваря следкато го запише) ...

    И когато ти даде грешката, ако е още на тест, диска си остава читав, а ако е на record, можеш да го дозапишеш, ако е data формат..

    Аз много не мога да обяснявам, ама дано си ме разбрал




  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Zapis na CD

    Ако самото CD е било дефектно, е нормално точно така да се получи.

    Само последователността е различна - програмата "вижда", че не може да записва повече на разваленото CD, при което спира и го изважда.




  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #5

    Zapis na CD

    Нищо вярно! Аз имам смотана писачка, ползвам смотани дискове, никога симулация и винаги финализиране! Лично на мойто РС така съм написал към 200 диска на 8-ма и няма едно дефектирало, макар 3-4 с по-големи филми да не успяха да се затворят. Бачка всичко въпреки това.

    Съвет1: Махай бугавостта СД Крейтор

    Съвет2: Слагай Неро

    Съвет3: Пиши здраво както ти казвам - ако е дефектен носителя така или иначе няма как да го ползваш после. В най-лошия случай: в крайна сметка си 70ст. и 10мин. назад...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Zapis na CD

    Именно - прилича ми носителя да е бил дефектен...

    Nero sucks.

    WINONCD sucks.

    Записването с WinXP при мен работи добре,

    но ми е неудобно в доста случаи.

    Най-доволен съм от CDRWIN.








  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Zapis na CD

    Още нещо - при теста може да се види, в коя част на записа ще има проблем. Ако е в началото, тогава CD-то - в кошчето, ако е в края...хмм тогава, понякога може да се използва дадения носител, но не трябва да се пълни с информация до мястото на дефекта (тоя номер не минава винаги).

    Така че, както Kurtni каза, тест преди запис има смисъл, макар аз да не го ползвам (предпочитам да хвърля едно CD, отколкото да се занимавам и да чакам).






  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #8

    Zapis na CD

    BASF sucks. Винаги съм имал проблеми с тези цд-та.

    А, и махни Адаптека, сложи си Неро. Той поне работи стабилно под ХР. При мене Креатора не затваря дисковете, заспива си на 95% и само End Program го оправя



    BROUGHT TO U BY MSAN

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Zapis na CD

    msan, imam Nero no e po typo.Pod XP ne moga da triya diskove na byrzata optziya.Creatora pri men raboti mnogo dobre , osven tova ima i direct CD, pishe mi kolko vreme ostava do kraya na zapisa a neroto pishe kolko vreme e izminalo.




  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    99
    #10

    Zapis na CD

    az shte ti kaja zashto

    shtoto polzvash CD Creator

    sloji si NERO i nqma da imash problemi




  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Zapis na CD

    Ама защо само EasyCD и NEro. Аз пък най си обичам Disk Juggler - и няма никакви грижи с 800Мб. CD-та. А това за 200 диска без грешки не знам как го постигате...

    Или не записвате на 16х или не купувате CD-та от Метро по 125 накуп.

    ПС - В последната партида от 125 800Мб. дискове от Метро, които взехме над 100 бяха преебани тотално - и на 2х не записваше...




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #12

    Zapis na CD

    Пиша на 8-ма, носителите са от Метро, Optical Storage 700МВ, 100 броя на пръчка. Две кутии без нито едно прецакано, все на 8-ма. Проблема е при вас, сори...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #13

    Zapis na CD

    А може би си късметлия? ;-)))



    Значи, пускам CD (TDK-650MB) за запис, осира се по някое време, отива на боклука. При същите настойки вкарвам друго CD (от тия белите ??? ) - то се записва без проблем. Вкарвам второ TDK - записва се. Вкарвам трето ТДК - осира се! ;-(((

    Вкарвм четвърто TDK - записва се... Кой ли е крив?

    Не знам, но аз повече TDK не купувам...



    П.П.

    ;-))))

    Не съм луд! Двама приятели искаха да им запиша музиката от "Sword Fish". Единя носеше бяло CD, а другия "работи" с моите TDK (хмм, като се замисля, трябва да му го "върна" ;-))) ). Третото копие си беше за мен. Останали са ми 2 TDK - стискайте ми палци! ;-)))






  17. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #14

    Zapis na CD

    Адаптека не го ползвам именно поради незатварянето на дисковете. Вина все ми отваря папката за писане, като пъхна такова цд в устройството. Докато Неро не създава никакви проблеми. Директ цд изобщо не ползвам, откакто се наложи да запиша нещо на презаписваем диск. След това трябваше да си мъкна и драйвера за четене, за да го прочета на друго място. Що за измишльотина?!?



    Ползвам си и ТДК дискове, и досега съм гръмнал (и то по моя вина) само два диска. А пък с българските цд-та ептем проблеми нямам. Велики са!



    BROUGHT TO U BY MSAN

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #15

    Zapis na CD

    Абе как така ги скапвате тия cd-ta, аз откакто си взех записвачка имам само 3 скапани цд-та първото щото случайно рестартирах компа, а другите 2 заради CD Cretor-а и оттогава не го ползвам, а с TDK dview не съм имал никакви проблеми, пишат се перфектно



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"




    Edited by - Guardian на 29/01/2002 10:51:25

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Problem sus zapis na bin. file
    От Tai-Pan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-03, 13:02
  2. Kak se razpoznawa skorostta za zapis na cd
    От google във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-07-02, 09:00
  3. Problem s zapis na 90,99 min CD s NEC 7800B
    От Userz2k във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-05-02, 14:10
  4. Zapis na 870 MB CD-ta ?
    От vega във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 28-03-02, 15:59
  5. Zapis na zashtiteni CDta
    От xas във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 14-02-02, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе