Резултати от 1 до 14 от общо 14

Автоматично освобождаване на RAM - КАК?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    Автоматично освобождаване на RAM - КАК?

    Искам да накарам ХР-то, по някакъв начин да си прочиства паметта, понеже след 7-8 часа работа с Excel 2007 и ... пищи, че не му стигат системни ресурси. Процесора е 8200, рамта му е 2ГБ и пак ... Вдигах му виртуалната, забранявах я и няма подобрение, имам съмнение относно доста програми, които се използват на този компютър, но няма как да ги махна. Преди имаше една free ram XP, но не съм я използвал и не знам колко е ефективна. Ако някой от вас използва нещо подобно или каквото и да е да помага

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    А като пуснеш Task Manager-a, не ти ли показва коя програма колко памет лапа в момента?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #3

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    Tune Up може да ги прави тия работи .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    RAMpage на РС със 128MB RAM, c XP SP2, с пуснати Microsoft Outlook, Excel, 3 сесси на IE6 и няколко Oracle справки ми държи свободни между 25 и 35МВ свободни.
    Програмата е с отворен код и безплатна за всякакво ползване!

    А забраняването на виртуалната памет е най-неадекватното (да не използвам по-хамалска дума) нещо, което може да се прави в момента!

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    Както е казал Black Adder, виж кой точно ти плюска рама, пък после се тунинговай с 3-ти, 4-ти и 5-ти утилити
    Цитат Първоначално публикувано от emos
    А забраняването на виртуалната памет е най-неадекватното (да не използвам по-хамалска дума) нещо, което може да се прави в момента!
    Е пък точно в момента човека кара 32-битов windows на 2Gb RAM... колко мислиш може да използва? още 2 ?!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    Редовно ти чета постовете, кадърно написани и изглежда със сериозна база знания и опит зад тях.
    Но това последното си е чистa проба заяждане.
    Много добре знаеш, че има приложения, които даже и не тръгват, ако няма дефиниран и 10МВ суап файл.
    Ясно е, че XP 32bit може да използва до 3 и нещо GB.
    Но какво общо има това със заемането на паметта от някое приложение? И какво, ако го намери? Ще го настрои да я харчи по-малко? В някакъв конфигурационен файл с команда: "Използвай до хМВ!". Tова го може Firefox, сигурно има и други...

    И за последно - Опита RAMpage?

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Редовно ти чета постовете, кадърно написани и изглежда със сериозна база знания и опит зад тях.
    Но това последното си е чистa проба заяждане.
    Извинявай! Не знаех, че някой ми чете постовете в този форум, честно Камо ли да намери някои от тях съдържателни, и то именно член на форума, чиито постове АЗ чета внимателно...
    Не съм целил "чистaта проба заяждане" - споря именно с тези, които уважавам, така че надявах се по-скоро да предизвикам дискусия.

    Конкретното приложение, което най-вероятно гълта адресите, просто ще трябва да се смени с коректно работещ аналог от потребителя си, или да се открие кое го кара да се държи неприлично - не ще помогнат нито разни "общи" решения, нито ако имаше възможност, да се ограничи виртуалната му памет - процесът просто щеше да забие и да бъде безславно затворен, нали?

    А се жегнах по въпроса за виртуалната памет, понеже отдавна вече ми ходи по нервите практиката на NT системите да изфхвърлят на суоп щяло и нещяло, освобождавайки РАМ, без още никой да я е поискал, само за да може компютърджията да се кефи колко свободна памет му пише в task manager-а... А за какво ми е свободна памет?! Може пък да искам чарковете, за които съм дал пари, да работят пълноценно - ето имам 1.5Gb RAM, от тях примерно 600Mb (виртуални) са заети, за какъв дявол ще ми стърже харда, за да покаже обратно прозореца на приложение, което съм минимизирал преди 10мин, без междувременно да товаря с нещо ново машината?! По тази именно причина не се нуждая от "RAM-опимизатори", които просто натъпкват скоро неизползвани страници памет във page-файла.

    И изобщо, добре щеше да е windows да можеше да си ползва ВСИЧКАТА незаета физическа памет за дисков кеш, пък ако ще да я докладва като "свободна"....

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #8

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    edit: сетих се само за две програми от моята практика, която искат минимум виртуална памет - NFS 5 Porsche 2000 и Tower 3D Model Builder
    (оплесках редакцията, абе не може ли да се трият постове в тоя форум, моля някой администратор да ми тегли куршума! FearMe, предпочитам да си ти )

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    като изключим факта, че за 30 секунди намерих това http://www.snapfiles.com/get/foptimizer.html , което ми изглежда идеално за целта, малко се чудя на наблюдавания ефект. на мен също ми се е случвало да работя целодневно в excel, при това на машина 1/10 от гореописаната, като не съм имал проблем. единствените случаи, когато excel/word си показват рогата не са когато се работи дълго, а се работи с големи документи. най-пресният ми пример е на личния комп (с 4 гига рам), на който един "обикновен" 88МВ .doc изрева, че нямало ресурси.

    така че аз по-скоро бих попитал колко са големи файловете, отколкото да се опитвам да управлявам "прекрасния" начин, по-който офисът се разполага в паметта...

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Автоматично осовбождаване на рам КАК?

    И на мен ми изглежда странен ефекта - в смисъл, че никога не се е появявал и при мен при сходни ситуации.

    И едно предположение - ако видеоплатката е вградена, някои по-нови биоси и драйвери правят обема на видео-паметта да се заделя динамично според текущата нужда ("динамично" - използвам тоя термин, щото не съм се ровил в материята и не съм съвсем наясно, но пък сравнително добре се описва ситуацията).

    И евентуално ако проблема наистина произтича от динамичното заделяне на видео-памет, то може да се опита следното - в биоса да се закове обема на видео-паметта например на 256MB (предполагам, че в момента е някакво "Auto" ), а също и една актуализация на видео-драйверите.

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Re: Автоматично освобождаване на RAM - КАК?

    да попиша малко и аз все пак аз съм започнал темата. Файловете, които се работи над тях са 5 всеки по 10МБ. Като според мен за проблема спомага една малоумна програма microsoft windows search или нещо подобно, което за съжаление няма как да го разкарам (иначе му се точа от като го видях).

    Виртуалната памет я изключих, точно поради причината, че имам свободни над 1ГБ рам а той си мята всичко във виртуалната, сега като няма ще не ще я слага в рамта.

    Видео памет не съм заделял защото дъното няма видео карта на него.

    В понеделник отивам до там и ще тествам всичко писано до тук. Като за сега мисля да ги подредя по приоритет.

  14.  
     
  15. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #12

    Re: Автоматично освобождаване на RAM - КАК?

    Абе 5x10MB "файлчета" не са като едното нищо, а и натоварването вероятно зависи от структурата на таблиците. Тъкмо преди седмица се мъчих с една сложнотия да претърсва чертежите на цял обект за армировки, 10Mb излезе, със скриптове на VB и заплетени връзки, но отнетата памет не превиши 100Mb - може би защото стриктно се придържам към excel 97, мааааксимум excel 2000 (новите офиси намирам за просто ужасни, OpenOffice е по-добре).
    Рекордът ми беше 25Mb таблица за индексиране 250 аудио CD-та и претърсване офлайн CDDB базата данни... генерира скрипт за търсене, цяла нощ смята, но тогава бях със 768Mb RAM и пак не ги запълни.

  16. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #13

    Re: Автоматично освобождаване на RAM - КАК?

    инсталирай си CachemanXP

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #14

    Re: Автоматично освобождаване на RAM - КАК?

    Сложи си Office 2000 or XP (2002)...

    а иначе ако държиш да се мъчиш с 2007 ...

    http://www.downloadtube.com/blog/200...m-consumption/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. автоматично пускане на skype.....help!!!
    От svi6tov във форум Поддръжка
    Отговори: 4
    Последно: 18-03-11, 19:23
  2. Автоматично осветление
    От pavelkv във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-08, 10:25
  3. Системи за Автоматично регулиране.
    От Bundo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-07, 12:45
  4. Отговори: 3
    Последно: 10-04-06, 19:43
  5. Автоматично разпознаване на резолюция
    От HristoS. във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-02, 20:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе