Резултати от 1 до 10 от общо 10

Сайтовете не ми излизат на целия екран!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #1

    Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    Купих си нов монитор с по голяма разделителна способност 1280х1024. Проблема ми е следния като отворя накой сайт примерно така става при Livescore.com не ми го разпъва на целия екран, а стои посредата ......от двете му страни остава място широко колкото сайта...(ако сте ме разбрали ще е добре!).Имали начин да си го направя да ми се разпъва на цяло, с FireFox съм.
    А и един страничен въпрос....Виждам как монитора ми постоянно трепти.В упътването пише да е на 60 херца за max качество, можели това ТРЕПТЕНЕ да се дължи на СЛАБ ТОК?

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    Какъв е монитора - с кинескоп или плосък? Ако е с кинескоп го пусни на максималната възможна честота (под 100Hz е истинско наказание). Ако е плосък и трепти, влез в менюто на монитора и търси "pixel clock", ръчкай нагоре и надолу докато изезне трептенето.

    По отношение на разпъването на сайтовете, много от тях са направени да не се разпъват (livescore е един от тях). Така са си, ще свикнеш

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    По отношение на разпъването на сайтовете, много от тях са направени да не се разпъват (livescore е един от тях). Така са си, ще свикнеш
    Да, така е.
    Това е направено с цел не само сайтът да има по-компактен вид, но и да не се появява дразнещият хоризонтален скрол-бар, независимо от разделителната способност.

  5. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #4

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    Амй е направен да можеш да зяпаш резултати и от телефона си! А иначе огнелиско има функция за подразбиране на отваряне на страниците...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #5

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    За страницата ясно ама за
    "pixel clock"
    , търсих го в Display Proparties кажи речи ня всякаде, но невидях тъкава опция......повече инфо ще можели?

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    LCD ли ти е монитора? Дай марка и модел, да не сме гадатели тука?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #7

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    Извинявам се вярно забравих да спомена ..... LCD Samsung SM-731 BF !

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    Наистина странна работа с този Самсунг, намерих упътването му в нета и определено липсва въпросната настройка. Там предлагат обаче, че мониторът може да работи и на 75Hz при резолюция 1280х1024, така че пробвай да го пуснеш на тази честота. Поиграй си и с настройката "Fine". Ако все още няма подобрение, отиди на тази страница:

    http://www.techmind.org/lcd/phasing.html

    Тук трептенето би трябвало да се проявява в най-силна степен. Докато гледаш тази страница и без да местиш нищо по екрана, натисни бутона за автоматична настройка на монитора. Да се надяваме, че сам ще си прихване правилните стойности.

    Можеш да прочетеш още за настройките LCD екраните, както и още няколко интересни теста тук: http://www.techmind.org/lcd/

    Късмет

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #9

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    Като видях екрана на този сайт направо се уплаших, толкова трептеше ,че си помислих че е анимация. Поиграх си с настроиките дадох го първо на 72херца а след това го оставих на 75.Поиграх си с настройките на Fine (80) на този сайт и ............ЗАСПА!!!

    @Cko Благодаря човек! Радвам се че има такива като тебе.

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: Сайтовете не ми излизат на целия екран!

    Радвам се, че намерихме решение на проблема. Поздрави и наздраве

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. В някои сайтове не излизат снимки
    От taralion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-10, 18:34
  2. Големият ЖЪЛТ брат ще разкаже играта на целия свят
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 29-12-08, 18:54
  3. "достъпен" и "недостъпен" при торент сайтовете
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-05, 10:30
  4. Отговори: 6
    Последно: 12-11-04, 19:51
  5. Нека целия свят да разбере за България...
    От ivkony във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 51
    Последно: 05-10-03, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе