Резултати от 1 до 2 от общо 2

PDF2HTML прост конвертор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #1

    PDF2HTML прост конвертор

    Търся свестен PDF към HTML конвертор, понеже Acrobat Reader-a хич не ми чете добре PDF-ите.



    Оказва се обаче, че повечето такива конвертори създават псевдо-html, като то представлява такава страница с png картинка , което е разбираемо, като се има предвид какво представлява PDF-a. Въпроса е, че има софтуер (OCR-like), който може да пренаправи PDF в plaintext html. Аз си намерих един много як на адрес http://sourceforge.net/projects/pdftohtml, на който единия автор (от двама) се казва Георги Овчаров :-), демек на българин ми прилича, а пък самия конвертор не може да ми пренаправи PDF съдържащ български символи, иначе тези на английски са перфектни с индекс на страниците и куп екстри.. може и в XML да експортва :-). Писах в тамошния форум, може би не успявам да го настроя.. или ми трябват допълнителни шрифтове, въпреки че в програмата за такова нещо не се споменава.. но в тази насока работя.



    Друг вариант, който пробвах е с copy/paste от Acrobat Reader в Microsoft Word, което стана доста качествено, защото се запазиха всички видове форматирания на текста.. освен всичката кирилица, разните удебелени, наклонени, заглавия, подзаглавия и т.н. Но видите ли, ако на Word му дам да го запише като HTML, то ми изпрасква ебахти сложния XML-HTML, дето после ми е трудно да работя с него като изходен код, ама ако не намеря вариант.. май той остава.



    Идеи?



    <font size=1>I love Miranda!</font id=size1>

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    PDF2HTML прост конвертор

    Докато се мотах тия дни по нета видях нещо в стил,

    PDF2TXT и други подобни... но не помня вече къде!?

    Май беше на сайта на Adobe



    <font color=blue>Memento mori</font id=blue>

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Прост въпрос за знаещи те де :)
    От dimoh във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 27-03-06, 04:20
  2. Отговори: 18
    Последно: 16-07-04, 12:42
  3. Конвертор
    От SpUd3r във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-04-04, 18:35
  4. Направете един прост тест на системата си.
    От DeathKnight във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 10-11-03, 14:44
  5. Конвертор за MMF
    От kesten във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-03, 13:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе