Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Клавиатурни мъки...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #1

    Клавиатурни мъки...

    Здравейте,

    В последните седмица-две възникна проблем, за който нямам обяснение, обаче ми трови страшно живота. Конкретни бутони на клавиатурата просто спряха да реагират (по закона за всемирната гадост - точно тези, които най ми трябват), и в частност стрелките и TAB-а. Последния ми е особено необходим, тъй като по цял ден въвеждам информация от хартиени формуляри в онлайн такива, с по 30-40 полета, и обичайно предвижването ми от поле в поле става с TAB (сега го правя с мишката и губя двойно повече време). До сега съм пробвал (понеже компютъра стои включен постоянно) да:

    - рестартирам
    - преинсталация драйвера на клавиатурата

    И двете действия не дадоха фира. За това и моля за вашето съдействие де да търся проблема (не ми се ще да сменям клавиатурата, свикнал съм с тази, но ако се окаже че е хардуерен проблем, май ще се наложи).

    Драмата се разиграва под Win XP, SP2

    Ще бъда благодарен за всякакви идеи и съвети по темата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Клавиатурни мъки...

    Рестартирай компютъра, влез в чист "DOS" и пробвай дали там ще работят клавишите.
    Ако там също не работят, отвори клавиатурата и я почисти от мръсотията със сухо или лееееко влажно парцалче - не забравяй, че според едно проучване, клавиатурата е 400 пъти по-мръсна от обществена тоалетна... Но не използвай Белина за целта!!!

    Ако под чист "DOS" клавишите работят - работата става по-сложна... ще го мислим тогава.

  4. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #3

    Re: Клавиатурни мъки...

    Така, под ДОС (и по точно в Едит на ДОС-а) ТАБ-а и стрелките си работят по предназначение без проблеми.

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Re: Клавиатурни мъки...

    Една нова клавиатура струва 10 лева...

  6. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #5

    Re: Клавиатурни мъки...

    По темата за новата клавиатура съм се изказал защо не искам нова (сега, не че ако се стигне до там, няма си купя, но намеквам че е краен вариант).

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Клавиатурни мъки...

    Когато си под "Windows" и са ти блокирани тези клавиши, пробвай да издърпаш буксата на клавиатурата отзад от кутията и след 2-3 секунди пак я сложи.

    P.S. На всички програми "Windows" ли не ти работят тези клавиши или само на въпросната?
    P.S.2. Black_Adder - бърз си като оргазъм на стара баба!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Клавиатурни мъки...

    Щом под ДОС работи, значи не е от клавиатурата като хардуер. А на всички програми ли отказва да работи пущината под Windows или само тази дето ползваш за въвеждането на формулярите?

  10. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #8

    Re: Клавиатурни мъки...

    @IVO - Нъц, не помага - току що пробвах.

    @Black Adder - Хъм, като се замисля (и след съответната проба), май само в браузъра, който ползвам (обаче почвам да се чудя, от какво пък той ще даде фира, ей така, изведнъж). Прочее за Огнената Лисица иде реч, версия 2.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: Клавиатурни мъки...

    Пробвай под друг браузър и кажи как е.

  12. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #10

    Re: Клавиатурни мъки...

    Под IE си е ок, ама някак си не ми се ще да го ползвам... Пък лисицата (в.2 конкретно съм я инсталирал от как е излязла, пък тоз проблем назря в последната седмица) не ми се ще да изоставям, свикнал съм и пък и напълно ме удовлетворява. Като се замисля, работя и с точно опредеделен брой add-on`s, и до сега от тях проблеми не съм срещал...Тюх, да му съ незнай...

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: Клавиатурни мъки...

    Ами преинсталирай Лисицата, де!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: Клавиатурни мъки...

    по-скоро пусни FireFox-a в SafeMode режим и виж дали някой екстеншън не ти прави мизерийте, ако е така - утрепи го кучето , ако пак не бачка - ще му мислим

  16. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #13

    Re: Клавиатурни мъки...

    Принципно под Safe Mode си работи като пушка, мен туй коет не ми е ясно е, как аджеба да установя от кой add-on е проблема...?

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: Клавиатурни мъки...

    По "метода на пробите и грешките".

  18. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #15

    Re: Клавиатурни мъки...

    Ако ползваш TabMixPlus го дезактивирай или изобщо го махни. На мен ми прави големи мизерии от последните му два ъпдейта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мъки с видео камера Sony HDR-SR1E
    От glarus във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-08, 15:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе