Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Проблем с VOB файлове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. may
    may е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    27
    #1

    Проблем с VOB файлове

    Здравейте, пиша тук с надеждата, че някой знае какво точно се случва и защо не мога да запиша едно нормално ДВД! Искам да освободя компютъра си от тази информация и да прехвърля клипове и концерти, които съм записвала и са ми скъпи на ДВД-та. Използвам Nero StartSmart безплатната версия, но когато записвам файловете, едните части се записват със звук, а другите без звук. Това, което последно забелязахе е, че на едните файлове, като сложа ДВД-то в дивекса, пише DVD, а на другиte MPEG-2 и се зачудих дали пък дивекса не ги чете тези формати MPEG-2 и затова да няма звук през него. На комп. има звук. И ако е така можете ли да ми препоръчате VOB to AVI converter (безплатен), от който сте доволни, защото досега с АВИ не съм имала проблеми.

    Благодаря предварително на всеки!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Проблем с VOB файлове

    голям тюрлю-гювеч е обяснението

    да обобщим (и да видим дали съм разбрал правилно):
    1. имаш DVD-та (определена структура, в която имаш и VOB файлове), имаш MPG и AVI-та
    2. всичките тези неща си ги пускаш на DVD-player, който поддържа и DIVX
    3. при пускането на някои от тях нямаш звук

    ако държиш на DVD-формата можеш да направиш DVD-та с ConvertXtoDVD
    правенето на AVI е малко по-трудно, защото е свързано с няколко настройки, които ще се наложи да научиш/разбереш

    кажи сега в коя насока да даваме съвети

  4. may
    may е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    27
    #3

    Re:Проблем с VOB файлове

    Вярно, като прочетох, не съм обяснила разбираемо Да речем, имам папка с концерт, той съдържа 5 файла .VOB. Записвам този концерт на DVD (чрез Неро СтартСмарт) и се оказва, че 1-вата и 5-тата част от видеото имат звук, а останалите 2-ра, 3, 4 - нямат звук , а излиза само картината, при пуснати на телевизор чрез DIVx. Като си погледнах файловете в менюто на DIVx-а излиза, че първият е формат DVD, от 2-ри до 4-ти са МPEG-2, a на петият има въпрос, но му чете и видеото и звука Иначе на компютъра са си накрая с .VOB всичките и се четат. За киповете, които записах, едните са със звук, а други са без звук, същото, обаче при тях не ми дава Divx-a какъв формат са, но предполагам, че и там е различен.
    И ще се изям вече...
    Затова ми се искаше да ги обърна всички в АВИ формат, да не би Дивексът да не чете MPEG-2 и оттам да идва проблема, но може и да не е така.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Проблем с VOB файлове

    Цитат Първоначално публикувано от may
    при пуснати на телевизор чрез DIVx. Като си погледнах файловете в менюто на DIVx-а излиза,
    Това DIVx що за птица е ? Някакъв мултимедиен плеър / Tvix / или двд плеър , четящ Divx ? На мен лично не ми стана ясно ! Сигурно е двд плеър , щом чете от дискове , но каква марка и модел ? Тези плеъри не четат всичко !

  6. may
    may е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    27
    #5

    Re:Проблем с VOB файлове

    Toshiba DVD Video Player SD-250E това е плейрът, на който пускам записаните DVD-та

    Някакви разяснения, които намерих за него са това: Video: DVD+R(W)/DVD-R(W)/DVD video/(S)VCD/MPEG4(DivX)/CD-R(W)/JPEG • 54MHz/10bit video D/A converter • Audio: Audio CD/MP3/WMA • 192kHz/24bit audio D/A converter • Video connectors: 1x SCART, 1x composite video (1x RCA) • Audio connectors: 1x optical, 1x coaxial, 1x Composite audio (2x RCA) • Consumption: 11W • Dimensions (WxHxD): 420x49x264mm • Weight: 2.30kg

  7. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #6

    Re:Проблем с VOB файлове

    Да речем, имам папка с концерт, той съдържа 5 файла .VOB. Записвам този концерт на DVD
    А би ли уточни дали записваш само файловете .VOB или всички. Защото в DVD структурата има и .BUP и .IFO файлове които са не по малко важни от другите.

  8.  
     
  9. may
    may е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    27
    #7

    Re:Проблем с VOB файлове

    Само .VOB записах, зная за другите два вида файла с информация, но звукът и картината се намират във .VOB файла и не би трябвало от тях да идва проблема

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Проблем с VOB файлове

    ами вземи направи нещата както трябва, а после ако пак не стане - кажи

    все пак тези структури и допълнителни файлове не са пожелание, а са измислени и се ползват с някаква цел

    особено пък като не сме там на място и да видим кое какво е...

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Проблем с VOB файлове

    а по какъв начин ги записваш тези файлове с Nero?
    В смисъл, с make Data DVD или Burn DVD Video Files?

  12. may
    may е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    27
    #10

    Re:Проблем с VOB файлове

    Takaаа, моята дилема продължава, ето какво открих. Въпросият концерт, при който 1 и 5 част се четат, а 2,3,4 част се четат само като картина, без звук от двд плейра за телевизор, по същият изброен начин се четат 1 и 5, а остналите са само картина през KMPlayer на компютъра. През BSPlayer-a обаче всички части си вадят звук и е напълно нормално.
    Клиповете, които записах се четат от KMPlayer-a всичките със звук и картина, но двд плейъра за телевизор звук изкарва само от някои клипове, но все пак това ми подсказва, че музиката се е записала на двд-то (след като КМплейра го чете изцяло)

    С Nero в момента записвам Data DVD (пише Data Burning горе в ляво), защото безплатната версия не предлага другия вариант, само това е опция за ДВД.

    p.s. Когато имах Trial версия на последното Неро, точно в този момент разполагах само със CD записващо устройство и опитах да запиша клиповете във формат SVCD, стана, но тогава едните клипове си имаха и картина, и звук, а другите пак ми направиха проблем и имаше само звука от тях, но без картина, един черен екран със звук на ДВД плейра за телевизор. Става въпрос за същите прословути клипове, само на компютрите ги гледам нормално

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Проблем с VOB файлове

    еми точно в това ти е грешката, файлове, като VOB, не се записват така, с Data DVD, а с Burn DVD Video Files
    Намери си някоя пълна версия на Nero и ги запиши с нея, ползвайки Burn DVD Video Files

  14.  
     
  15. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #12

    Re:Проблем с VOB файлове

    Ето едно ръководство, предполагам, че ще свърши работа - Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero и чрез Nero Express.

  16. may
    may е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    27
    #13

    Re:Проблем с VOB файлове

    Това ръководство го знам, но ти благодаря, че си се потрудил и си го сложил! Обаче аз нямам опция, както казх по-рано, да записвам DVD VIDEO, можете ли да ми кажете от къде мога да го изтегля с тази опция.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Проблем с VOB файлове

    записването на DVD-video чисто и просто ти спестява създаването на папката VIDEO_TS

    ако пуснеш правенето на обикновен data disk и ръчно създадеш въпросната папка, voila - имаш си DVD-video
    в нея слагаш всичките vob/ifo/bup и си имаш пълнокръвно DVD

  18. may
    may е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    27
    #15

    Re:Проблем с VOB файлове

    ОК, но ще пробвам DVD VIDEO . В това знаете ли дали има тази опция Nero Burning Rom 10.0.11100 Portable или в това Nero 6.6.1.15d

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем при триенето на файлове
    От Svetlio70 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 20-01-08, 21:19
  2. Проблем с EXCEL-ски файлове
    От sss във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 03-07-06, 12:05
  3. Проблем с ави файлове в win xp sp2
    От dimi във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 31-10-04, 22:52
  4. Проблем с preview на .psd файлове
    От GuRu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-04, 19:10
  5. Проблем с .avi файлове
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-12-01, 07:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе