Резултати от 1 до 6 от общо 6

AutoCAD каква OS - XP, Vista или Win 7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    55
    #1

    AutoCAD каква OS - XP, Vista или Win 7

    Здравейте,
    От известно време имам следния проблем. В момента съм с XP SP3. Работя активно с AutoCad. Бях с 2G RAM, а сега с 4G. Преди и сега съм с вградена видео карта. Направи ми впечатление, че когато натоваря компа с повече от 1,5 G в рама AutoCAD извежда съобщение за системна грешка в паметта и тогава сложих 4G RAM. Общо взето промяна почти няма. Съобщението се появява но някъде след около 1,7 G в рама. По-късно тази вечер ще напиша параметрите на системата, сега не съм на този комп. Май вече съм се навил да изоставя доброто старо XPи да премина на Vista или Win 7. Та въпроса ми е да рискувам направо с WIN 7 или да си слагам Vista? Някой има ли опит с работа на AutoCAD под тези операционни системи? Дали да не си направя новогодишен подарък с една видеокарта? Приемам всякакви идеи.
    За системата:
    Дъно - MSI 945GCM7 http://global.msi.com.tw/index.php?f...&maincat_no=1#
    Procesor intel Core 2 Duo 2.5 GHz

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: AutoCAD каква OS - XP, Vista или Win 7

    Не си писал кой Autocad използваш. Според мен проблема е в него и който windows да сложиш разлики няма да има. Аз преди чертах много но стигнах до версия 2006. Никога не ми е правил проблем и не съм следил за това колко рам харчи. Опитай да забраниш виртуалната памет, да го оставиш само и единствено на рам 4 ГБ са си доста.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: AutoCAD каква OS - XP, Vista или Win 7

    Още повече, че Windows ХР, както многократно сме споделяли тук, работи само с до 2гб памет.
    И Vista да сложиш, то тя би трябвало да е x64. И съответния Аутокад.
    Мен ме малко зачудва защо не си сложиш една човешка видеокарта, все пак по този начин ще облекчиш самият Autocad и Windows-a да си извършват сметките, а изчертаването (което е немалък ресурс) ще бъде грижа за видеокартата.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: AutoCAD каква OS - XP, Vista или Win 7

    Проблема най-вероятно в самия аутокад. За да товариш компа толкова много вероятно чертаеш 3д, а за тази цел си има доста по-добри програми, които и на XP ще вървят без проблем със съответната видеокарта. Ако това е проблема глистата няма да ти го реши. Чувал ли си за NX? Ако не си разрови нета и забрави за Аутокад и 3д.

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re: AutoCAD каква OS - XP, Vista или Win 7

    Най-близко до истината от отговорилите по-горе е black adder, който обаче е бил твърде зает да бъде язвителен, че да обясни по-подробно. Очевидно програмата доближава лимита от 2Gb адреси, които обикновено предоставят 32-битовите версии на windows NT. Случвало ми се е и с други 32-битови програми.

    Ако НАИСТИНА имаш нужда да работиш с толкова тежки чертежи (нещо, в което се съмнявам, обикновено става дума за работа несвършена като хората, или географски карти, 3D-то не е толкова страшно) ти трябва 64-битовата версия на autocad 2008 под съответната 64-битова ОС - windows XP x64 / 2003 x64 / vista64, а ако щеш чакай windows7, 8, 9, 10, 11

    А, и вземи наистина си купи някаква поне средна видеокарта, ако дъното има слот - представи си колко пари си спестил от покупката на autocad Че C2Duo с вградено видео си е като расов бик без рога И ташаци И отваряй повече чертежи с няколко аутокада вместо с един.

    ПП @julian тук при мен 3dsmax9 x64 е рендвал сцена с 2 млн полигона 6 часа без да заеме над 900mb ram, ако autocad се опита да я отвори с това видео рамта щеше да му е последния проблем А що е туй NX ми трябваше малко интуиция и ровене САМО за да разбера че имаш предвид unigraphics... на друг CAD не се преминава току-така, ако си напреднал дотам да работиш такива големи работи (не че голия autocad не е една прехвалена пръчка, ама за това друг път)... Иначе бих препоръчал Rhinoceros, ако имаше 64-битов вариант. Но няма.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    55
    #6

    Re: AutoCAD каква OS - XP, Vista или Win 7

    Благодаря за отговорите
    Може би в това е проблема, че до сега не съм прочел добри отзиви за нито една 64b система и се чудя коя да избера.
    Пробвах на друг комп с AcadCAD 2006 с 4G RAM и 4 ядра (нямам идея какъв е точно), но и там се прояви същия проблем. Когато чертая няма проблем работи си нормално и заетата памет е около 1,2-1,3 G в момента в който му каза да селектира всичко качва на 1,5 G и ми показва тази грешка.
    Май ще трябва да си правя новогодишен подарък

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Viewer за autocad
    От cyberson във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-10, 08:59
  2. Каква ОС за този комп. препоръчвате Windous XP или Vista
    От lubitel-art във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-09, 22:22
  3. AutoCad 2005
    От magda във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 12-07-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе