Резултати от 1 до 9 от общо 9

Product Key при повредена Win98?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #1

    Product Key при повредена Win98?

    На един notebook не се стартира операционната система (мисля, че е някаква версия на Win98).Изписва следното :
    "WIndows could not start because the following file is missing or corrupt: \windows\system32\config\system
    You can attempt to repair this file by starting Windows Setup using original Setup CDROM Select 'r' at the first screen to start repair
    "
    От всичкият му софтуер липсва този с инсталационната ОС, лепенката с Product Key е скъсана наполовина и не го виждам.Иначе достигам до системния му дял спомоща на boot дискета.

    Въпросът ми е как мога от една такава емулация на dos-a да открия Product Key,за да инсталирам отново опер. система.Възможно ли е това?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Product Key при повредена Win98?

    Taka като гледам ми прилича повече да е Windows XP отколкото 98. Намери един исталационен диск и направи както пише в съобщението. Файла "system" който липсва най-общо казано отговаря за сигурността на OS.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #3

    Re: Product Key при повредена Win98?

    Хм ... наистина и аз вече си мисля,че е XP, но варианта с опцията 'r' е се получи...даже не ме допускаше да листвам директорията

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Product Key при повредена Win98?

    Пробва ли с "F8" преди да започне да зарежда системата? Какво меню показва и понеже предполагам, че ще е за XP - пробва ли в "Save Mode" или "Last Good know configuration..."?
    A с първото натискане на "r" - доколкото знам се влиза в конзолата. Не съм нмого сигурен, но мисля, че искаше и администраторската парола. Обаче, липсващия файл отговаря за кодирането на паролата.....и не съм сигурен какво ще се получи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #5

    Re: Product Key при повредена Win98?

    О да... след като намекна, че е XP веднага пробвах с F8 и си каза че е XP !!! и изпробвах вазможностите от менюто, но винаги ми даваше горното msg...като изключим варианта с Recovery Console...там влизам на промрт и казвам dir и си листва следното msg:"Directory of C:\ An error occurred during directory enumeration"

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Product Key при повредена Win98?

    Пробвай и с втория "repair" - пропускаш този с "r"* *следващия път като те попита дали искаш "Fresh Copy of Windows" (или нещо подобно) или да repair-неш - избери второто.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #7

    Re: Product Key при повредена Win98?

    "следващия път като те попита дали искаш "Fresh Copy of Windows" (или нещо подобно) или да repair-неш - избери второто."

    Това не го разбрах....В Setup-a нa XP ме пита "ENter за инсталация на XP" или "R за Recovery Console".
    Ако му дам първото ме вкарва в диск друида на XP то и даже не разпознава предната инсталация....казва , че сичко е free...По интересното е,че системния дял е FAT32... а втората опция съм я избирал досега и даваше последното описано от мен msg

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Product Key при повредена Win98?

    Mdaa..ако не детектва операционната система когато стигнеш до мястото да избираш на кой диск (или дял) да инсталираш новата - лошо! Честно казано не се сещам какво друго може да с направи освен преинсталация.... Осен да заредиш от LiveCDXP - има разни инструменти, но идея си няма кой може да ти свърши работа и дали изобщо може....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #9

    Re: Product Key при повредена Win98?

    То е ясно за преинсталацията...просто исках да знам мога ли да разбера Product Key -a когато емулирам DOS....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам повредена мишка Razer diamondack
    От shit_happens във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-11, 15:36
  2. Пералня GE EW10 повредена платка - 30 лева
    От kamendc във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-10-10, 17:01
  3. повредена памет на ATI Mobility Radeon™ 9000 или...?
    От rums във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 27-04-09, 11:16
  4. Age of Mithology - Product Key
    От connect във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-06, 15:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе