Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с аудио CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #1

    Проблем с аудио CD

    Здравейте на всички!
    Изникна следния проблем при мен:
    Аудио CD, което си върви съвсем нормално на домашната ми система, изобщо не тръгва на компютъра под никаква форма. smile.gif
    Установих го когато реших да го копирам. Пускам EAC - около час работа и нищо, скъса се от корекции на грешки, а резултата 0.
    Опитвам с Nero - излиза съобщение "This CD is copyright" и зацикли.
    Четох по форуми, изтеглих още 2 програми които разбиват защити - нищо.
    Накрая реших да прослушам CD-то на компютъра - не тръгна.
    Интересното, което забелязах при опита за прослушване на компютъра бе, че по принцип при слушане на аудио CD, плеера показва 1411 bps, а на това CD показа 1536!
    Ако някой има идея - да сподели, ще съм много благодарен!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Проблем с аудио CD

    Пробвай с AudioGrabber да видим той какво ще каже. Но ми прилича на прблем със CD устройството ти.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #3

    Re: Проблем с аудио CD

    И аудио грабера не свърши работа!
    Нито можа да тества, нито да просвири, нито да грабне.
    Проблема не е в CD-то! С други дискове няма проблем.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Проблем с аудио CD

    Kakъв е тоя диск? Купен, записан? Аи защо не си дръпнеш песните или каквото е та от нета, едва ли енещо дето няма да го има
    Освен това ако има някакви защити - ползвай CloneCD - последна версия за по сигурно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #5

    Re: Проблем с аудио CD

    Диска е записан.
    Да, в нета има всичко, но малко е качествената музика. Дал господ емпетройки.
    А и не на последно място - защото до сега не съм срещал такъв проблем и искам да намеря начин да го отстраня.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Проблем с аудио CD

    Проблема най-вероятно е във самия диск. Аз също има едно CD, което неможе да се копира. По точно проблема е последната песен. CD-то се чете без проблем на обикновен CD player, но на компютъра нестава. Не можже да се копира. Е ако искам останалите пенсни няма проблем. Явно има дефект в само CD. Иначе е купено от магазин, но в далечната 1994година. Тогава май всичко беше пиратско, без значение, че е купено от магазин със всички обложки. Предполагам, че твоя проблем е идентичен с моя, но CD-то е повече повредено. Аз говоря за матрично CD. Предполагам, че при теб също е матрично.

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re: Проблем с аудио CD

    На мен ми напомня на онзи мизерен опит на Sony да издава "защитени" дискове, объркващи CD-тата в PC-тата. Даже се говореше че от цялото щуране на главата може да се потроши устройството. В такъв случай музиката сигурно се среща и по мрежата, понеже мазните sony music нямат навика да издават друго освен яко комерсиални бози. Виж, ако е нещо рядко, @Pat, представа си нямаш колко неща НЯМА в мрежата. В такъв краен случай може да се опита и аналогов запис от аудио-CD-плейъра във входа на аудиокартата... EAC: tools->record WAV... не гарантирам качество, обаче
    (м/у др. щях да се учудя, ако audiograbber беше надвил EAC-а)

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Проблем с аудио CD

    Как го презаписа?
    Да, в нета сигурно НЯМА много неща, но на мен лично досега такива не са потрябвали..... Може би съм прекалено "стандартен".

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #9

    Re: Проблем с аудио CD

    Ето тук също съм постнал тема, да видите какво още съм изпробвал. http://softvisia.com/forums/index.ph...t=0#entry29740
    Ми това е един диск на Стив Морз. Може би ще го намеря из мулето, но ме изнервя невъзможността да се справя /опитах толкова начини/.
    Не е матричен, записан е. Неро-то имаше май функция за протекция на дискове, някой да знае нещо по въпроса?
    Не съм го записвал аз, иначе щях да знам какво съм направил.
    Устройството получава някакво объркване още в момента на влизане на чекмеджето. Не се държи по стандартния начин.....

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #10

    Re: Проблем с аудио CD

    Хехе, малък свят... Тук при мен има тези:
    Steve Morse Band:
    1984 - The Introduction - 128kbit
    1992 - Coast To Coast - 128kbit
    2004 - Major Impacts 2 - 192kbit
    Наистина са презрени mp3-ки, и при това с нисък битрейт, ама мога да ги шерна някак. Още не съм намерил време да ги прослушам подробно. (Лично аз съм повече фен на Neal Morse май нямат връзка).
    @Pat, не исках да те засегна, то и аз не съм особено екзотичен, просто в мрежата викат "има всичко" като на българския пазар, пък аз дирих с години едни неща на fiona apple, mindfunk, event horizon o.s.t...
    Айде да не водня повече.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #11

    Re: Проблем с аудио CD

    Сори, но в моята колекция няма Мп3-ки /а тя не е никак малка, има-няма 1000 диска /.
    В един момент акцента се измества към преодоляване на проблема, а не толкова за конкретното CD.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Проблем с аудио CD

    Цитат Първоначално публикувано от dyulgeroff
    Сори, но в моята колекция няма Мп3-ки /а тя не е никак малка, има-няма 1000 диска /.
    В един момент акцента се измества към преодоляване на проблема, а не толкова за конкретното CD.
    и да има и да няма.... щом презаписваш аудио дискове и то на обикновен компютър ...ясна е работата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #13

    Re: Проблем с аудио CD

    Ми не знам какво толкова ти е ясно от висотата на "стандартния" поглед, но няма значение , навлизаме в други води и се измества темата, а необикновен компютър още не съм си купил. Повече коментари в тази насока няма да давам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с руско аудио в MKV
    От connect във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-07, 18:08
  2. Аудио проблем ?
    От JIM във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-06, 20:48
  3. Отговори: 6
    Последно: 07-09-04, 15:54
  4. Проблем с аудио запис
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-04, 13:46
  5. Проблем с аудио декодер
    От JIM във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-04, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе