Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с XP и Abit IP35 Raid Controller

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с XP и Abit IP35 Raid Controller

    Имам сериозен проблем, ще се радвам на помоща на някои, които разбира..предварително благодаря!!
    Купил съм си дъно Abit IP35..
    искам да инсталирам Win XP под RAID настоих от BIOSa и стигнах до Bios-а на RAID-a.. от там настоих дисковете на Stripe (два диска Western Digital Raid Edition x250 GB)..започнах да инсталирам..спазих инструкциите и след F6 стигнах до момента с качването на драйверите..имах две опции RAID и AHCI за 32бит..избрах RAID и ми каза, че Windows-а ми вече има тази версия на драйвера, въпреки всичко аз избирам да качи този от дискетата и се скапва всичко.. Син екран с FATAL ERROR..
    ако избера да си ползва този на Win-а..няма грешка, докато не почне да копира файловете на диска, и започва да ми изписва, че доста от файловете не може да копира..

    Втори път пробвам..копира файловете, но при продължението на инсталацията започват грешките и всичко се скапва..

    От друга страна като сложих записвачката към PCто, ми я разпознава като DVD RAM?!

    Някои имал ли е подобни грижи?! Може ли да ми помогне?

    Предварително БЛАГОДАРЯ!!! И се извинявам ако някъде в писанията си съм прозвучал ламерски..

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Проблем с XP и Abit IP35 Raid Controller

    Не ползвам Интел все още но я влез в сайта www.intel.com и си дръпни intel matrix storage driver. Направи си дискетка и опитай с нея.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Проблем с XP и Abit IP35 Raid Controller

    Това много прилича на лоша памет. Нямам предвид само "синия екран", а "синия екран" в комплект с последващото "ту копира ту не копира".
    Пусни му един memtest при възможност. А най-добре още сега, преди да продължаваш нататък с инсталацията.
    Ако не си ползвал memtest, питай, ще помагаме.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #4

    Re: Проблем с XP и Abit IP35 Raid Controller

    Направих memtest - паметта си е ОК :-(

    Остава ми да извадя единият диск и да пробвам да инсталирам само на единият..ако не го мятам през балкона и да ми мирне главата..

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Проблем с XP и Abit IP35 Raid Controller

    Преди 10-тина правих инсталация на Win2003 64 на дъно със същия чепсет.
    Не знам дали беше Abit, но компютъра е от Плесио, така че може и да е точно същия Abit.

    Инсталацията я правих два пъти, тъй като първия път бях пуснал контролера не в RAID-режим, а в обикновен SATA-режим
    (третия режим AHCI все още не ме вълнува). Всичко си беше наред, но на мен ми трябваше RAID-функцията на контролера. По никакъв начин не можах да го превключа в RAID-режим след като вече беше минала първата инсталация (сини екрани и рестартиране), затова се наложи втората.

    При втората, включих контролера в RAID-режим и създадох масивав биоса на контролера (в моя случай беше RAID-1). После прилежно си приготвих дискетката на друг компютър, закачих едно флопи (щото фабрично нямаше) почнах инсталацията от CD-то и натиснах F6 в нужния момент. При последващия избор на драйвери от дискетата, видях един голям списък. По инерция набих Enter върху първото от списъка и малко след това пах видях синия екран+рестартиране.

    Повторих процедурата, но този път от списъка избрах драйвер с някакво такова име - "Intel RAID ICH9R driver"
    След което инсталацията мина напълно нормално. Оттогава компютъра не е гасен и ежедневно се ползва и натоварва.

    ПП. Сега се сетих, че беше някакъв Асус

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. S-ATA RAID Controller ?
    От Vency във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-02-04, 12:29
  2. abit bx-133 raid vs abit vh6 II
    От MANIAK във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-02, 20:12
  3. Abit KR7-RAID!
    От Stan във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-01, 23:54
  4. ABIT KT-7 RAID & ATI PROBLEM :-(((
    От Abitzo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-04-01, 12:15
  5. ABIT KT7A-RAID & HDD
    От tombi във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-01, 07:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе