Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

za Windows XP i...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #1

    za Windows XP i...

    vijte sq...zna4i problema e 4e XP-to ne mi izpolzva vsi4kata pamet toest kolkoto i programi da startiram ne mi napulva pametta pove4e ot 60 % tva sa nqkude okolo 150-160MB ot obsto 256MB i ponqkoga harda mi po4va da sturje vse edno sum sus 128mb...

    drugia problem e kogato kopiram nesto ot CD-rom-a vsi4ko po4va da spi4a i kogato po4na da praq nesto drugo harda mi sa zaduhva...pod 98 takuv problem nqma.

    vsu6nost i pod 98 imah podoben problem kato si vzeh novo duno no sled kato instalirah nqkukuv draiver za intel815 chipset-a... vsi4ko zapo4na da ba4ka perfekno. samo deto toq draiver e samo za 98 i nemoga da go probvam pod XP taka 4e kajete ako znaete nesto po vuprosa.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    za Windows XP i...

    Ami tova maj se dylji na UDMA-tata.Tezi driveri koito sa na diska ne stavat li i za xp ?Bi triabvalo da vyrviat i na nego.Ako ne potyrsi iz site na Intel driveri za IDE-to za XP.A za drugoto si vzemi edin tweakXP i si nastroi cache.



    P.S. Ima niakakyv ulltra ATA driver na site na Intel za XP.Drypni go moje i da opravi ne6tatat.Eto ti linka http://downloadfinder.intel.com/scri...ata620_enu.exe



    WOMEN.ZIP: A great program, but it doesn't come with documentation...

    Edited by - BAD_BOBIK на 24/03/2002 02:02:18



    Edited by - BAD_BOBIK на 24/03/2002 02:03:43

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #3

    za Windows XP i...

    Nari4a se "Intel INF Upgrade". Tova koeto si go napravil za danoto s 4ip 815i, go ima i za vsi4ki Intel 4ipove.

    Nameri go za 4ipa na segashnoto ti dano na saita na intel, i si go instalrai.

    <font size=1>Mejdudrugoto, Windowsa ne ti polzva cialata pamet, zashtoto ne mu triabva. Ne si misli 4e kato imash 256, triabva da e zapalnena do krai, takova polojenie NEMA :-P</font id=size1>



    *_║__

    /___/

    ***┼

    http://www.UniBG.org

    <font color=blue><u>#longhorn</u></font id=blue>

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #4

    za Windows XP i...

    tozi ulltra ATA driver go imam i ste go probvam, a az Intel INF Upgrade imam samo za 98 no 6te potursq i za Xp...

    10x




  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #5

    za Windows XP i...

    Не знам дали на ХР му трябват подобни драйвери. Аз и с 761 и с КТ266А не откривам грам промяна при слагане на драйвери и пачове за ИДЕ-то.



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    za Windows XP i...

    И аз мисля, че на WinXP не му трябват.





    "Съпротивата е безсмислена", Простетник Вогон Джелтц

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #7

    za Windows XP i...

    ami kak da vi kaja tozi INF Upgrade ne moje da se instalira zastoto XP-to mi kazva 4e ne bili neobhodimi. A za ulltra ATA driver-a dava malko podobrenie dori PCMark2002 dava s 40 to4ki pove4e...

    No iskam da pitam i oste nesto za System Volume Information. V ediniq mi hard taq papka e 1.5GB a v drugiq 2.5GB i moga li da gi istria 4e dosta mqsto zaemat ?




  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    za Windows XP i...

    Там се съхраняват т.нар. restore points. Ако изключиш System Restore и направиш Disk Clean-up тези папки ще се озпразнят от само-себе си.



    My Computer >> {Right Click} >> Properties >> System Restore >> Turn off System Restore >> Apply



    C:\ >> {Right Click} >> Properties >> Disk Clean-up >> More Options >> System Restore cleanup





    Последното правищ и за другия диск. После по гореописания начин пускаш System Restore да работи, махайки чавката от Turn off System Restore.





    "Съпротивата е безсмислена", Простетник Вогон Джелтц

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #9

    za Windows XP i...

    mdaa...bilo e nastroeno na 12% toest na max da mi zaema ot harda

    sega go napravih na 1%...






  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #10

    za Windows XP i...

    Za kakvo ti e system restore ? Nai-dobre go izkliuchvai napulno. A ako tolkova durjish na nego - vzemi si ROXIO GoBack 3 Deluxe ( ima go na techno-link ) - vurshi mnogo po-dobra rabota spored men i vzima smeshno malko resursi.



    M.A.F.I.A.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #11

    za Windows XP i...

    Ot intel preporuchvat vmesto tozi IntelATA nam kvo si beshe, da si dyrpash novia im Intel Application Accelelator, koito go zamestva/imestva napylno, i e specialno (poslednata versia) napraven za syvmestimost s XP. Az sym s nego, no ne sym meril dali mi se e povishila proizvoditelnosta (na pryv pogled po-skoro da, otkolkoto ne).




  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    71
    #12

    za Windows XP i...

    Правил съм тестове със Sandra преди и след инсталиран Intel Application Accelelator

    С инсталиран Intel Application Accelelator ми дава от 8 до 12% по-голяма скорост при четене от харда (при четене от буферите), и доколкото си спомням именно на диск C:, за останалите дялове мисля, че нямаше съществена разлика.

    Когато да си го инсталирам четох, че преди това трябва да са инсталирани Intel Ultra ATA Driver, но това беше преди 4-5 месеца




  16. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #13

    za Windows XP i...

    ami 6e go probvam toq Intel Application Accelelator




  17. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #14

    za Windows XP i...

    Това да не е просто крадене на РАМ за буфери?



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    45
    #15

    za Windows XP i...

    Това, което говорите, само за процесори на интел ли се отнася? Аз съм с Дурон и пробвах XP, обаче беше голямо стъргане по харда, а съм с 256MB Ram. Определено не останах очарован!




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 21:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе