Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

XP lazer jet 4550

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #1

    XP lazer jet 4550

    може да не е мястото тука на тази тема, затова нека някои ако прецени да я премести.
    По проблема имам принтер XP lazer jet 4550, подавам заявка за принт от компютъра, отчита я и я изпраща като индикация за заявка на принтера, но от него не излиза нищо. Тестовата страница също не се показва.

    Някакви коментари?
    Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #2

    Re: XP lazer jet 4550

    що не отидеш на Control panel/printers -дясна мишка и да видиш дали е отметнато set as defolt

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #3

    Re: XP lazer jet 4550

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    що не отидеш на Control panel/printers -дясна мишка и да видиш дали е отметнато set as defolt
    По принцип под defolt се намира друг принтер, но сега ще пробвам.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #4

    Re: XP lazer jet 4550

    Не ще да му го фукна...
    Драйвера си е добре т.е. не дава грешка. А като се изпрати заявката към принтера мига постоянно без да принтира?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #5

    Re: XP lazer jet 4550

    Ако започва да мига, след като му подадеш заявка за печат, значи има :
    1. изчакване докато се осъществи трансвера на файла до принтера
    2. ако не спира да мига дълго време - проблем в комуникацията (кабел, порт) или лоши драйвери

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #6

    Re: XP lazer jet 4550

    Драйвера го подмених, интересното е че като пусна да отпечата тестовата страница, както и калибровката от самия принтер (неговото си меню) пак започва да мига без да прави нищо?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #7

    Re: XP lazer jet 4550

    homeoflove как искаш да принтираш с този принтер след като не задал на компютъра да печата с него-направи отметка да е defolt

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #8

    Re: XP lazer jet 4550

    HP не ХР
    default не defolt

    долу при часовника излиза ли ти едно малко принтерче, като изпратиш заявка?
    ако ти излиза го отори и ако има вътре някакъв файл му дай десен бутон и resume

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #9

    Re: XP lazer jet 4550

    Цитат Първоначално публикувано от homeoflove
    Драйвера го подмених, интересното е че като пусна да отпечата тестовата страница, както и калибровката от самия принтер (неговото си меню) пак започва да мига без да прави нищо?
    В такъв случай, започвам да си мисля за проблем в самия принтер - заседнала хартия, невъзможност да поеме празен лист, RAM и т.н. Ако си спомням правилно тоя принтер имаше някакъв дисплей, не изкарва ли някакво съобщение там след време? И ако го изключиш и отново включиш, той би трябвало да си прави самодиагностика и ако има проблем да "измяука" нещо.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #10

    Re: XP lazer jet 4550

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    homeoflove как искаш да принтираш с този принтер след като не задал на компютъра да печата с него-направи отметка да е defolt
    Не е нужно да е под дефолт за да принтира, просто се избитюра на кой от принтерите да изпратиш заявката, в офиса има 3 принтера (освен проблемния) и под дефолт е само 1, за да се печата на друг е достатъчно да се избере от падащия прозорец Select Printer.
    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    HP не ХР
    default не defolt
    долу при часовника излиза ли ти едно малко принтерче, като изпратиш заявка?
    ако ти излиза го отори и ако има вътре някакъв файл му дай десен бутон и resume
    Извинявам се за грешката, но англииския малко ми куца , колкото домалкото принтерче, то си се появява заявката седи там 1-2 сек. и изчезва след което и иконката се маха, а започва да индигира принтера.
    Цитат Първоначално публикувано от Lazy Dog
    В такъв случай, започвам да си мисля за проблем в самия принтер - заседнала хартия, невъзможност да поеме празен лист, RAM и т.н. Ако си спомням правилно тоя принтер имаше някакъв дисплей, не изкарва ли някакво съобщение там след време? И ако го изключиш и отново включиш, той би трябвало да си прави самодиагностика и ако има проблем да "измяука" нещо.
    Няма заседнала хартия, а на индикатора си седи само "принтера изпълнява заявка", като го рестартирам, заявката стой докато не рестартирам и компа.
    Може би найстина проблема си е в принтера, но ако някой се сети за още нещо нека пише.

    Много ви благодаря на всички за отговорите.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #11

    Re: XP lazer jet 4550

    а ти някога принирал ли си с този принтер изобщо? Да не е старичък вее и да трябва да му сменяш барабана или тонера... не ги знам толкова лазерните...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #12

    Re: XP lazer jet 4550

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    а ти някога принирал ли си с този принтер изобщо? Да не е старичък вее и да трябва да му сменяш барабана или тонера... не ги знам толкова лазерните...
    Аз сам в този офис от скоро, но от както сам тука не е работил , сега ми притрябва цветен принтер, та за това го пуснах. Казват че преди година е работел /знам ли?
    Струва ми се че проблема е в барабана но не ги разбирам тези работи.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #13

    Re: XP lazer jet 4550

    не принирал ,а принтирал
    Ако не му е наред мастило,хартия и т.н. подробности няма ли да си изпише че out of link или out of paper

    хм
    трябва ли да се отбележи цветната глава-да не би да е само черно бяла а ти като му даваш цветен печат да го ошашкваш

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #14

    Re: XP lazer jet 4550

    Щом не може да разпечати тестова страница от самия принтер вероятно проблема е в него. Ако имаш софтуер за диагностика може да ти каже нещо повече.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #15

    Re: XP lazer jet 4550

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Щом не може да разпечати тестова страница от самия принтер вероятно проблема е в него. Ако имаш софтуер за диагностика може да ти каже нещо повече.
    Би ли пояснил "софтуер за диагностика" имаш в пред вид за принтера най-вероятно. Може ли да дадеш линк за такъв?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 26-07-12, 18:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе