Резултати от 1 до 3 от общо 3

Shadow Copies

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Shadow Copies

    Вероятно "това го знае всяко хлапе", но пък сигурно има и доста възрастни, които не го знаят (като мен самия допреди седмица). А и днес FearMe, ме обяви за виновен (вероятно заради многото чужди постове в битовата техника) , та публикувам това по още две причини - да намаля вината и да намаля отношението на броя постове в разделите "Битова техника" към останалите раздели. На мен самия "Битовата техника" не ми пречи, но понякога ми е малко досадно там.

    Става въпрос за една полезна функция при Win2003Srv, полезна най-вече при файловите сървъри. Доколкото видях тия дни, на практика същата функция я има и при Vista (Business) при включен System Restore, като при Vista може да си се ползва съвсем самостоятелно без мрежа.
    Функцията се казва "Shadow Copies". Вградена е в ОС-а (Win2003) и нищо допълнително май не е нужно (евентуално има и едно клиентско МС-софтуерче, но доколкото видях, когато клиента е XP, това софтуерче не е нужно). Основно предназначение - да предостави лесно възстановяване на инцидентно изтрита информация от шернати папки на файловия сървър. Като самото възстановяване могат да си го правят самите потребители от техните си компютри, без да занимават администраторите с такива досадни неща.

    Няма какво да обяснявам повече какво точно прави функцията и как, на картинките достатъчно ясно се вижда всичко. Първите две картинки са от сървъра (Win2003Srv), а вторите две са от клиента (WinXP).

    Всякакви добавки и поправки на смисъла на написаното от мен и всякакви коментари са добре дошли.









  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Shadow Copies

    /offtopic

    явно ти е убягнал шеговития тон в "обвинението" ми....

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Shadow Copies

    Абе нали трябваше да напиша нещо в началото на поста.
    Иначе какво щеше да се получи - картинки некви, откъслечни коментари, ама от какъв зор са написани и публикувани.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-12-13, 15:45
  2. Shadow of Rome
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 28-09-09, 20:33
  3. Въпрос за STALKER Shadow of Chernobyl
    От MAD във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-07, 08:28
  4. Търся филма" Fixing the shadow"
    От Mellody във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-05, 15:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе