Резултати от 1 до 10 от общо 10

IP conflict

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    IP conflict

    there is another IP conflict whit your IP в балонче с малка '!' ... за първи път ми прави този проблем ,а и нзн дали не е свързано с него това,че достъпа ми до някои сайтове окапа ... като kolibka.com и други ....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: IP conflict

    ако си на нет провайдер - освен БТК
    100 % съм сигурен че ти се краде нета - веднага звъниш до доставчика и бучиш.
    Не трябва да позволят такова своеволие .

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: IP conflict

    ами май съм на БТК вече ... а възможно ли е някой от БТК или от вътрешната мрежа злонамерено да ми реже достъпа до някой сайтове от който дърпам филми музика ... ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: IP conflict

    Възможно е някой да ти хакне бтк модема и да ти точи от акаунта
    звънкай на БТК и кажи какво ти е изписало !

    Момент - вътрешна мрежа ли каза -
    Махни на всички кабелите от рутера - да се научат да не пипат IP адресите !


  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #5

    Re: IP conflict

    Някой от вътрешната ти мрежа е със същото ip като твоето и ще трябва да намериш кой и да смениш или неговия или своя с друг.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: IP conflict

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    ... а възможно ли е някой от БТК или от вътрешната мрежа злонамерено да ми реже достъпа до някой сайтове от който дърпам филми музика* ... ?
    За вътрешната мрежа - напълно възможно е. Кажи как е организирана (как си делите нета) ? Модема и рутера (ако имате такъв) при теб ли са?
    От бТк да ограничават, по принцип е възможно, но засега не ми се вярва там да е проблема.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: IP conflict

    И аз съм на БТК - с рутер - но никой от локалната мрежа не пипа Ip-та ,
    както съм го направил - така и остава и не смеят да барнат щото ще стоят с конфликт , докато ми мине моя

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #8

    Re: IP conflict

    ами нзн как е организирана мрежата,не съм я правил ас,а и нямам възможност да я проследя ... доста голяма е ... *над 70 компа
    модема и рутера не са при мен ... нзн при кого са ....
    Преди имах проблем с човек от вътрешната със същото IP но го реших като извадих кабела за вътрешната в момента е unpluged... *но сега ми изкара проблема , за който говоря при unplug ...
    предполагам,че някой ми прави проблем защото от една седмица достъпа ми до основните сайтове , от които дърпам окапа - точно затова предполагам ,че или някой хакерче дърпа конците от вътрешната или са БТК или и ас нзн ама просто немога да си го обесня вече търся други алтернативи за теглене .... вчера намерих maniachka2.datacom.bg с доста музика вътре ... днес вече не мога да влизам и там и в kolibka.com
    между другото защо скоростта при дърпане от сървър ми е около 500Кб ,а през торент е 1-10Кб


  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #9

    Re: IP conflict

    Ако сисадмина не ти дал IP по MAC адреса на лан картата - прави си автоматично намирането на адрес, днс и т.н.. А ако е обратното - задай си ръчно някакво друго IP, като сменяш само последната цифра ... докато изчезне конфликта и се появи мрежа и нет (не че ще помогне, ако админа го е "заключил" де, така че му звънкай и т.н.).

    btw, малко не ми стана ясно как теглиш, като имаш конфликтен адрес (т.е. може да се каже, че нямаш такъв)?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #10

    Re: IP conflict

    Цитат Първоначално публикувано от john3v

    btw, малко не ми стана ясно как теглиш, като имаш конфликтен адрес (т.е. може да се каже, че нямаш такъв)?
    ами този проблем се появява в деня по един път,заедно с това ми изчезна и достъпа до някой сайтове и затова си помислих,че някой ми се бърка в компа ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе