Резултати от 1 до 11 от общо 11

Икони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #1

    Икони

    Не знаех как точно да кръстя темата, за това сложих съвсем символичното "Икони". Та работата е там, че видях нещо много интересно. Съвсем случайно бях в магазина на една позната и докато си приказвахме забелязах как натиска alt+tab през 2 сек и едновременно с това и с мишката. И са зачудих каква е таз сложна процедура. Оказа се, че когато си поиска windows-а не и сменя прозорците с мишката (алт+таб само), нито пък и дава да си мести иконите по плота или където и да е (примерно искаш да изкараш shortcut до десктоп-а с drag&drop, или просто да си подредиш иконките по твой вкус). Интересното е, че визуално виждаш как става "влаченето", но след като "пуснеш" иконката където искаш тя си е на предишното място. Порових се доста из компютъра мислех, че е вирус, но се оказа че компютъра е точно след преинсталция. От ноември до сега е преинсталиран 3 пъти и същата работа. Носен е на сервиз и от там са казали "ние такова нещо до сега не сме виждали. то бяхме виджали как мишката гони иконата по десктопа ама чак пък да не можеш да я преместиш" (не знам какъв е тоз сервиз, ама май толкова е сервиз). Търсих из форума за такъв проблем но няма нищо подобно. Възможно ли е проблема да е хардуерен? Или всичко си е от windows-a? Ако някой може да даде съвет ще съм му много благодарен!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #2

    Икони

    десен бутон на десктопа Arrange Icons By -> Auto Arrange да е отметнато...?!?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #3

    Икони

    Dockera, всичко си е наред там (първо там погледнах). Но това с местенетето не е само за икони. Не могат да се местят и папки ( примерно в D . Може с copy/paste. Но не могат да се аранжират свободно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    Икони

    Може да е хардуерен проблем.. ако 2-та бутона на мишката са накъсо. (тоест като натиснеш 1рия, той задейства и 2рия). Пробай с друга мишка

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #5

    Икони

    И мишката е сменяна. Сега даже е безжична и пак същата работа. Супер шашаво нещо. Дори отидох с моята мишка и пак не искат да се местят иконките. След като ги пуснеш са си пак на старото място. така е в C: и D: с папките след като съм махнал auto arrnage [:D]. Може да е от win-a. Май е някаква орязана версия на XPSP2.

    не знам ......

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Икони

    Вирус? Хардуерна и софтуерна несъвместимост? То и аз паднах преди 3-4 години, когато на един компютър се оказа, че като се извади мишката от порта, не можеш да се кънектнеш към Интернет... ха, обяснете ми го? []



    Аномалии просто...




  8.  
     
  9. silverfox
    Guest
    #7

    Икони

    Ами смени дистрото на Win-a. Аз постоянно си режа Win-a с nLite и ако знаеш колко аномалии съм видял...

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Икони

    Не знам дали това ще помогне, но си заслужава да провериш следните две отделни неща:

    1. "Taskbar and Start Menu prpperties" / Start Menu / Customize

    Има поле "Enable Drag And Drop" и още много полета за спесифични потребителски настройки

    2. Display Properties / Desktop / Customize Desktop / Web

    Ако е включен някакъв "Web Page on your Desktop", то изключи го и виж какъв е резултата. Срещал съм вируси които се разполагат в този "Web Page on your Desktop"

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    3
    #9

    Re: Икони

    Имам проблем! Всичките ми картинки от PC-то са влезли в Display Properties / Desktop .
    когато искам да смена картинката PC-to мисли 1-2 мин. Как да ги махна от там?
    Благодаря !

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Икони

    Много е просто, Windows показва като предложение за Desktop картинка, всичко дето ти се намира в \My Documents\My Pictures
    Премести ги от там и няма да ти ги предлага

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    3
    #11

    Re: Икони

    А няма ли друг начин !

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с икони !
    От malak007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-12, 17:37
  2. Vista 32x32 икони ?
    От parazit във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-06-07, 14:47
  3. Икони от къде
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 17-08-06, 17:58
  4. Библиотека с икони
    От Slero във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-05, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе