Резултати от 1 до 12 от общо 12

Win2000 Administration

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #1

    Win2000 Administration

    Hi,

    Sbluskah se s edin problem pri administriraneto na Windows 2000 server,

    dokato konfigurirah User acaunt kum edna papka slojih po pogreshka acsess read only

    to Evryone profill v momenta papkata e read only i s administratorski acaunt niakoi zanae li kak moga da vuzstanovia dostupa si do tazi papka bez da si formatiram C:






  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #2

    Win2000 Administration

    Не съм се сблъсквал с подобен проблем, но предлагам следното:

    1. Задай пермишъни на папка, която е родител на тая, ако имаш късмет (ако си указал преди това), твоята папка ще наследи от горната това, което искаш

    2. Копирай си данните на друго място, след което влез на конзола, влиза се като правиш рипеър на уиндоус-а от сетъп диска, и изтрий папката



    Тези неща не съм ги пробвал, може и да не сработят, пиши какво е станало, ако не си си форматирал диска досега :-))




  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #3

    Win2000 Administration

    HI

    Sorry Strax

    No tova ne pomaga

    kogato niamash dostup naitina niamash dostup

    a i vse oshte ne sum si formatiral diska




  5. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #4

    Win2000 Administration

    Otiwash na Local Security Policy-User Rights Assignment i dawash na Administrator prawata Act As Part Of Operating System.

    Po tozi nachi Administratora deistwa na niwo operacionna systema i moje da prawi kakwoto si iska (kato root w Unix)!

    W NT4 towa go nqmashe i Administratora tam e kto lukowa glawa - ne moje da iztrie edna dir ako sa mahnati wsichki prawa do neq.

    W NT5 obache Microsoft sa poprawili greshkata si ...




  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #5

    Win2000 Administration

    google neshto ne si prochel vnimatelno kogato se otneme write permisions na acaunta

    everyone to togava i systemata ne moje da pishe ili da trie tazi papka poneje system acaunta sushto e podclass na everyone vupreki che s nego user ne moje da se logne!!!




  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #6

    Win2000 Administration

    Ivane, imah podoben problem s Xp, az si go sazdadoh kato tebe, bez da izskam...ne mojah da se opravia, re-install, shtoto az si zabranih taka poveche raboti -;((

    Dano neshto da moje da se napravi....



    d-rRoss



    P.S. ako me pitash mene goliama glupost(Windowska) e da moje da se zadava podobno neshto, i sled tova, tozi acc. koito go e sazdal da ne moje da go pipa - !!!



    C++



    Променено от d-rRoss на 17/06/2001 01:00:34

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #7

    Win2000 Administration

    Hmm ne znam daly az gresha no podobno na towa deto go kazwa STRAH RABOTI SAS SIGURNOST na 2k. A to e:

    Otiwash na parenta na tazi dir.Na security zadawash jelanite prawa (moje naprimer da wkarash i edin Admin s full rights).

    Na Advanced cukash i dwete - "Allow inheritable..." i "Reset permitions on all...". Ok nawsqkade i gotowo - wsichki poddirowe i failowe (izmejdukoito i jelanata) stawat sys syshtite prawa nezawisimo s kakwi sa bili predi towa!



    Променено от google на 19/06/2001 12:05:11

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #8

    Win2000 Administration

    Abe google shto ne probvash da mahnesh write premisions na edna papka za everyone acaunta puk posle probvai da i slojish permisions!!!




  11. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #9

    Win2000 Administration

    Estestweno che sam probwal predi da go napisha!!!

    RABOTI!

    Maham wsqkakwi prawa na papka/file , maham wsqkakaw user (t.e. nikoi nqma nikakwi prawa)

    Posle na parent foldera prawq towa koeto sym napisal po gore.

    Rezultata e che tozi folder i wsichki podfoldercheta i failcheta imat syshtite prawa - tezi koito sym zadal , bez znachenie kakwi sa bili predi towa!

    Moga samo da predloja ako admina ne e sobstwenik da Take-ne ownershipa w/u faila/foldera i da probwa da priloji goreopisanata operaciq - pri men raboti!




  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #10

    Win2000 Administration

    samo che pri probata mai ne si promenil ownersship t.e. na kogo e papkata




  13. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #11

    Win2000 Administration

    che kakaw e problema - take-ni ownershipa.Admina winagi moje da go naprawi!




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #12

    Win2000 Administration

    Kato se porazrowih nemerih neshto koeto mojebi oswetqwa wyprosa zashto pri mene stawa nomera a pri tebe ne. W 2k ima Security Configuration templates koito se namirat w %SystemRoot%\Inf i opredelqt default NTFS

    permissions, default Registry ACLs, default user rights i t.n. Te sa razlichni za razlichnite raznowidnosti na 2k:

    Defltwk.inf: - Windows 2000 Professional.

    Defltsv.inf: - Windows 2000 Server/Advanced Server non-domain controller.

    Defltdc.inf: - Windows 2000 Server/Advanced Server domain controller.

    (Pri mene e 2k server non-DC pri tebe sigurno e drugo.)

    Mojesh da gi promenqsh tiq templeti i taka da poluchish nujnite default configuracii




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. WinRoute Firewall 6.0 Remote Administration
    От ilian66 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 13-02-05, 22:30
  2. WinNuke i Win2000/XP
    От morgenstern във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-03, 15:34
  3. win2000
    От Baltazar във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-03-01, 06:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе