Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Двустранно подравняване на текст в Word

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #1

    Двустранно подравняване на текст в Word

    Когато използвате двустранно подравняване, уверете се, че е включена опцията за автоматично пренасяне... За да включите автоматичното пренасяне, изберете Tools/Language/Hyphenation... В случай, че при вас тази опция липсва, ще се наложи да я инсталирате допълнително. Напомняме ви, че за да е възможно автоматичното сричкопренасяне на български текст, трябва да инсталирате специализиран софтуер.
    Става въпрос за служебния компютър на баща ми... Не знам с какъв офис е, и той не знае, но го няма това Hyphenation... трябвало му... Въпроса ми е от къде да намеря този специализиран софтуер?

    Извинявам се, ако темата е обсъждана и преди...



  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #2

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Здравей!
    Под така наречения "специализиран софтуер", предполагам се има предвид програми от сорта на Кирила Корект (или нещо подобно беше - нека по-компетентните се изкажат). Датекс също предлагаха подобни програми, но лично аз не съм възхитен от техните продукти и предпочитам да стоя настрана. Това естествено не обвързва теб.
    Ако искаш разгледай сайтовете на АКТ Софт и Датекс за подходящите програмки. Възможно е да има и други продукти, затова май е по-добре да изчакаш да се включи още някой...

    УСПЕХ!!

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    trqbva ti Flex Word naprimer na Dateks, Hyphenation e пренасянето на думи, нищо повече.
    http://rack6.free.evro.net/ikotev/Fl...202k%20NEW.exe eto i link.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    По принцип за Hyphenation трябва да имаш Proofing Tools (на сайта на Microsoft има информация) за съответния офис пакет (версията се вижда, като избереш менюто Help > About в някой продукт от офис пакета).
    Има някои български фирми, които предлагат кирилизиращ софтуер, в който и включена и тази функция; със сигурност знам за FlexType, но сигурно и Кирила има такива функции. Аз обаче не ти препоръчвам да инсталираш кирилизатор, освен ако не е жизнено необходимо... Обикновено двустранното подравняване работи и без включен Hyphenation. Това последното осигурява автматичното сричкопренасяне на думите в края на страницата, според мен - не особено удачно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    MS ofiice - пускаш го , даваш - Help - About и виждаш версията
    влизаш в датата или арената и си теглиш инсталационното , слагаш диска после и избираш какво да доинсталираш и избираш "Update"

    УПС - колегите ме изпревалили !
    сори за спама !

    Мисля че тази функция я има и MSoffice ! може и само да се опитвам да мисля !

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #6

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    На http://www.cyrilla.bg/Download_2_cyrilla2003.aspx има безплатна версия на Кирила Корект 2003, поддържа проверка на правописа и сричкопренасяне. Доколкото прочетох лицензионното споразумение, никъде не е споменато какво се разбира под "некомерсиално използване", но щом става въпрос за "служебния компютър", вероятно би трябвало да си купи все пак подходящия софтуер, вместо да си го тегли от арената или датата. Или да използва безплатен аналог - например този: http://www.bacl.org/itaestbg.html, аз съм доволен от него.

    Иначе забавно - имаш право да използваш Кирила Корект за 50 години, след това трябва да си го купиш сигурно

    А двустранното подравняване може да се постигне и с опцията justify, нея я има стандартно навсякъде.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Направо не мога да повярвам, как за отрицателно време толкова малко хора успяха да напишат толкова много глупости, спокойно може да се кандидатираме за Гинес.
    @film4o - ти първо се научи да пишеш на КИРИЛИЦА, и после пращай хората да си качват бъгави програми ОПАСНИ за системата им
    @panevdd - какво общо има FlexTъpe - КИРИЛИЗИРАЩА програма със ПРАВОПИСНЕН КОРЕКТОР и СРИЧКОПРЕНАСЯНЕ?, че чак си писал "със сигурност знам за FlexType,", хайде следващият път и ти не раздавай ОПАСНИ програми!!!
    @Mr.TECHNO - както винаги - на върха на вълната (от некомпетентници) - момичето казва че баща и не разбира, явно и те ня знае какво е Hyphenation (СРИЧКОПРЕНАСЯНЕ), ти решаваш кардинално нещата - Тегли НЕЛИЦЕНЗИРАНИ ПРОГРАМИ, качвай безразборно, па като дойдат от ГДБОП - ще му мислят. Май ти беше РАДЕТЕЛ да се КУПУВАТ програми, ама май само за тези от които гушиш %
    донякъде съвета на @peshos е най-разумен, макар и не най-практичен

    с 2 думи @Silviya, ако само му трябва да ПОДРАВНЯВА двустранно, няма смисъл от сричкопренасящи програми, макар че ако е с БГ офис там си го има вградено.
    Провери най-добре първо версията на Windows, след това на MS OFFICE и пиши, за да не получиш куп НЕКОМПЕТЕНТНИ отговори, и в последствие да се появи нова тема: Скапа се Windows-a на баща ми, как да го оправя.





  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #8

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Ако версията е английска и няма сричкопренасяне, а то е нужно, ето една безплатна алтернатива на вредните програми: http://www.bacl.org/itaestbg.html

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #9

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Windows 2000 Professional, но офиса не знам какъв е. Баща ми е на работа утре и ще провери и ще пиша пак.
    Въпросното сричкопренасяне му трябва, за да не се получават големи разстояния между думите при подравняването на текста...

    Благодаря на всички за съветите

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Че един ъпдейт е безплатен , без значение дали го инсталираш от легално или нелегално копие - само при у-е че си платил лиценза

    Black Ader - с теб пак почваме да се хващаме за косите !
    Радетел съм за кракване на софтуер написан от Българи ! ( то го има ( или имаше доскоро ) и като правило във Форума ! )
    И чак пък на върха на вълната !
    а си мисля че малко преповтаряш моите думи !

    Досега с MSOffice  като сложа всичко да се инсталира ( Custom )  нямам проблеми
    ако е голямо разстоянието се настройва параграфите и самата страница !
    Тoва имах в предвид!

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #11

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Black Adder, съгласен съм с теб, съжалявам за подвеждането. Писах по спомени, имал съм предвид FlexWord (който също е комерсиален), а съм писал за FlexType.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #12

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Баща ми каза Word 2000

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #13

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    MS Office 2000 2003 BG Proofing Tools - правописна проверка и пренасяне на друг ред
    http://store2.data.bg/corew

    за двустранното подравняване не мисля, че трябва да се използва още нещо ?!

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #14

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Цитат Първоначално публикувано от Suren
    ...
    за двустранното подравняване не мисля, че трябва да се използва още нещо ?!
    изпробвах го на работа (офис 2003) - точно това е, което ми трябваше

    Благодаря много!

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    5
    #15

    Re: Двустранно подравняване на текст в Word

    Прочетох темата и макар, че пише, че въпроса е вече решен, реших да прибавя и моето мнение, в случай че и друг ще ползва тази функция.
    Това двустранно подравняване си има и недостатъци - оставя много празни места и някои изречения стават направо безобразни.Налага се ръчна корекция на местата, където оставя много големи интервали /доколкото е възможно/.Скоро пробвах тази функция в писането на една дипломна работа и ми отне много време да оправя текста ръчно след прилагането на тази функция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. дълъг текст без спейс word-wrap: break-word
    От Radina във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 28-01-09, 13:01
  2. текст - сравняване
    От connect във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 22-10-06, 19:18
  3. текст от аудио
    От JV във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 05-08-06, 21:07
  4. Текст
    От helios1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-06, 17:34
  5. Отговори: 4
    Последно: 01-12-05, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе