Резултати от 1 до 11 от общо 11

Problemche s Win NT 4.0

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #1

    Problemche s Win NT 4.0

    Zdravejte. Naj-nakraja uspiah da instalitam Win NT. Serinia nomer se okaza mnogo specifichen no i nego si nabavih. Poneje ne iskashe da se instalira na 20 gb hard 1,8 ot koito mu biah zadelil, go instalnah na malkiat mi 850 mb hard. Slojih mu SP 6 i se nadoiavah da imam dostup do fajlovete si prez Win NT. Buutonah prez nego (toi e na FAT), no vtoria mi hard vsichkite mu 4 diala sa na FAT 32, no ne moje da gi prochete, kazva nepoznata fajlova sistema ili corupt partishun. Bihte li mi pomognali molia, da moga da rabotia pod NT i da go probvam kolko e stabilen, no da imam dostup do fajlovete si. Posle hste Vi popitam i za sound kartata, che niama ustrojstvo add/remove harduer

    pozdravi

    Svetliof

    P.S. Az si misleh i varianta da im sloja 1 boot manager i da rabotia usporedno na tiah, no ne znaia kak stava tova




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #2

    Problemche s Win NT 4.0

    Eto ot tuka drapni ptogramata za da vijdash fat32 s vazmojnost za RW.

    Proizvoditelite na zvukovata karta ako niamat driveri na saita si (ili na originalnoto CD) za NT4, nishto ne moje da se napravi...

    NT4 e stabilen naistina mnogo, no tova se dalji nai-ve4e na tova 4e niama power management. Za kvo ti e?

    Ba4kai si s XP.



    *_║__

    /___/

    ***┼

    http://www.UniBG.org

    <font color=blue><u>#longhorn</u></font id=blue>

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #3

    Problemche s Win NT 4.0

    d-r Ross, blagodaria za programaka. Naistina uspiah da vidia moite si Fat32 . namrih si i drajverite za sounda mi. Toi e cimi8330. Drupnah gi i ot saita na proizvoditeleia, no ne iskat da s einstalirat. kazva mi che "windows did not detect any sound system", a tova e nelepo, zashtoto pod 98 si e hvahsta (harduerno)Nikakvi djumperi ne sum vutrial, niakakva idia da imash pls?




  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #4

    Problemche s Win NT 4.0

    Zna4i tova 4e ne ti ia hva6ta kartata se dulji na tova 4e ni si instalnal PnP na WinNT a bez nego mnogo malka ne6ta ba4kat.Ima edno ne6to niakyde iz Cd-to na WInNT be6e mai PnP ISA ako ne se lyja za ISA 6inata i Syotvetno PnP PCI.Instalira6 si gi tezi dvete ne6ta i 6te ti nameri sound-kartata.Az imah sy6tia iad no ne6to driverite za NT ne biaha 4itavi... kartata be6e sy6tata.



    WOMEN.ZIP: A great program, but it doesn't come with documentation...

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #5

    Problemche s Win NT 4.0

    Ami v momenta niamam ideia i ne moga da ti dam savet. Ako driverite sa za NT4 konkretno, ne bi sledvalo da ima problem.

    Oba4e NT4 si e kofti ot kam razpoznavane na hardware, taka 4e ne raz4itai da ti razpoznae sam neshto....



    *_║__

    /___/

    ***┼

    http://www.UniBG.org

    <font color=blue><u>#longhorn</u></font id=blue>

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #6

    Problemche s Win NT 4.0

    Na NT-to PnP-to mu e dosta kuco, no s kadyrni driweri, podhodqshti nastroiki w biosa (moje da se naloji da butnesh edikoesi IRQ da e na edi koi si slot za PCI ili ISA , da premestish fizicheski kartata na drug slot i t.n) neshtata trygwat.

    Ne sam gi probwal tiq raboti za koito gowori BAD_BOBIK - moje da pomognat.







    ---------------<br>

    "Nie mojeshtie , wodeni ot neznaeshtite, wyrshim newazmojnoto, za kefa na neblagodarnite ,i sme prawili tolkowa mnogo, s tolkowa malko, za tolkowa dylgo wreme, che sme se kwalificirali da prawim wsichko ot nishto."

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #7

    Problemche s Win NT 4.0

    Просто отиваш на http://www.cmedia.com.tw/edl8330.htm - разглеждаш таблицата и решаваш кои драйвери ти трябват:

    Плъг и Плей: http://www.cmedia.com.tw/8330/c30ntpnp.zip

    Инструкции: http://www.cmedia.com.tw/8330/8330_NT_PNP_install.htm

    Без пиП : http://www.cmedia.com.tw/8330/c30ntdrv.zip

    Инструкции: http://www.cmedia.com.tw/8330/8330_NT_PNP_install.htm



    ПиП драйверите са по-нови.




  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #8

    Problemche s Win NT 4.0

    Hiliadi blagodarnosti. Vsichko uspiah da napravia. Problema beshe che sounda be zabranen ot biosa. Obache neshe se precaka i 2 ot 4-te diala na harda mi "hvanaha noshtniat vlak za goliamoto Adios". naloji se da rabotia s Fdisk. Sega otnovo si razdelih harda, veche sum s Win2k, SP6 i poslednite updejti, nali si zagubih cialata informacia, no cd-to mi e v po-naped v bukvite, ane na posledno miasto. Osven che e drazneshto drugo opasno li e?




  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #9

    Problemche s Win NT 4.0

    S Win2K li si ili s NT4 SP6?

    ako si s W2K slozi SP2.

    Освен това логвайки се с администраторски права можеш да сменяш буквите на стройствата както си искаш. Но не ти го препоръчвам - не е нужно




  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #10

    Problemche s Win NT 4.0

    Surdechna blagodarnost. Naistina pone se rodih, S win2k si oburnah bukvite. Mnogo beshe gadno da vijdash c: a otdolu kato d: da e cd-to i posle ostanalite dialove. rechesg li da formatirash pod dos d: ti kazva che tova e cd-to 1 vid. haresah go tozi NT4, no samo ne mojah da razbera, zashto kogato sum mu zadleil svoi dial ot 1,8 gb pod FAT, pak ne iska da trugne. Izobshto ne moje da razhcete dialovete i kazva che partishuna e corupt ili che e nepoznata fajlova sistema. Triabva li obezatelno d aimam po-maluk hard, taka se lisham ot tozi nt, dokato 98 mi e omruznal a 2000 vlachi strashno




  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    44
    #11

    Problemche s Win NT 4.0

    I az imam problem, ne 4e e neshto speshno ili seriozno, no wse pak da pitam . Zna4i sled instalirane na XP i premahwaneto mu po-kysno ne moga da se wyrna kym NT4. Po wreme na instalaciata, sled kopirane na failowete i pyrwiq restart, kogato se zarejda nt4 mi dawa sinio ekran4e s INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE. Kato XP-to e likwidirano uj izcqlo - prezapisal sym mbr-ra i boot record s sys i fdisk/mbr. Wednyj daje iztrih s PQMagic c: i go syzdawoh otnowo, no dawa syshtata greshka. Low level format sigurno shte reshi problema, no imam dosta informacia i niama kyde da q prehwyrlq. Iska mi se pak da probwam nt4,no zasega bez uspeh. A oswen towa problema ne e w harda ili neshto podobno, zashoto predi xp bqh s nt4 na syshtiq hard (western digital 20gb 7200). Taka 4e nt4 niama problem s golemi hardowe, mejdu drugoto fat32 za nt otkawashte da otwariq golemi failowe - naprimer > 600mb.









    Edited by - ivooo на 08/03/2002 10:46:11

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Problemche s cyrilicata
    От astromi във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-02, 02:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе