Резултати от 1 до 6 от общо 6

mde файл - проблем , защо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #1

    mde файл - проблем , защо?

    Имам следния проблем , програма писана за Microsoft Access за годишни прегледи на МПС с разширение mde работеща с Access 97 не може да се отвори на Access 2002 дава ми да избера да конвертна базата данни или да отворя базата данни. И при единия и при другия случай ми казва You can't convert or enable an mde file.
    На какво се дължи това според вас.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #2

    Re: mde файл - проблем , защо?

    Оказва се , че програмата е писана само за Access oт Office 97 - ? незнайно защо и е изцяло на български - ето защо при опит да се конвертне базата данни от по висока версия не се получава.
    Явно е , че някои органи на държавната администрация са "леко" назад с времето. Данъчните са на DOS обаче все още , така че аз съм щастливец с далеч по новия офис пакет от 97

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: mde файл - проблем , защо?

    с нещо друго, освен access'97, отваря ли се?
    защото освен горното ограничение, ако има и това, малко нахално ми се струва да те накарат да си купиш стар офис пакет....

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: mde файл - проблем , защо?

    Аз на времето се борих с една база данни писана на 97 и не успях да я отворя и да работя с нея с никой друг офис пакет , от тогава МРАЗИМ всякакви офис пакети правени от Майкрософт.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: mde файл - проблем , защо?

    Да кажа и аз какво съм чувал (ударението на 'у') по въпроса с .mde файлове. Казвам "какво съм чувал", а не "какво знам" така че прощавайте ако объркам нещо. (Не че ако "го знам" не мога да го объркам, но това е друга тема)

    Нормално Access прави .mdb, а не .mde. Ако обаче крайния получател няма закупен Access, то той не може да отвори .mdb. Затова, .mdb може да се компилира до .mde което оправяло някак си липсата на Access при крайния получател. А също така, процеса на компилирне е необратим (т.е. може .mdb --> .mde, но не може .mde --> .mdb)

    Това съм чувал, а ето какво прочетох току-що: (copy/paste)
    About MDE files (MDB)
    If your database contains Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) (Visual Basic for Applications (VBA):
    A macro-language version of Microsoft Visual Basic that is used to program Windows applications and is included with
    several Microsoft applications.) code, saving your Microsoft Access database (database: A collection of data related to
    a particular subject or purpose. Within a database, information about a particular entity, such as an employee or order,
    is categorized into tables, records, and fields.) as an MDE file compiles all modules, removes all editable source code, and
    compacts the destination database. Your Visual Basic code will continue to run, but it cannot be viewed or edited.
    Your database will continue to function as it did — you can still update data and run reports.

    Saving your Access database as an MDE file does not prevent changes to the database design. However, you will notice the following:
    - The user interface for modifying or creating forms, reports, or modules will be disabled.
    - The VBA References dialog box will not allow adding, deleting, or changing references to object libraries or databases.
    - The source code will not be available.
    - The importing and exporting commands will be disabled for forms, reports, or modules. However, tables, queries, data access pages,
    and macros can be imported from or exported to non-MDE databases.

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #6

    Re: mde файл - проблем , защо?

    Аз имам оригинално закупен Office 97 , но за съжаление е стандартен едишън и съответно няма Access. Из мрежата дори трудно се намира професионална 97 - ца с коректно работещ Access. Има такива пакети , но като стартираш Access - а ти казва , че нямаш лиценз само за него , иначе всичко друго върви.
    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Да кажа и аз какво съм чувал (ударението на 'у') по въпроса с .mde файлове. Казвам "какво съм чувал", а не "какво знам" така че прощавайте ако объркам нещо. (Не че ако "го знам" не мога да го объркам, но това е друга тема)

    Нормално Access прави .mdb, а не .mde. Ако обаче крайния получател няма закупен Access, то той не може да отвори .mdb. Затова, .mdb може да се компилира до .mde което оправяло някак си липсата на Access при крайния получател. А също така, процеса на компилирне е необратим (т.е. може .mdb --> .mde, но не може .mde --> .mdb)

    Това съм чувал, а ето какво прочетох току-що: (copy/paste)
    Това не го знаех , и разбира се на мен не ми е изтрябвал Access , и най-малко 97 , но тъста работи с няква "палава" програма за прегледи на ППС (пътни превозни средства) и от ДАЙ (държавна автомобилна инспекция) това са му дали. Отделно , тъста е човек дето няма и представа къде се намира процесора или харда на компа , т.е. ако му кажеш , че е в монитора ще го приеме като чиста истина.
    Относно купуването на лицензирани продукти на Microsoft съм за , но не и за 98 - цата която аз имах. Виж ХР - то ми е ориджин + офиса и съм доволен засега.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с 22gb-тов *.mkv файл
    От gubaku във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 16-07-12, 01:02
  2. Отговори: 3
    Последно: 08-12-10, 17:59
  3. Отговори: 9
    Последно: 30-12-06, 23:30
  4. проблем с тиф файл
    От fireball във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-07-05, 11:54
  5. Проблем с файл или Win Rar
    От kris11 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-05, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе