Резултати от 1 до 8 от общо 8

60 hertz monitor

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #1

    60 hertz monitor

    Купих си монитор LG FLATRON W2241S WIDESCREEN и всичко точно.... обаче адски много изморява очите- за 20-30мин. В настройките погледхан да увелича честотата на опресняване обаче максималната ми е 60 херца. Мислех си дали не си пасват много много с видео картата ми :? NVIDIA GeForce 4 MX 440 with adapter AGP8X със резолюция 1680 х 1050. Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re:60 hertz monitor

    Не е дисплея ти виновен, явно имаш проблем с очите.
    Ако е LCD, както изглежда ... опресняването ... не играе, трептене няма начин да усещаш.
    Има оптимална резолюция и честота и това е настройката.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:60 hertz monitor

    За да ти е по-четим текста пусни си Clear Type опцията на Windows-a.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:60 hertz monitor

    Проблема е изцяло в очите ти. Като за начало си намали яркостта на монитора(лампата да свети по слабо). Тогава очите се изморяват по малко. Следващия етам е да отидеш при GP-то и да искаш направление за офталмолог. Очният те прегежда и изписва очила. Ако очилата са с правилния диоптър проблема би трябвало да бъде решен. Не се подлъгвай от очилата за компютър. Те нямат никавъв ефект на LCD монитори. Предназначени са за стари CRT монитори.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:60 hertz monitor

    проблемът ти най-вероятно е в околното осветление

    ако нямаш друга светлина в стаята (или е много слаба) е възможно дори да "виждаш" пулсиращо петно пред себе си след изгасяне на монитора....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #6

    Re:60 hertz monitor

    Благодаря за бързите и много отговори Найстина имам някакъв проблем с очите и си бях записал час за 10ти януари но.... така и не отидох. Сега вече найстина ще трябва, че направо не издържам повече от 30мин на монитора. Лека вечер на всички

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:60 hertz monitor

    Цитат Първоначално публикувано от georgikirchev
    Благодаря за бързите и много отговори Найстина имам някакъв проблем с очите и си бях записал час за 10ти януари но.... така и не отидох. Сега вече найстина ще трябва, че направо не издържам повече от 30мин на монитора. Лека вечер на всички
    Аз преди няколко години бях на същото дередже. Уш няма проблеми с очите, но се изморявах. При далекогледство точна така се получава. Ти фокусираш, понеже на малдия човек му е еластична лещата, но това става с голямо напрягане на очните мускули. От там идва и умората. А ако има и астигматизъм нещата става още по зле. Ти ако имаш астигматизъм вероятно е малък иняче щеше да имаш проблем с фокуса. Като отодеш на очен неотказвай да ти разширят зениците. Разбира се ще трябва да си вземеш един ден отпуска, защото ще виждаш размазано.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #8

    Re:60 hertz monitor

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз преди няколко години бях на същото дередже. Уш няма проблеми с очите, но се изморявах. При далекогледство точна така се получава. Ти фокусираш, понеже на малдия човек му е еластична лещата, но това става с голямо напрягане на очните мускули. От там идва и умората. А ако има и астигматизъм нещата става още по зле. Ти ако имаш астигматизъм вероятно е малък иняче щеше да имаш проблем с фокуса. Като отодеш на очен неотказвай да ти разширят зениците. Разбира се ще трябва да си вземеш един ден отпуска, защото ще виждаш размазано.
    Да, бях на очен през декември и се оказа че имам някакъв минимален астигматизъм- нещо от сорта на 0,1. Обаче без капките. сега ще видиме като ми разшират зениците кво ше се окаже.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам суб за кола HERTZ
    От p.petkov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-13, 13:36
  2. TFT-monitor
    От Fockers във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-03, 18:46
  3. CRT ili TFT monitor ????
    От Fockers във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-05-03, 19:20
  4. Monitor
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-05-03, 12:36
  5. LCD monitor
    От paraskov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 02-05-03, 09:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе