Резултати от 1 до 6 от общо 6

Флопи емулатор за Виста

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    Флопи емулатор за Виста

    Здравейте,
    Някой знае ли флопи емулатор, който работи за Уиндовс Виста? Имам един софтуер, който, за да се инсталира, иска сетъп-а да се пусне първо от дискета (key disk). Само че на компютъра няма флопи. Пробвах един-два емулатора, които намерих с , но по някаква причина (не са съвместими с Виста или аз не съм съвместим с компютъра) не работят. Някакви идеи как да се справя?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #2

    Re: Флопи емулатор за Виста


  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Флопи емулатор за Виста

    със Subst пробва ли да емулираш устройство А:
    другото е, ако наистина дискетата се явява Key-Disk, самата програма да чете някаква информация на по-ниско ниво, тогава емулатори няма да ти помогнат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #4

    Re: Флопи емулатор за Виста

    Пробвах със subst, но изглежда програмата си решава, че А: просто си е още един дял на диска, а не флопи.

    VFD, предложен от oddi, свърши работа. Единственият проблем при него беше, че иска да имаш предварително подготвен флопи диск имидж файл (.img, .imz). Т.е. да си направил diskcopy на дискетата в имидж файл.
    Това упражнение така и не успях да изпълня от харда и изгубих цял ден да търся решение.

    Докато накрая не открих, че на ДВД-то със софтуера предвидливо има подготвен имидж на дискетата...може би в случай, че клиентът си я изгуби

    Проблемът с инсталацията си го реших, но сега ми стана интересно как бих могъл да си подготвя някой файл/файлове във вид на флопи диск имидж, за да мога да ги зареждам в емулатора все едно са на дискета.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #5

    Re: Флопи емулатор за Виста

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Проблемът с инсталацията си го реших, но сега ми стана интересно как бих могъл да си подготвя някой файл/файлове във вид на флопи диск имидж, за да мога да ги зареждам в емулатора все едно са на дискета.
    На мен пък ми е необходимо да си направя имидж на една бутваща флашка и после да я запиша на друга. Имидж на флашката правят всички програми за запис на СД, но записа на самия имидж на новата флашка не знам как да направя?

  7. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #6

    Re: Флопи емулатор за Виста

    Edin_Lud, аз също ползвам този инструмент и не ми се е налагало да търся image от дискета.
    Единственият проблем при него беше, че иска да имаш предварително подготвен флопи диск имидж файл (.img, .imz).
    Предполагам, че става въпрос за диалога Open Virtual Floppy Image..., където се задават път до image файла и параметри на устройството - 5.25", 3.5" и т. н. т. В този диалог можеш да не задаваш image, а само да потвърдиш създаването на устройството - бутон Create. Получаваш виртуално устройство, което не съдържа информация, все едно, че си поставил празна дискета. Иначе можеш да си свалиш image файл от http://bootdisk.com/ , например.

    y.yovev, мисля, че Roadkil's Disk Image ще ти свърши работа.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. флопи или що.....
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-08, 20:31
  2. Емулатор
    От knoppix във форум ИГРИ
    Отговори: 7
    Последно: 26-05-04, 10:45
  3. CD-ROM емулатор
    От blue_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-01-04, 01:31
  4. ДВД емулатор
    От lidia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-03, 15:20
  5. PS2 емулатор
    От kesten във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-03, 09:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе