Резултати от 1 до 11 от общо 11

как трябва да се направи backup

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #1

    как трябва да се направи backup

    Здравейте, как трябва да се направи backup под Windows XP SP2, така че да се запазат всички настройки и обновявания, а да се променят драйверите.
    Смених си дънната платка от Asus на Asrock. Чипсета се оказа същият и не се наложи преинсталация. Старата версия си тръгна, но не съм сигурен, че всичко е наред и ми се иска да преинсталирам, но да не започвам всичко отначало с инсталации и ъпдейти на абсолютно всичко.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: как трябва да се направи backup

    ха на бас, че не си напълно наясно какво искаш

    "backup" означава запазване в смисъла на копиране/създаване на резервно(архивно) копие. това обаче, което ми се струва, че искаш, е преинсталация, без да се налага да слагаш драйвери и т.н. в този случай чисто и просто пускаш една нормална инсталация, като на ВТОРИЯ път, когато те попита за "repair" (точно след "looking for previous windows installations") потвърждаваш. това ще доведе до преинсталация само на windows файловете, без да се пипат настройките и не-windows файловете (драйвери, други програми и т.н.)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #3

    Re: как трябва да се направи backup

    Знам какво искам , но не знам как да го направя. Искам да преинсталирам уиндолса, но искам да му запазя всички ъпдейти, но не и инсталираните драйвери, но пък всички инсталирани приложения.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #4

    Re: как трябва да се направи backup

    Идеята ми е, че запазвам като бакъп това, което ми трябва (а не знма кое е и къде се намира), преинсталирам и след това разархивирам, но може и представата ми да е грешна.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: как трябва да се направи backup

    твойта работа няма да стане, единственото смислено нещо което можеш да направиш е да послушаш FearMe!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: как трябва да се направи backup

    приятелю, представите ти са доста объркани, затова нека ти помогна в изясняването им със следния пример:

    - яде ми се паеля. не знам какво има в нея, но ми се иска да ми се сервира веднага, в нея да има тиквички, ананас, пържен боб и макарони. мисля да я пия с водка, така че добавете и малко сок от касис в нея.

    и недей се сърди. самият факт, че пишеш "уиндоЛс" трябва да те кара да имаш повече вяра в казаното ти от други, малко повече знаещи хора

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #7

    Re: как трябва да се направи backup

    ОК, но аз съм упорит и ще опитам за последно. Представи си, че утре си купуваш, нов компютър без хард диск и искаш твоя досегашен да тръгне така като си е бил. Как ще се подготвиш?
    Ако и така казано не става, се предвам.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: как трябва да се направи backup


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #9

    Re: как трябва да се направи backup

    Дъното от гледна точка на операционната система дъното си е вид нов хардуер. Би трябвало при стартиране на същия Win просто да си опознае новото дъно и евентуално да ти поиска драйверите му. Не виждам за какво трябва да си преинсталираш системата. Такова нещо сме правили обаче просто преместихме твърдия диск на друг компютъри и го пуснахме да си опознае хардуера. Понеже нямаше време да чакаме да се ремонтира стария компютър. За всеки случай може предварително да си направиш Backup на целия диск върху друг.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: как трябва да се направи backup

    Има няколко руски програмчета за запазване само на ъпдейтите на Вин а
    Едната е : "WinLocalUpdater" - към 230 кБ.
    Това със сигурност запазва ъпдейтите на Вина направени до момента на стартиране на програмчето. Слагаш нов Вин и после с програмчето инстал на ъпдейтите.
    Ако не я намериш дай е-маил да ти я пратя !! Аваста не я харесва , но няма вирус".


    2. "AntiWga 3.0" - май не беше руска - 200кб - трази е сваляне само на ъпдейти
    за др не се сещам в момента.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #11

    Re: как трябва да се направи backup

    Благодаря, Крис! Мисля това решава голяма част от проблема ми.
    Намерих първата програмка.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Програма за backup
    От dmitry във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-08, 10:20
  2. Програма за BACKUP?
    От Tashov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-05-04, 13:08
  3. backup programa
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-03-03, 14:35
  4. backup...
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-03-03, 12:13
  5. Backup software?
    От Pav4o във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 24-07-02, 01:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе