Резултати от 1 до 7 от общо 7

Scrap->>файл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #1

    Scrap->>файл?

    Здравейте,
    един въпрос ме мъчи от месеци насам.А именно:
    Появи ми се един Scrap файл на десктопа.От месеци чета какво ли не по нета за него.От официалната страница на Майкрософт до различни писания по въпроса.Не можа да ми се изясни за какво е този файл, какво му е предназначението, как се появи и защо не може да бъде премахнат.Едни предлагат преименуване на файла, обработване на регистъра, слагането му в някой далечен ъгъл на операционната система.Други твърдят че това е експлойт, троянски кон.Интересно че не ми пречи, но не може и да се премахне.Ако някой се е сблъсквал с проблема моля да сподели.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Scrap->>файл?

    това е за триене

    няколко пъти ми се е случвало, когато се опитам да извадя по метода drag'n'drop снимка от doc file. за мен обяснението е, че ole се издънва по някаква причина и не може да се справи с ваденето на снимката от документа, като генерира в процеса един сериозен по големина файл, койот е напълно неизползваем

    не го пази, боклук е. но ми е интересно да кажеш точно кога и как се е появил. обзалагам се обаче (още повече щом е на десктопа), че се е появил след като и ти си се опитал да завлечеш нещо

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    69
    #3

    Re: Scrap->>файл?

    scrap файловте в повечето случаи се генерират от Excel с който могат и да се отворят.
    Спокойно можеш да изтриеш този

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #4

    Re: Scrap->>файл?

    FearMe,
    както работех, пишех една програма, се появи на десктопа.Възможно е да съм завлякъл нещо нанякъде.Проблема ми е че не мога да го разкарам!Вече с месеци , както написах.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Scrap->>файл?

    Цитат Първоначално публикувано от fiorino
    FearMe,
    както работех, пишех една програма, се появи на десктопа.Възможно е да съм завлякъл нещо нанякъде.Проблема ми е че не мога да го разкарам!Вече с месеци , както написах.
    safe mode и си готов
    ако и така не става - startup disk от 98/МЕ и после под dos... няма такова животно "файл, който изобщо да не може да се изтрие"

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #6

    Re: Scrap->>файл?

    Благодаря на всички,
    сега ще го обезглавя:-))

  8.  
     
  9. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #7

    Re: Scrap->>файл?

    Почти сигурно е, че си го направил с drag'n'drop. Не е "издънка" на OLE, а нормално явление.

    Unlocker може да ти помогне с триенето -> http://ccollomb.free.fr/unlocker/

    Малко за Scrap -> http://www.pc-help.org/security/scrap.htm

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 30-12-06, 23:30
  2. Компилиране на Matlab файл в 'exe' файл
    От zakasyla във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 26-05-06, 10:14
  3. DAT файл
    От arkiton във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-11-03, 21:11
  4. monitor za scrap
    От John във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-09-03, 00:14
  5. Зареждане на SWF файл от друг SWF файл
    От kk във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-03, 18:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе