Резултати от 1 до 11 от общо 11

Кога се налага да се преинсталира Windows?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Знам че периодично е добре да се преинсталира уиндоуса.
    Но на какъв период е добре да се прави? Засега при мен всичко си е ОК, машината се държи добре, с XP SP3 съм, последна преинсталация преди 10 месеца. Французите имат една приказка - "това което си върви го оставете да си върви"
    Но забелязвам, че папката WINXP е достигнала 6,46Gb, което предполага, че доста боклук се е насъбрал въпреки редовните чистения. А папката C:\Documents and Settings\Admiistrator е стигнала 11Gb, макар че почти нищо не си държа там.
    Това достатъчно добри индикации ли са, че е дошло време за преинсталиране?


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Не, не мисля че това налага преинсталиране. И не мисля, че "периодично е добре да се преинсталира уиндоуса". Имам предвид твоя.
    Зависи кой го ползва и за какво имам предвид.
    Преинсталирам единствено, ако нещо се случи с Windows. И то, ако не мога да го оправя по друг начин.
    Има безброй съвети за оптимизация на работата на Windows XP, както и на заеманото от него място.
    А и е по интересно.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    тези двете места се чистят за 3 минути, а ако машината се държи добре - недей преинсталира
    а определен срок няма. преди време win me се наложи да го преинсталирам около 20 мин след инсталация, а сегашната ми виста х64 е на >година и не дава и кьорав признак за проблем

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Моето XP e инсталирано на 6-и юли 2004-а година и все още си работи нормално, така че франсетата са прави

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Да споделя и аз моите наблюдения за домашния ми компютър:
    - докато бях с XP - никога не съм правил преинсталация или ако съм правил, то е защото съм сменял да речем диск или нещо друго
    - откакто съм с Vista (около 26-28 месеца) ми се наложиха най-малко 5 преинсталации. Вярно, два пъти ми се чупи диск и го сменях, но останалите пъти беше ... ей-така от нищото ... за единия път подозирам един лош видео-драйвер или лош чипсет-двайвер за nVidia6100, за други два пъти подозирам гадни гадинки ... а за останалите нямам нито обяснение нито подозрение. Да добавя още, че преди две седмици ми се счупи профила и не можех да си пусна компютъра. И пак щах да преинсталиам, но се оказа, че имам неизползван резервен акаунт. Сега съм приготвил един чисто нов диск и ако тези дни не ме домързи отново ще правя инсталация.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Чичо Тошко дойде от Канада с инсталиран Вин ХП Хомев началото на 2006 г. Наскоро ми се забози ИЕ / няма Фаворити , а те си седят мирно и кротко в папката . Вс друго си беше наред .Мозилата си работеше , но мен ме дразнеше , че PROMT a - не се интегрира в Мозилата и на 05.03 2009 преинстал/.
    На стария комп Вин беше от 2002 г инсталиран - до миналата година май месец не го бях пипал, но сменях хард.

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Ето го служебното ми PC, лично му качих XP SP1 през далечната 2005г, четири годинки вече бачка и носи на бой (чертае се и се смята интензивно по цял ден, пък и някоя игричка сегиз-тогиз, не се свеня и да исталирам разни глезотии)



    Освен това си подобрих двумесечния uptime рекорд с windows2000 - системата е стартирана преди почти 4 месеца. Броячът на CPU Idle process е превъртян няколко пъти, така и не разбрах доколко му е лимита, май и от M$ не са разчитали да се стига дотам...

    (сърбеше ме и мен да се изфукам, пък не открих темата "колко често преинсталирате" и спамя тука)

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Няма нужда от периодична преинсталация, а от добра поддръжка

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #9

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Сутрин, обед и вечер по веднъж с обилна дефрагментация.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    Microsoft най-после успяха да направят що годе стабилна операционна система. Win XP SP3 е рядко се налага да се преинсталира. Моя комп от както съм го купил не съм го преинсталирал. Може би три години ще станат. Разбира се първата версия на win-a далече не беше толкова стабилна. Аз винаги си инсталира ъпдейтите за win-a. Явно има ефект.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Кога се налага да се преинсталира Windows?

    бе трябва си от време на време преинсталация.
    То ако е за office само, може и 10 години да се изкара, без преинсталиране

    @
    badboy
    май прекаляваш малко

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кога Windows Phone ще задмине iOS?
    От kod във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-14, 11:28
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-03-14, 16:58
  3. Отговори: 9
    Последно: 16-03-11, 09:40
  4. Как се преинсталира Windows XP през Boot CD
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 03-07-07, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе