Резултати от 1 до 3 от общо 3

Help! Start на MS-DOS програма под Windows ME?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    16
    #1

    Help! Start на MS-DOS програма под Windows ME?

    Проблемът е следният:

    При опит да се стартира програмата излиза съобщение, което казва че трябва да се допишат следните редове:

    SET CLIPPER=F:65 във AUTOEXEC.BAT
    FILES=50 във CONFIG.SYS

    До сега никога не съм работил със WinME, но се оказа че каквото и да напишеш във CONFIG.SYS, след рестарт на PC-то OS го изтрива. След около един ден проби, качих Win98 и там след дописване на тези два реда програмата тръгна. Освен това същата програма работи и под WinXP (HE и Pro) след корекция съответно на AUTOEXEC.NT и CONFIG.NT.

    Понеже все пак PC-то има лепенка със лицензиран WinME би било добре да се ползва със него. Освен това на същото място има още няколко PC-та със WinME и цитираната програма работи на тях. Проблемът е че никой няма спомени кой и кога ги е инсталирал и настройвал.

    Сигурен съм все пак, че въпросният проблем има решение, но аз не го знам. Имам молба за съдействие от ваша страна!

    Проблем със редовете, които трябва да се допишат във AUTOEXEC.BAT няма. Тях ги приема. Могат да се напишат и в отделен BAT файл.

    Според мен проблемът е в командата FILES=50, която трябва да бъде във CONFIG.SYS! Дори когато го редактираш под DOS от системна дискета WinME не го приема. Специално проверих и на другите PC-та които работят под него. Файлът CONFIG.SYS е винаги с размер 0, няма нищо във него. След каквато и да е редакция WinME го преименува във CONFIG.BAK и създава нов празен файл.

    10Х!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #2

    Re: Help! Start на MS-DOS програма под Windows ME?

    При WIN XP тези файлове са съответно autoexec.nt и config.nt и се намират в директория \windows\system32 и там трябва да добавиш тези редове предполагам че и на WIN ME са на същото място. В autoexec.bat и config.sys няма нужда да пишеш защото те се четат само от win 98.

  4. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #3

    Re: Help! Start на MS-DOS програма под Windows ME?

    Това дали няма да ти помогне?

    http://pchelp.cablebg.net/Tutorials/..._dos_patch.htm

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 17:35
  2. START бутон
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 24-07-10, 20:50
  3. Проблем при Start и Restart
    От ekaart във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 14-04-09, 02:45
  4. Windows start
    От question във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-04-06, 21:26
  5. Start up disk за Xp Pro
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-04, 06:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе