Резултати от 1 до 15 от общо 15

Problem sys NTFS Permissions: "Can't access e:/ drive"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    7
    #1

    Problem sys NTFS Permissions: "Can't access e:/ drive"

    Imam seriozen problem. Izvinqvam se che pisha na latinica ama tokushto preinstalirah za vtori pyt dnes i napravo otkacham
    drisliviq windows nemoje da mi razpoznae e: ustroistvo zasicha go v win explorer obache kato opitam da go otvorq i mi dava:
    Код:
    e:\ is not accessible
    access is denied
    otvorih da razgledam sectorite sys active@ unerase i oshte ot nachalo ot dqsno deto sa simvolite moje da se razchete:
    Код:
    A disk read error occurred.....NTLDR is missing....NTLDR is compressed...Press Ctrl+Alt+Del to restart.
    Windowsa mi e na c:\
    Na e:\ nqmam nikakvi instalirani programi.
    Strashno mi trqbva da go opravq shtoto e 100GB i e pylen
    Pyrvo windowsa nemojeshe da bootne. Samo pod safe mode trygvashe.
    Sled preinstall na windowsa se sluchi tova da nemoga da si otvorq e:\ ustroistvo. Preinstalirah oshte vednyj pak nishto.
    Nqkoi da ima ideq kak da go opravq
    dimcho - бъди пич и пиши на кирилица!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTDLR is missing)

    дай му един Скан Диск май няма да прецака нищо...имаше една програмка Нортон Диск Доктор май...или някъв Диск Доктор пробвай с нея...иначе чакай мнение от Мр. Техно....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #3

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    Много се забавлявам като чета проблеми от типа "преинсталирах 100 пъти и пак не връзва". Пробвай първо да потърсиш решение, а след това...когато си опитал всичко и не помага...преинсталирай. Опита ли решението на производителя? В случая производителя на Виндовс - МалкоМек:

    http://support.microsoft.com/?kbid=314057

    или

    http://www.computerhope.com/issues/ch000465.htm от

    П.С. забравих защо тръгнах да отговарям на темата...абе, Пич-а...днес е 24ти май. Познат ли ти е като празник? На какво е празник? А?

    Айде успех и пиши какво е станало с е:/ устройство

  5. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    7
    #4

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    opravih go ama samo chakaite da vi obqsnq za kakvo si govorim. Po golqma boza ot toq Winboze nqma.
    znachi cykam si na e:-to az i to pak si mi pishe:
    Код:
    e:\ is not accessible
    access is denied
    probvam s desen buton - stava. davam mu properties posle security - onova mi pishti:
    Код:
    You do not have permission to view or edit the current permission settings for E:
    but you can take ownership or change auditing settings
    posle mu davam advanced posle ownership i tam mi pishe
    che nemoje da nameri current owner cykam si na administrators da go napravi owner i mu davam apply i to vze che stana abe ebsi magiite i microsoftskite gluposti ne e istina prosto.
    vryshtam se da vidq permissionite na e:/-to i to mi izkarva 3 accounta ili grupi s vaprosi s dve dumi ostanali ot minaliq windows predi da preinstaliram. triq gi az teq 3te lainenca osven creator owner i system si advam i administrator i moq account restartiram i vsichko 6 kakto si beshe po staro mu.
    Napravo ne e istina zagubih cqla vecher da cheta vyzstanovqvaniq na partitioni mbr ntldr partition recovery programi i sqkvi drugi gluposti a to kakvo malko microsoftsko laino se okaza.
    Nishto pone shte znaem veche ako se sluchi neshto podobno kak da go opravim.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)


    Не е истина колко псувни е отнесъл нещастния Windows, старейки се да ти даде нивото на сигурността, което си го накарал да ти дава...
    Няма как всеки, непрочел за permissions в NTFS, и премахнал достъпа на всеки потребител до главната папка на NTFS дяла, да не види това на екрана си.
    Tip: или прочети нещо повече за NTFS, или използвай FAT32. Явно упралвнието на правата върху съдържанието на NTFS дял, давано от всяка NT система (ХР също е такава!), ти идва в повече. А при FAT32 няма никакви заигравки със нивото на сигурност - такава просто няма!
    Успех за напред!

  7. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    7
    #6

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    Abe pich ti mai neshto ne chetesh li ili neiskash da razberesh li ili ne te znam
    nikakvi prava ne sym mahal vsichko si beshe 6 predi da preinstaliram
    ako bqh mahnal neshto i predi shteshe da e taka
    sled preinstala stana tova bez da maham kakvito i da bilo permissions windowsa se e pobyrkal i ne e znael kyde e.
    kato pochnat vsichki da mi se pravqt na super golemi razbirachi i da mi prashtat nqkvi syobshteniq ot roda na:
    "vijte me mene kakyv sym leet pyk vie kvi ste bosi" napravo ne e istina. I dori i da si nqmah nikakva predstava ot permission na NT File System prednaznachena samo za vas profesionalistite nikoi ne e roden nauchen nali za tova sa takiva forumi, no kakto vinagi v bg vsichko e naobratno i vmesto da ti pomogne nqkoi postoqnno se pishat syobshteniq ot roda na abe ti nishto ne razbirash abe vishq kyv si typ mi bravo na vas; ako si nqmah predstava ot NTFS nqmashe da si opravq problema sam (bez vashata profesionallna pomosht). Za kakvo li pisha vyobshte po bg forumi oshte se chudq.
    Uspeh v jivota HACKERS.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #7

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)



    Цитат Първоначално публикувано от dimchopicha
    ako si nqmah predstava ot NTFS nqmashe da si opravq problema sam (bez vashata profesionallna pomosht). Za kakvo li pisha vyobshte po bg forumi oshte se chudq.
    Uspeh v jivota HACKERS.
    Излишно е да коментирам езика,правописа и думите по видими причини...
    Интересно ми е все пак,ако не си беше оправил проблема(станало е пак с помоща на "toq Winboze") как щеше да продължаваш жално - "Strashno mi trqbva da go opravq shtoto e 100GB i e pylen".

  10. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    7
    #8

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    da be wiseacre shtqh vseki den v prodyljenie na 10 godini da ti se molq da mi pomognesh

  11. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    7
    #9

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    Abe pich ti mai neshto ne chetesh li ili neiskash da razberesh li ili ne te znam
    nikakvi prava ne sym mahal vsichko si beshe 6 predi da preinstaliram
    ako bqh mahnal neshto i predi shteshe da e taka......
    Tova moe izkazvane beshe prednaznacheno za emos i za vsichki kato nego. Ti kato nego li si che komentirash?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #10

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    Алооу, Пича...не стига, че съвсем умишлено проявяваш неуважение към правилата на форума като не пишеш на кирилица, но и си позволяваш да се държиш грубо с хора, които са се опитали да ти помогнат...забележи...по твой въпрос.

    Така като ти чета глупостите и се сещам за един IRC лог, в който някакъв американец уволнявше пишещите в #linuxhelp, защото плащал на доставчика си за интернет, а тия гадове не искали да му помогнат.

    Ако нямахме желание да ти отговорим на въпроса, щеше да получиш само едно и темата ти да изчезне без повече коментари в нея. Айде дръж се малко по-възпитано...

  13. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    7
    #11

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    Az podrobno opisah reshenieto na problema zashtoto moje da se sluchi na absoliutno vseki pri normalen preinstall na win-a bez da e butal permission-ite za da mogat da go opravqt tozi ot nishto ne zavisesht bug. Te opishtqha sveta kak vyobshte nishto ne sym razbiral ot NTFS.
    Dobre be ari typ sym mnogo sym typ ari da vi vidim sega sigurno shte spite po spokoino i shte vi se vdigne samochuvstvieto kolko mnogo razbirate i kakvi veliki profesionalisti ste.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #12

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    Ти на амфетамини ли си, бе ? Или просто ругаеш за норматив ? Що се пениш чак толкова ?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    Казах го в началото, ама май ми забърсаха мнението .
    Проблема няма да се оправи с repair на Winxp по никакъв начин
    има конфликт с контролера на AGP ,който не може да бъде решен !

    Сори , но има шанс при цялостна нова инсталация да работят около половината програми - не се знае коя къде пише в регистрите - ако е в ключа с номера на WIN-А , просто забрави да тръгне ( или в win32 папката- там също ! )

    И по -полека с нападателното отношение , никой не твърди че си тъп или каквото и да е, колегите ти правят обикновенна забележка , която ако не вземеш под внимание може да прерасте в модераторска поправка ( или по-лошото - админска намеса )

  17. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    7
    #14

    Re: Problem sys otvarqne na e: drive (NTLDR is missing)

    Moje bi se izdraznih poveche otkolkoto trqbvashe no prochetete vnimatelno temata otgore do dolu i shte razbereste; osobenno otgovor #3 i posle otgovor #4. Prosto izkazah vyzmushtenieto si kak moje da nqmash nikakyv dostyp dori za chetene i posle ti sam na sebe si da si dadesh pylen dostyp. Tova e kato da ti iska parola i da ti kaje parolata e greshna nqmash dostyp do sistemata no mojesh da smenish parolata i da vlezesh bez problemi. A moje da vidite
    No stiga veche za tova.
    Moje da locknete temata.
    Moje bi trqbva da promenq zaglavieto za po lesno tyrsene i po dobro opredelqne na problema sega veche kato znaem kakyv e.

    Mr.TECHNOroblema e reshentgovor #3. Blagodarq

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Problem sys NTFS Permissions: "Can't access e:/ drive"

    mod.edit FearMe

    точно така - темата е изчерпана, проблемът е решен, приятна вечер на всички

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Колекция "Sonic" за Sega Mega Drive
    От metzoo във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-09-11, 07:34
  3. Отговори: 0
    Последно: 27-03-09, 10:15
  4. MS Access - "ескалиране" на права на приложение
    От MitkoS във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 22-11-07, 18:13
  5. Как да направим "system boot USB drive"
    От d256h във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-08-05, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе