Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

кошче

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #1

    кошче

    не мога да си обесня един проблем(просто така бих го определила).В кошчето имам пратени около 48мб файлове,и когато дам да се изчисти,започва се и ми изписва че остават още 118 минути и не иска да намалява,,,а още по чудно че дори нито един файл не изчезва от там.Пускам с клин клеъра,но той блокирва ..Някаква идея...

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: кошче

    Стартирай компютъра в safe mode (включваш го и започваш да натискаш F8, ще излезе едно меню, от което избираш Start Windows in safe mode) и пробвай от там да го изхвърлиш.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #3

    Re: кошче

    изтрих ги през сейф мод,,но сега след като стартирах компа ,показва че има нещо в кошчето,отварям го,вътре няма нищо,,давам му "изтрий" и започва да изтрива точно това което бях изтрил през сеймод

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: кошче

    С каква антивирусна си? Да имаш инсталирано нещо като Симантек или Нортън антивирус или друга тяхна програма?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #5

    Re: кошче

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    С каква антивирусна си? Да имаш инсталирано нещо като Симантек или Нортън антивирус или друга тяхна програма?

    nod32....

    Сетих се нещо друго.Когато дам на свойства на кошчето,има един плъзгач,който при мен е на 10%.Не съм го местила,не знам на колко трябва да е нагласен

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: кошче

    плъзгачът указва колко % от хард диска да се използват за пазене на изтритите файлове в кошчето. примерно, ако имаш 80gb и 10%, това означава, че в кошчето можеш да имаш 8gb изтрити файлове

    за невъзможността да изпразниш кошчето - пробва ли не да даваш десен клик->empty recycle bin, а с влизане в самото кошче през windows explorer и оттам да изтриеш файловете?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #7

    Re: кошче


    за невъзможността да изпразниш кошчето - пробва ли не да даваш десен клик->empty recycle bin, а с влизане в самото кошче през windows explorer и оттам да изтриеш файловете?
    [/quote]

    аз точно така го правя(влизам в самото кошче)...и все ми дава че няма нищо и когато му дам изтрий почва да трие едни 15 файла и оставащо време, колкото повече трие толкова повече се увеличава времето....ужасссссссс

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #8

    Re: кошче

    Защо не пуснеш един scandisk и да видиш дали няма някаква боза?!

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: кошче

    Ето още една идея... виж дали в Windows Explorer в дървото с папките ти се вижда една на име Recycler. Ако не се вижда можеш да я изкараш като избереш от менюто Tools -> Folder Options и там View и маркираш Show hidden files and folders.
    Тогава влизаш в папката Recycler и изтриваш съдържанието й (ама не самата папка, а нещата, които са в нея ) Трябва да направиш същото за всичките си хард дискове. Накрая изтрий един обикновен файл, който да отиде в кошчето и изхвърли кошчето с десен клик и Empty Recycle Bin.

    Надявам се, че ще има ефект

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #10

    Re: кошче

    постигнах ефект.Оставих го докато ме нямаше,всичко беше изхвърлено.Сега като давам "изпразни кошчето",каквото има в него изчезва веднага.АА и докато имах тоя проблем захранването загряваше ужасно много,,,,това на проблема ли се е дължало

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: кошче

    ами ако харда ти се е въртял като луд сигурно всичко е загрявало....

    по-добре почерпи, че всичко е наред

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #12

    Re: кошче


  16. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #13

    Re: кошче

    Да не би диска да е бил много фрагментиран...

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #14

    Re: кошче

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Да не би диска да е бил много фрагментиран...

    в смисъл,как става тази работа "много фрагментиран".Преди да почна да си "играя" с кошчето проверявах Ц дяла иска ли фрагментация...това ли питаш??

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #15

    Re: кошче

    Цитат Първоначално публикувано от nely

    в смисъл,как става тази работа "много фрагментиран".Преди да почна да си "играя" с кошчето проверявах Ц дяла иска ли фрагментация...това ли питаш??
    Питам дали е правена скоро дефрагментация на дяловете /ако са повече от един/, какво си проверявала не разбрах

    Start->All Programs->Accesories->System tools->Disk defragmenter -от тук се пуска дефрагментацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кошче
    От djigit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-07-09, 23:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе