Резултати от 1 до 5 от общо 5

Как се слага Лого тука?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Как се слага Лого тука?

    Нали се сещате на лаптопите, на някои маркови конфигурации на ДЕЛ,АйБиЕм,ХП как имат едно лого в пропъртис на mypc

    Как се слага лого там?



  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: Как се слага Лого тука?

    Извинявам се, че е на английски, но е елементарно и не ми се превежда:

    Changing the OEM info in the System Properties window
    In the System Properties window, computer manufacturers often insert their logo, company name and the model name or number. This information can be changed or removed.

    To change the manufacturer, model and URL information in the System Properties window:

    * Locate OEMINFO.INI in the \Windows\System32 directory, and open in Notepad or a similar text editor.
    * The contents should look something like this:

    [General]

    Manufacturer=Sanx Computers Inc.
    Model=SANX1
    SupportURL=http://www.sanx.org

    Other sections may exist, and these vary from machine to machine. Any additional sections should be retained intact.
    * Change the Manufacturer, Model and SupportURL values to suit your requirements.
    * Save the file, and exit.

    To change the OEM logo:

    * Locate OEMLOGO.BMP in the \Windows\System32 directory, and open in a graphics application. If the file does not exist, create a file no bigger than 200 pixels square.
    * Create or change the image to your requirements.
    * Save the file, and exit.

    Open the System Properties window. the changes will take effect immediately.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #3

    Re: Как се слага Лого тука?

    e това ме изкефи - какъв фактор за майтапи е . . . мани мани

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #4

    Re: Как се слага Лого тука?

    Абе от цифра време не помня тези два реда от (уж) възможния синтаксис да са ми дали резултат:

    SupportURL=http://www.something.com
    и
    LocalFile=%windir%\web\something\support.htm (слагал съм съответната директория "something" и респективно някакъв html фаил)

    Някаква хитрина ли има? Да не са само за конкретна Windows версия? Аз съм пробвал с 98, Me и XP.

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #5

    Re: Как се слага Лого тука?

    Цитат Първоначално публикувано от Karata
    Абе от цифра време не помня тези два реда от (уж) възможния синтаксис да са ми дали резултат:

    SupportURL=http://www.something.com
    и
    LocalFile=%windir%\web\something\support.htm (слагал съм съответната директория "something" и респективно някакъв html фаил)

    Някаква хитрина ли има? Да не са само за конкретна Windows версия? Аз съм пробвал с 98, Me и XP.
    Виждал съм резултата, но използвах една програма - X-setup (http://www.x-setup.net/). Тя работи с модули, един от тях се отнася точно за тези настройки. Модулите са във вид на скриптове, можеш да ги разглеждаш с текстов редактор и евентуално да си препишеш модула за промяна на горните настройки. Не съм го срещал като отделен модул (.vbs например), ако някой го е срещал - да пише.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тука има - тука нема
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 12
    Последно: 31-05-12, 22:39
  2. Отговори: 9
    Последно: 26-10-05, 19:52
  3. Тука има, тука нема... (Siemens ME45 alarms)
    От BerkStock във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 28-09-05, 18:16
  4. АДСЛ интернет - тука има, тука няма
    От Spectre във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-05, 22:31
  5. Как се слага...
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-03, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе