Резултати от 1 до 4 от общо 4

sata проблеми с nLite

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #1

    sata проблеми с nLite

    Здравейте на всички. Проблема е следния. Имам лаптоп Тошиба с оригинална немска версия на ХР СП3, но не е инсталационна. Искам да го сменя с английска версия. Имам и оригинален Windows, английски, версия SP2. Твърдият диск е САТА и тук започват проблемите. С последната версия на nLite вградих изтегленият от Майкрософт SP3 и го вградих, вградих и драйвера за САТА диска, който е от сайта на Тошиба за моя лаптоп, но не работи. NLite го разпознава ме пита дали това е драйвера. Пробвах вече и с да и с не. Пробвах с UnAttendeд и GUIAtended версия на инсталация, но не става. Пробвах и със САТА драйвера на АТИ, защото чипсета е такъв, но и той не работи.
    Нещо бъркам в настройките на nLite е моя въпрос и има ли и друг начин за справяне с проблема. Нямам нито вградено нито външно флопи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #2

    Re:sata проблеми с nLite

    Здравейте пак. Виждам, че се затруднявате. Аз успях да инсталирам Уиндоус ХР, но като сменя в биоса мода на САТА драйва. Сега проблема е да го върна отново на AHCI мод. Не мога да намеря AHCI драйвери за AMD ATI SB780/800. Сега не съм сигурен дали беше 780 или 700, но и в двата случая в гугъла или в сайта на ATI нищо не намерих. Имам два въпроса, как мога под уиндоус да видя точната спецификация на чипсета и вторият някой знаели от къде да ги намеря тези драйвери?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re:sata проблеми с nLite

    Everest-a какво казва по въпроса?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #4

    Re:sata проблеми с nLite

    ATI SB700 - SATA Controller
    това го измъкнах с еверест
    ще полутам още да потърся драйвери

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам SSD за лаптоп- SATA II/30gb добавен 2,5"-320гб SATA II
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 09-04-12, 23:30
  2. nLite за Windows 7?
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 30-06-11, 15:46
  3. Отговори: 7
    Последно: 10-07-10, 11:15
  4. nLite FAQ
    От [Rado] във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 05-12-08, 16:24
  5. Има ли проблеми с КТ600 и SATA
    От did във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 25-03-04, 02:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе