Резултати от 1 до 10 от общо 10

Windows Vista Ultimate Edition

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    214
    #1

    Windows Vista Ultimate Edition

    някой има ли наблюдения от вистата, тествал ли я е? на какви машини, какво мисли и по-подробни описания ако може

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    Шарена е. Красива е. Опитва се да проявява интелигентност по отношение на драйверите. Това е. Нищо особено, ако не броим шаренията и ефектите.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    мдааа много шарена даже,като карнавал

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    И по-удобна от XP в повечето отношения.

    Няколко неща които ми харесаха:

    при rename не маркира разширението на файла.
    лесно се resize широчината на полетата (примерно при View - Details) ..
    голям избор от размер на thumbnails при преглеждане на файлове.

    Иначе шаренийката на мен ми допада доста, макар и да е а ла Mac от преди доста години


  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    100
    #5

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    За шареното е шарена...но лично аз изкарах 1 ден с Виста и дотам
    то че не върви всичко на нея ясно..ама като ме пита по 5 пъти за всичко си е нервообразуващо

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    Не искам да засегна някого, но много често се обсъжда ОС по първоначалния изглед и често се спира до интерфейса... по същата логика м/у XP и 2000 имало огромна разлика Всички нови графични среди дават възможност за настройка по вкуса (и акъла) на потребителя, а и да се нарече цяла ОС "шарена" е малко хумористично според мен. Какво да се прави, като 98% от XP потребителите си стоят или на бебешката Luna, или на онази дървения от 95-та година. Друг е въпросът че Вистата ще се харчи предимно заради шареното, доколкото за корпоративните клиенти и професионалните потребители тя не носи съществени ползи. Та за мен е любопитно доколко настройваем е интерфейсът на новата виста и пак ли са ограничили темите до сертифицирани? Не че ще хукна да я качвам де Аз само чакам покрай нея да наизлезат повечко 64-битови приложения за моята XP Pro x64...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    Отвратителна е общо взето.

    Дребен пример:
    - при XP, за да видиш IP адреса на адаптера, достатъчно е да чукнеш два пъти на индикатора до часовника и да идеш на ConnectionStatus/Support
    - при Vista, трябва (като при 2000 или 98 например) да напишеш >IPConfig /All в ДОС-прозорец. Друг начин засега не съм открил, а не е като да не съм търсил.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #8

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Отвратителна е общо взето.

    Дребен пример:
    - при XP, за да видиш IP адреса на адаптера, достатъчно е да чукнеш два пъти на индикатора до часовника и да идеш на ConnectionStatus/Support
    - при Vista, трябва (като при 2000 или 98 например) да напишеш >IPConfig /All в ДОС-прозорец. Друг начин засега не съм открил, а не е като да не съм търсил.
    мдам и аз тоя момент го забелязах можеш да видиш Детайлите, през Нетуърк Асистънта или както му беше името на прозореца кадето ти показва твоя компютър и интернета вързани с кабелче

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    Прав си Dark
    Тия дни ме мъчи язва и си падам малко сприхав плюнчо.

    Хайде сега да кажа нещо което ми хареса при Виста - браусвам си по диска с екплоръра, попадам на папка с MP3-ки и веднага виждам в самостоятелна колона времетраенето на отделните песни.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Re: Windows Vista Ultimate Edition

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Прав си Dark
    Тия дни ме мъчи язва и си падам малко сприхав плюнчо.
    За язвата Supral, за сприхавостта готини жени и Anal-Gin.

    Колкото до Vista новите неща от мен:
    1. Големи проблеми с QuarkXpress (чакаме специална версия)
    2. Малки проблеми с някои Xerox принтери (примерно позабиват при смяна на настройките)
    3. Indexing-a, Fast Search из файловете и Outlook-a е моята осъществена мечта, само тази функция е достатъчна за миграция в корпоративен мащаб.
    4. Надявам се идеотите направили Phonetic-ния нов стандарт да гният в Софийския Затвор, защото вероятно много пари са получили да направят тази боза.
    5. Ако ви е мудна Vista-та като за начало изключете прозрачните прозорци. Самото Aero не е толкова тежко без тази функция.
    6. Непрекъснатото скрибуцане на Harddiska идва от 3 неща: SystemRestore, Superfetch, Windows Search : всичките се контролират от Services и могат да се гасят при желание на ваша отговорност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. language.cab за vista ultimate 64 SP1
    От fXOrange във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-08, 11:13
  2. Отговори: 0
    Последно: 26-07-08, 13:06
  3. Някои инсталирвал ли е Dokmee Pro на Vista Ultimate?
    От Compare във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-08, 21:28
  4. Skype+Vista Ultimate=проблем
    От Toxic във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 30-12-07, 10:49
  5. Audio Drivers za Vista Ultimate
    От Necrophobic във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 12-03-07, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе