Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблеми с експлорера на Windowsa

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    6
    #1

    Проблеми с експлорера на Windowsa

    Привет на всички!
    Значи преди около седмица направих ъпгреид и както се полага,реших да инсталирам всичко на чисто.Всичко премина нормално с инсталацията на Уина-а и започнах да качвам драйвърите.След един от рестартите малко след стартирането таскбара спря да функционира.Проверих през таск менажера-нямаше нищо нередно.Стопирах експлорера и го стартирах ръчно.С това като че ли проблемът свърши.Всичко си тръгна нормално.Да-ама не.При следващия рестарт таскбара изобщо не се показа.Повторих процедурата с експлорера и отново нещата тръгнаха.Казах си - сигурно нещо съм прибързал или объркал при инсталацията на Windows.Форматирах и започнах наново.Проблемът отново се появи.Това се повтори няколко пъти през изминалите дни-пробвах с различни Windows-и,дърпах драйвъри от сайта на дъното и видеокартата-без резултат.Викам си - карай,ще рестартирам експлорера при стартиране,щом е нужно,то и без това компютъра рядко се изключва.Добре,ама от два дена започна друг тормоз-излиза ми Windows File Protection и ми казва,че някои от файловете,необходими за работата на Windows са били подменени и трябва да поставя диска с Windows-а в CD-то.Поставям го и предупреждението изчезва.Извадя ли диска,обаче,пак цъфва.Отново правих формат и отново съм на същото положение.
    Конфигурация:
    MB:Epox EP-8NPA7I
    CPU: Sempron 2800+ Box
    RAM: 512Mb PC3200 Kingston
    VC: ATI X550 Saphire
    PSU: Fortron 300W
    За сега всичко е по подразбиране.
    Някой има ли идея как да разреша проблема и ще се отрази ли много на производителността,ако не качвам никакви драйвъри,освен за звуковата и мрежовата карти?
    Моля,помагайте!
    Поздрави от морето!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    256
    #2

    Re: Проблеми с експлорера на Windowsa

    За какъв Windows става дума?

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    6
    #3

    Re: Проблеми с експлорера на Windowsa

    XP SP2
    Пробвах няколко версии,сам си модвах една от тях,но резултатът винаги е един и същ.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Проблеми с експлорера на Windowsa

    Ако си със SATA диск и сам си си правил ъпгрейда - отвори кутията и провери захващането на кабелите на диска.
    Успех!

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re: Проблеми с експлорера на Windowsa

    Незнам в както точно се състои upgrade които си правил, но Epox и AMD са леко "скарани" ако не знаеш...
    Иначе това което ти се случва е 99% от хардуерна несъвместимост... А проблемът може да е всякъде, РАМ, ХДД... опит за неуспешен overclock или просто останали стари настроики с които сега (се опитват да) работят новите компоненти......

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    6
    #6

    Re: Проблеми с експлорера на Windowsa

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    ...но Epox и AMD са леко "скарани" ако не знаеш...
    Бих казал,че по-скоро Epox и Microsoft са скарани или програмистите на Epox са головодници и немогат да напишат свестни драйвъри.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Проблеми с експлорера на Windowsa

    glowndark, golfa, не знам откъде си вадите тези крайни заключения, но мога да кажа, че epox+amd са едни от най-мощните комбинации, а epox driver-и не пишат, нито microsoft. пишат ги nvidia, ако си с някакъв nforce чипсет. ако си с друг чипсет - съответно driver-ите се пишат от производителите на чипсета. така че много поздрави и на двамата за препоръките.

    golfa, проблемът ти е в самия windows. или куцо вграждане на SP2 в инсталационен windows, или ... същото

    пробвай с друг инсталационен

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    6
    #8

    Re: Проблеми с експлорера на Windowsa

    Да,прав си за драйвърите.Изваждам го от Epox и го слагам на nVidia за nForse 4!Имах си едно наум да не минавам на вражеска територия и да си остана на Intel,но ме подведоха суперлативите по адрес на AMD.Започвам инсталация на чист XP Pro без сервизен пакет да видим какъв ще е резултата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Проблеми с експлорера на Windowsa

    Цитат Първоначално публикувано от Golfa
    излиза ми Windows File Protection и ми казва,че някои от файловете,необходими за работата на Windows са били подменени и трябва да поставя диска с Windows-а в CD-то.
    Невероятно ми се струва, но все пак сигурен ли си че някъде по дисковете с драйвери и прочее нямаш вирусче? или на друг дял от диска ?
    Я ако имаш Live CD с прясна антивирусна, пусни един скан да провериш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 21-11-11, 12:54
  2. Не мога да си пусна Windowsa :(
    От S_GonzaLes във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-05, 21:58
  3. Problem s Windowsa.Pls Help
    От Unhuman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-01-05, 11:17
  4. Problem s Windowsa.Pls help.
    От Unhuman във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-05, 11:14
  5. Проблем с Windowsa
    От xzone във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 21:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе