Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Divx

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    179
    #1

    Divx

    Обръщам се към големите специалисти във тази област защото въпроса ми е труден! Та значи първо да кажа с каква система разполагам: Два процесора Pentium III 550Mhz, RAM 512MB, и сега голямата изненада - видео картата 3Dlabs Oxygen GVX1! Може би повечето от вас не са чували за тази карта! Впорчем този компютър е правен специално за обработка на графика и за това е с тази карта която се води че е професионална и специално оптимизирана за тази цел но както и да е това не пречи да се използва и за други цели! Та да си дойдем на думата! Компресия с кодека Divx но не каква и да е компресия, като познатата ни вече на DVD филми! Става въпрос за нещо доста по засукано, компресия на кепчвано видео от професионална Mini DV касета на SONY! Та значи за кепчването ползвам професионалната система на Pinnacle Systems (www.pinnaclesys.com) DC2000/DVD2000 съвместно със Adobe Premiere 6.0! След кепчването се получават два файла единия е видеото който е във MPEG2 формат със DVD качество а другия е звука, който e във WAV формат (от части мисля че проблема е тук защото FlaskMPEG майче иска и разпознава само AC3 формата, който се използва при DVD филмите)! Но при това положение, както са разделени видеото и звука няма как да се компресира с Divx! За това ги обработвам допълнително с програмата Impression също на Pinnacle Systems! Тази програма служи за изработването на интерактивните менюта във DVD филмите! Но аз я използвам за да събера видео и аудио файла във един VOB файл, който на практика е готов за правене на DVD но на мен това не ми трябва в случая! И така дойде време за самото компресиране с Divx! За целта ползвам познатата програма FlaskMPEG 0.594 и кодека Divx Pro 5.0! Напарвих едно пробно филмче и се очудих от отличното качество на картината но за съжаление нямаше звук, това е и основния ми проблем! Поразрових се малко в нета и едниственото което успях да намеря е MP3 кодек LameACM090d (http://iraklios.ath.cx/grdivx/codecs/LameACM090d.zip) който е направен специално за FlaskMPEG 0.594! Пробвах с него и установих че след компресията изходния файл е два пъти по-голям, във случая беше станал от 5 на 10MB! Това ме наведе на мисълта че би трябвало вече да имам звук но уви такъв нямаше! В момента съм стигнал до тук и нямам идея как да подкарам звука! Ако някой може да ми помогне нека го направи ще съм много благодарен!




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #2

    Divx

    Problema ti go razbrah, no za sajalenie, ne se zanimavam s rip-vane i ne znam reshenieto mu...

    Pisha post, zashtoto me podrazni drugo.

    Tezi udivitelni deto si gi napraskal, kakvo pokazvat?

    4e si udiven ot tova kakvi strahoviti neshta polzvash li?

    Mislish li 4e ne sme 4uvali za dvuprocesorni duna, procesori P3(pak bili te i samo na 550 Mhz, to skoro za tiah niama i spomen da ima :P), za Adobe Premiere 6.0, za 3Dlabs i t.n, i t.n.....

    (Mejdu drugoto, zashto mi se varti spomen, 4e vsi4ki programi koito sazdavat mov-ita, mogat da polzvat instaliranite v Windows kodeci?

    V slu4aia, ako imash instaliran divx, kodek, mojesh s Premiereto da izberesh nego kato kodek za avi faila koito iskash da producirash.)




  4. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    179
    #3

    Divx

    Приятел, благодаря ти, че поне написа нещо дори да не ми помагаш с това което си написал, може би ще си и единствения така като гледам проблема ми няма решение. За удивлението ми изобщо не се удивявам с това което разполагам напротив не съм доволен но нямам друг избор. За удивителните честно да ти кажа чак сега забелязвам че съм ги използвал доста често и това май ми е лош навик. За двупроцесорните дъна, 3Dlabs и т.н. не се съмнявам че си чувал и не само ти. Специално за видео картата и то точно този модел незнам дали си виждал и дали изобщо си работил с нея, не ти го и препоръчвам. А за спомените ти, че програмите, които компресират във Divx използват кодеците на Windows дълбоко не мога да се съглася с теб! Препоръчвам ти да пробваш лично ако имаш време и ако успееш да използваш MP3 кодека на Windows ще те черпя лично. На мен лично FlaskMPEG ми позволява да използвам само няколко скапани кодека на Windows и PCM но не и MP3! А и след като си разбрал какъв ми е проблема защо не го кажеш?<font face='Courier New'></font id='Courier New'><font size=4></font id=size4><font color=navy></font id=navy>




  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #4

    Divx

    Ok, iasno za udivitelnite...zaiajdam se Vse pak, ima dosta hora koito sa videli tova-onova.

    Ami nali ti napisa kakv e problema? I az go razbrah, niamash zvuk pri konvertitane v divx format.

    Polzval sam vednaj ot interes s LighWave divx kodeka na Windows, i nishto ne stana...




  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Divx

    Abe Kiko taya vodeo karta e za CAD sistemi a ne za teya raboti koito ti pravish.




  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Divx

    за използване на mp3 - radium codec

    за сливане на образ и звук - virtual dub

    а pinnacle е чудесна програма, вярно

    дали е capture-вано със sony или е от обикновено видео - няма значение, важен е софт-а



    p.s. ама вярно използваш прекалено много "!" ние не сме тук тревопасни, "ша знаиш"




  8.  
     
  9. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #7

    Divx

    Kiko, в случай че не си получил mail-a ми, погледни тук:

    http://www.comexgroup.com/multimedia...virtualdub.htm




  10. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    179
    #8

    Divx

    Знам за какво е тази карта и както писах по горе не съм доволен от нея но с това разполагам в момента. Даже и новата версия на FlaskMPEG 0.6 не иска да работи с тази карта.




  11. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #9

    Divx

    Просто от любопитство, и кепчъра ли е Пинакъл, с хардуерен мпег2?

    Сега по същество - не разбрах кога точно изпозваш мп3 кодека, пък бил той Lame или Radium - нали така или иначе правиш VOB файл със видео и звук преди това..... С VirtualDub досега на съм успявал да отворя MPEG2 файл, явно кодеците, които вървят с програмите за кепчване в мпег2 и двд плейърите не са съвсем стандартни. Още нещо, като направиш ВОБ-а, пробвал ли си да го пуснеш, в него има ли звук?




  12. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    179
    #10

    Divx

    По реда на въпросите. Както писах по-рано за кепчването използвам DC2000/DVD2000 на Pinnacle, което представлява много мощна видео платка, която компресира видеото хардуерно в MPEG2. MP3 кодека го използвам при компресията на VOB файла с FlaskMPEG. След като напарвих VOB файла с Impression веднага то тествах с Power DVD и тръгна идеално.<font face='Courier New'></font id='Courier New'><font size=4></font id=size4><font color=navy></font id=navy>




  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #11

    Divx

    Kiko mi ako sum rabral pravilno problema idva sled kato kompresirash vob file v AVI s DIVX PRO 5.0 tova me navejda na misulta che ne go kompresirash s divx 5.0 poneje ot nego triabva da poluchish MP4 format koito vsushtnost e divx 5.0 po veroiatno e da polzvash niakoi ot kodecite na FlaskMPEG 0.594 i poneje niamash instaliran takuv kodek da niamash zvuk...

    probvai da instalirash na mashinata pulnia nabor ot kodeci za divx ima go na saita na www.izmekiar.com divxall.exe...





    http://www.rootbg.com

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    179
    #12

    Divx

    Мда правилно си разбрал проблема ми. Това което казваш за кодеците е възможно но аз изрично му казвам да използва Divx Pro 5.0 и крайния AVI файл показва че е компресиран точно с този кодек. В случая незнам дали Divx кодека играе някаква роля за звука. Междодругото опитах да компресирам директно със Adobe Premiere 6.0 кепчваното видео, което е в MPEG2 формат но за съжаление в него пак няма MP3 кодек и използвах някакъв на Microsoft. Резултата беше ужасяващ! Звук имаше и то с прилично качество но картината беше много зле прескачаше, беше назъбена, забавяше, нямаше никакъв синхрон със звука и т.н. Получения файл естествено беше изтрит на секундата.





    <font face='Courier New'></font id='Courier New'><font size=4></font id=size4><font color=navy></font id=navy>



    Edited by - kiko на 06/04/2002 16:18:18



    Edited by - kiko на 06/04/2002 16:19:40

  16. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #13

    Divx

    Значи за да нямаш звук при рекомпресията, най-вероятно си оплескал настройките нещо. Значи първо в Configure->Audio трябва да дадеш Decode Audio, а не Direct Stream Copy, или Dont Process Audio. След това в Select Output избираш Avi Output. И накрая Select Output->Configure Output Module избираш кодеците за видео и аудио. Не би трябвало да има проблеми.




  17. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    179
    #14

    Divx

    Правя точно това и след компресията тествам AVI файла с няколко Divx плейъра, картина има но не и звук. Пръво за кодеците вече писах че в FlaskMPEG няма MP3 кодек и ми се наложи да търся допълнително. И второ според мен проблема се крие в разпознаването на WAV файла от FlaskMPEG защото програмата е направена за компресиране на DVD филми, които както знаете са със AC3 кодек за звука. Мисля си, че ако има програма която да конвертира WAV във AC3, FlaskMPEG ще разпознае правилно AC3 кодека и ще го компресира във MP3 чрез LameACM090d кодека.<font face='Courier New'></font id='Courier New'><font size=4></font id=size4><font color=navy></font id=navy>




  18. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #15

    Divx

    Защо не пробваш да обединиш с Premiere-то видеото и звука в един файл. После вече би трябвало да имаш звук при компресирането с Flask-a.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да се сложи DivX на DVD без DivX
    От hriss_d80 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 23:37
  2. DIVX
    От borkobo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 22:50
  3. help za divX
    От kotze във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-03, 16:30
  4. DivX ??????
    От janko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-06-02, 18:58
  5. WMP 8.0 i DivX
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 02-06-02, 16:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе